Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet baja az én cicámnak?

Lehet baja az én cicámnak?

Figyelt kérdés
Nos az a helyzet, hogy van egy cicám lakásba ivartalanított kandúr. Az utcában rengeteg éhes kóbor cica van, akiket pár napja etetni kezdtem mert nagyon megsajnáltam őket. Tele vannak kullancsal és még ki tudja mivel. Mikor picit megsimogatom őket és haza megyek egyből fürdök és a ruháimat a mosógépbe dobom. Valamit így felvihetek a macskámnak? (Betegség) most vettem a cicáknak kullancskiszedőt és cseppet, hogy ne menjenek bele. Nagyon félnek minden hirtelen mozdulattól tudnátok mondani valami fogást vagy nem tudom mit, amivel esetleg úgy megtudom fogni, hogy ne tudjon megharapni mig szedem ki a kullancsokat? Egyébként mindegyiket szeretném ivartalaníttatni a közeljövőben, mert nagyon sok kismacska születik akik elpusztulnak nagyon hamar. Ha ez megvan akkor gazdit is szeretnék majd keresni nekik, mivel nagyon sok a rosszindulatú ember a környéken, egyiknek összekötözték a lábait, pont vemhes volt, majdnem elpusztult. Szerintetek van olyan ember aki befogadna felnőtt picit vadabb cicákat? Vagy esélytelen? Köszönöm szépen annak, aki elolvassa!
2018. jún. 8. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Akkor is hazavihetsz bármit, ha csak végigsétálsz az utcán. Ha be van oltva a macsekod és rendszeresen van féreghajtva is, kicsi az esélye.
2018. jún. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Nem akarlak letörni, de ne etesd őket. Pár hét alatt odaszoknak és csak a gondod lesz belőle.( a kandúrok verekedni fognak, egyébként is el akarják majd űzni a gyengébbeket stb.) Az ivartalanítás rengeteg pénz, és addig, míg friss a seb, nyugodt helyen kéne őket tartani. Meg tudod ezeket oldani, akár az anyagi, akár a lábadozási részt? Lehet, lelketlennek tartasz, de egymagad nem tudod intézni.
2018. jún. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A cicák évek óta itt vannak, csak most figyeltem fel rájuk a sok kegyetlenség miatt. A szomszédunké volt az összes kb 10db csak mikor megnőttek kidobta őket a francba. Bunyó ritkán szokott lenni, alapvetően kedvelik egymást a hímek, szoktak játszani meg összebújnak. Ivartalanítás pedig ingyen lesz, mivel van egy doktornő aki ingyen vállalja a kobór macskák ivartalanítását. Ivartalanítás előtt szeretnék nekik gazdit keresni, hogy egyből az új helyére mehessenek. Nem vagy lelketlen, teljesen igazad van, de én viszont mindenféle képpen szeretnék rajtuk segíteni.
2018. jún. 8. 15:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egy idő után megszelídülnének az én kóbor cicám is kóbor korában nagyon vad volt most pedig az egyik legkedvesebb cicám. Ja és szerintem ha felteszed Facebookra vagy Instára szerintem hamar gazdira találnak, de nálunk általában az állatorvosnál tesznek ki képeket örökbefogadható állatokról. Sok sikert!
2018. jún. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Keresd meg a Cicasereget, ők pont ilyennel foglalkoznak, segíthetnek gazdát találni esetleg.
2018. jún. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!