Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miert szőrhianyos a macskam? SOS

Miert szőrhianyos a macskam? SOS

Figyelt kérdés

Par hete eszrevettem, hogy a macska addigi egeszseges szore foltokban hianyos. Pl. A konyoken, hatso laban, nyaka, mellkasa tajekan. Van, ahol latszik a bore, tehat abszolut szorhianyos, de azert inkabb az jellemzo, hogy lathatoan is kevesebb szor van itt-ott. Es feltunt h ezeket maganak szedi ki tisztalkodaskor :/ de alatta nincs seb, teljesen sertetlen a felulet.


Mitol lehet ez? Tapasztalt mar valaki ilyet a macskajan?


Termeszetesen, ha valamilyen betegseg all a hatterben, elviszem allatorvoshoz, csak gondoltam hatha nem egeszsegugyi ok.


Ugyanugy eszik, iszik, nem levert, pont olyan mint maskor is szokott :)


Kandur macska, eleg sokat jar el mostanaban itthonrol, mindig 1-2 kisebb sebbel, karcolassal ter vissza, de nem hinnem h ezeket egy masik kandur szerezne neki.



2018. jún. 8. 11:41
 1/3 anonim válasza:
Rengeteg minden lehet, lebet hogy osszeszedett valami férget, van egy sziámi macskák elég fiatal a télen-tavasszal a farka tövétől kezdve a nyakáig szószerint megkopaszodott és az addig fekete kis nózija kivilágosodott vettünk neki vitamint és rendbe jött az orra még picit foltos de a szőre visszatért.
2018. jún. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet atka, rüh, gomba, allergia.

Ki kell deríteni, mert egyáltalán nem normális.


Az én macskámnak nemrég a tarkóján kezdett kihullani. Dokibácsi megnézte, végül arra jutottunk hogy allergia. És akkor esett le, hogy februárban volt utoljára parazitamentesítve. Bolhaallergia lehetett, de most már nő neki vissza szépen.

2018. jún. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor mindenkepp vigyem orvoshoz? Koszonom:)
2018. jún. 8. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!