Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem ihat tejet a cica?

Miért nem ihat tejet a cica?

Figyelt kérdés
Honnan jött ez, hogy a cicáknak hasmenésük lesz meg laktózérzékenyek lesznek ha tejet kapnak? Van néhány macskám, kisebbek és nagyobbak, az összes szereti a tejet, de hasmenése még soha nem volt egyiknek sem. Egy blogon olvastam nemrég, de már korábban is láttam valahol, akkor csak nevettem egy jót és tovább olvastam. Ez most komoly? Nem ide tartozik, de láttam már olyat is, hogy egy csajt egy csoportban elküldtek melegebbre, csakmert feltett egy képet, hogy a nyuszija répát eszik. Nekiugrottak, hogy hogyan volt képes erre az állatkínzásra, a nyúlnak nem szabad répát adni. Szóval honnan jönnek ezek a hülyeségek? Valaki kitalálja és elterjeszti?
2018. máj. 31. 23:23
1 2
 1/18 anonim válasza:
36%

Állítólag nem feltétlenül lesz hasmenésük,őszintén szólva szerintem is kamu.

De a kérdésre ezennek feliratkoztam.

2018. máj. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Minden emlős állat, amelyik nem issza az anyatejet, laktózérzékeny. Minden állat teje más, amíg pedig szopiznak, a kicsik szervezetében termelődik a tejcukrot lebontó enzim, a laktáz, de ugye a saját faja szerinti mennyiségben. Ha már nem szopiznak, az enzim nem termelődik tovább, így nem tudják lebontani a tejcukrot, ami pedig elkezd bomlani, rothadni az emésztőrendszerükben. Ez hasmenéshez, akár hányáshoz is vezet. Persze, aki nem nézegeti a macskája ürülékét, nem fogja észre venni, hogy megy tőle a hasa...
2018. jún. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%
Nem arról van szó, hogy laktózérzékeny LESZ, hanem arról, h a legtöbb macska valóban az. Az enyém is imádná a tejtermékeket, különösen a sajtot, de olyan irdatlan hasfájása, majd hasmenése és hányása lesz tőle, h azt el nem tudod képzelni. Úgyhogy nálunk bejött ez a "hülyeség", nem is kap többet ilyesmit. Ha a tieid bírják, akkor énfelőlem adjad nekik, de ez nem változtat azon, h a legtöbb macskának nagyon nem tesz jót a tej.
2018. jún. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
17%
Ez nem hülyeség, az butaság amit te csinálsz, valószínű, inkább,hogy nem rögtön evés után kezdenek el rosszul lenni, hanem mikor nem látod.Az összes állat laktózérzékeny.
2018. jún. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

Semmi nem változott kérdező, egyszerűen nem érdekelte az egyszerű parasztembert a macskája bélműködése, meg úgy általában az egészsége sem. Falun ahogy elnézem mai napig nem csinálnak ebből nagy ügyet, van egy barátom, aki rendszeresen meséli nevetve, hogy mekkorákat tudnak f.sni a macskái, amikor tejet ad nekik. Ő például úgy van vele, hogy külön jó, ha trágyázzák a veteményest.

Én nem bírom nézni, ahogy a macskám szó szerint vonyít a fájdalomtól, na meg takarítgatni sincs kedvem, ha esetleg nem éri el az almot (volt rá példa...).

2018. jún. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
Mellesleg attól még, hogy nem, vagy csak nehezen tudják megemészteni, szerethetik a tejet, lásd az én példányom, vagyis itt a magyarázat a tejet ivó macska berögzült képére is.
2018. jún. 1. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%

A macskák többnyire laktózérzékenyek, ami teljesen normális felnőtt emlősöknél, az emberiség nagyobb része is az és aki orvosilag nem, sokszor annak sem esik olyan jól. Ha valaki abbahagyja a tejfogyasztást, általában el is szokik a tejtől, bár nem mindig. Tudom, hogy van macska, ami egész jól bírja a tejet, de tipikusan nem ilyenek, legjobb tudomásom szerint. Erről azért már egypár évtizede cikkeznek a szakmaibb lapok...


A nyúlnak nem halálos a répa, olyan, mint nekünk a cukor: nem jó azon élni, de kis mennyiségben azért tudja/tudjuk kezelni.


Az, hogy régen a macskát a tejjel kötötték össze, nem jelent semmit, az ember saját magát is etette vackokkal s azt híresztelte a nagy eszével, hogy pl. szükséges a répacukor vagy a tej az élethez. Mikor ez elég evidens, hogy nem igaz.

Az ember a macskával még kevésbé törődött, mint saját magával, pedig ez utóbbit sem vitte túlzásba, ha az egészségről volt szó.

2018. jún. 1. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
41%

Ez ugyanolyan hülyeség, mint hogy a kutyák "elpusztulnak" a csokitól. Minden kutyánk imádta a csokit, és egyiknek sem lett soha semmi baja tőle. Biztos valahol Amerikában egyszer beteg lett tőle egy túltenyésztett, szélre is allergiás korcs, aztán kitört a médiahisztéria és azóta mindenki szentül hiszi, hogy a csokoládé életveszélyes. Biztos az, ha egy szekérderékkal megetetünk a kutyával, de hogy egy-egy kockától néha semmi baja nem lesz, azt évtizedek tapasztalatával mondhatom.


A macska meg a tej dettó. Mikor gyerek voltam, alapvetés volt, hogy a macska tejet kap. Ha új macskánk volt, anyám rögtön adta neki, hogy jól érezze magát a házban. (A német juhász jelenléte mondjuk eléggé rontotta a pozitív hatást.) Aztán kitalálták ezt a hülyeséget, hogy mától a macskák elromlottak. Sőt, már vizet sem szabad nekik adni, mert vízköves lesz a valaguk, külön "macskavizet" kell nekik adni, amiből persze ötszáz forint két deci, hát biztos nem azért. Mellesleg a macska egész jól elvan víz nélkül is, mert alig iszik. Még tengervízen is túlél, ha muszáj.


Ja, a nyúl meg a répa, az a harmadik. Meg hogy az egérnek nem jó a sajt. A csirkének mit adjunk, szójakockát?

2018. jún. 1. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
43%
Ha minden állat laktózérzékeny, akkor ez a kutyákra is vonatkozna. Márpedig sok, házi koszton élő kutya is kap időnként tejet. Én is adok néha egy kevés tejet a cicának, mert imádja és követeli. Van mikor látom, hogy nehezebben kakil, kemény hurkákat gyárt, akkor főleg adok neki egy picit.
2018. jún. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%

Tényleg nem minden macskának lehet adni. De azt kijelenteni is hülyeség, hogy egyiknek sem szabad, vagy hogy minden emlős laktózérzékény. Nekem eddig minden macskám, minden ismerős és családtag macskája kapott tejet folyamatosan, imádták és soha semmi bajuk nem volt. A mostani macskánk viszont nagyon rosszul van tőle, hasmenése is van, ezért nem adunk neki.

Az meg, hogy minden emlős laktózérzékény, akkor ugyan miért vannak tele a boltok tejtermékekkel? A családból egyedül én vagyok lakltózérzékeny, a többiek viszont literszám ihatják, nem lesz semmi bajuk.

2018. jún. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!