Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon pici cicát találtunk!...

Nagyon pici cicát találtunk! Befogadtuk, de ekkora cicám sose volt anyja nélkül! Tejet tálkából elfogadta. Mást kell neki adni? Hogyan gondozzuk?

Figyelt kérdés

A cica egy női tenyérben simán elfér, iszonyú pici. De némi tej után elég életrevalónak tűnt.


Jelenleg jobb híján garázsban helyeztük el, egy jól záródó, de szellőző, elég nagy dobozban, amit láthatóan megszeretett. Csak kicsit festékszag van és sok a szúnyog (de úgy láttam, nem bántják). De napközben kint van velünk a kertben. (Társasház közös kertje, sok kóbormacskával...)


Állatszerető, tapasztalt emberektől kérek NORMÁLIS válaszokat, tanácsokat, olyanoktól, akik neveltek már fel anyja nélkül kismacskát. Ordenáré beszólásoktól kíméljetek.


2010. jún. 15. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a tálkából elfogadja a tejet, akkor nemsokára MAjd rászoktatrhatod a vízre,Mert ugye nagyobb kórban nekik ez,,méreg'' Hasmenés, Esetleg allergia, Én Pépes ételeket kezdhettek nemsokára neki adni, amiket nem kell rágni, aztán ha kibújt a foga, szép lassan keményebb kaját is kaphat, Sok törődéssel És gondoskodással, nagyon aranyos , emberkedvelő állatkátok lehet:)
2010. jún. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A macskabarat.com oldalon a fórumban van, hogy hogy kell felnevelni egy ilyen pici cicát. Többen is leírják, hogy ők hogy csinálták. Meg ha ott kérdezel, akkor válaszolnak is tapasztalattal rendelkezők.
2010. jún. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Ha már tálkából elfogadja a tejet, akkor min. 5 hetes, nyugodtan adhatsz neki kölyök tápot, nedveset, szárazat egyaránt, vagy bébi ételt. Viszont tejet semmiképpen sem, többet ártasz vele, mint használsz :( (De amúgy jó fej vagy, hogy befogadtátok, és 10-ből 8 ember tuti tejet adna neki, úgyhogy nem bántásnak szántam). Egyébként a dobozt igen hamar ki fogja nőni, sztem még két hét, és szabadon fog garázdálkodni a garázsban... :) Jaj, még valami! Ha sok a kóbor macska ne engedd nagyon ki, amíg nem oltottátok be, csuda, hogy milyen fertőzéseket tudnak elkapni szegények. Sok sikert a neveléséhez, és ne aggódj, menni fog :)
2010. jún. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

oO Miért árt neki a tej???? Tudom, hogy néhány cica tejcukorérzékeny, de pl. az én felnőtt macskám se az. (És a kicsinek se lett reggelre baja)

Kedvesem nagy lelkesedésében már megetette fél adag (szerintem sok :S) alutálcással, hát kicsit félve várom a hatást... Most elaludt.

A doboza olyan, hogy levegőt kap (lyukak vannak rajta, amiken nem fér ki) de kijönni nem tud, mert a teteje nagyon rászorul az aljára.

2010. jún. 15. 15:18
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Laktóz... Asszem :D Az rosszat tesz nekik, de lehet hülyeségeket mondok.ha elfogadja tálkából majd adhatsz neki vizet , és pépes kaját is
2010. jún. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
az ég világon semmi baja nem lesz a tejtől, csak divat lett utálni mert ugye 80 éve ezen élnek nagymamáink macskái
2010. jún. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A teteje nagyon rászorul az aljára? :) Hoooogy? ;)
2010. jún. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
akkor nem lesz semmi baja a tehéntejtől, ha felforralod és lehűtöd. szerintem nem kellene dobozban tartanod, ha a garázsban hagyod és bezárod az ajtót, akkor se lesz baj szerintem.
2010. jún. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

Egyébként a laktóz miatt van hasmenése sok macskának, és ez forralással nem távozik el a tejből...hm..

Nagyanyáink macskái pedig általában nem lakásban éltek, a fene sem vette észre ha összefostak mindent.

2010. jún. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
az én nagyanyám macskája lakásban élt, ahogy az enyémek is és semmit sem fosnak össze.
2010. jún. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!