Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bedugult orr esetén mi a teendő?

Bedugult orr esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés
Talált cicám náthás beteg. Antibiotikumot kap, szemcseppet, és váladék oldót az ételébe. kb. egy hónapos, nagyon pici, most nyűgös, nem eszi tejpótlót per pillanat és aggódom. Tele van az orra váladékkal, szenved tőle. nyávog, nagyon szeretnék segíteni neki. Mit tegyek,hogy egyen? Adhatok már neki nedves konzervet?

2018. máj. 27. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Tejpótlóval turmixold össze a junior alutasakos cicakaját, tegyél hozzá egy kis kefirt is.
2018. máj. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Bedugult orra van tipped, hogyan könnyíthetnék rajta? Az a baj,hogy nem mondták a rendelőben,hogy melegen kell tartani. Ezt a neten olvastam. Jobb volt az állapota mielőtt a dokihoz vittem a sokadik injekcióra. Mérges vagyok mert lehet,hogy e miatt romlott az állapota.
2018. máj. 27. 21:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is találtam párszor ilyen kis cicákat, "legjobb" volt, amikor dobozban 5 1napos kölyök. Melegítőpárnát tettem a doboz alá. A dobozba alulra újságpapírt, papírtörlőt, vastag párnát, majd törölközőt. 2 óránként kellet őket etetni, de egy pici mindig elmaradt és nem akart enni, hanem egy órával etetés után sipítozott, szóval lényegében óránként. Etetéskor úgy fogtam a cicát, hogy a földtől 60fokos szögben legyen és 10ml-es fecskendőből etettem, így pontosan tudtam, hogy meddig kell leennie. Etetés után/közbe törölgetni kell a szájukat, ha pl az orrán folyik vissza, vagy mellé megy a tejcsi. Utána büfiztetés, megint törölgetés, a végén pisi-kaki hoz törölgetni kell a pocit és a popsi tájékát nedves vattával, majd ugye megint törölgetés, a végén az egész cicát enyhén nedves vattával végig törölgetni, az anyja nyalogatását utánozva ezzel. És akkor ezt minden kiscicánál végig játszani.

8 hetes koráig nem nagyon szabad hozzányúlni a cicákhoz olyan értelemben, hogy össze vissza injekciózni meg gyógyszerezni, gondolj bele van vagy 10-20 deka az egész macska. Én el se vittem őket dokihoz először. Egyszerűen tettem, amit tennem kell. Melegítés, etetés 2 óránként, tisztogatás, szeretgetés. Később nevelgetés, szobatisztaság, önálló étkezés, mosdás megtanítása. 8 hetesen van az első oltásuk, addig kizárólag babacicáknak való féregtelenítő pasztát és vitamin pasztát kaptak.

A szilárd ételre átszoktatást úgy csináltam, hogy a tápszerhez turmixoltam pici natur sült májat(lényegében turmixolva olyan mint a májkrém só és fűszerek nélkül), később junior alutasakost, kefirt, túrót. Aztán kitettem tálba és innen már ment magától a dolog.

2018. máj. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!