Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valami baja lehet a cicámnak,...

Valami baja lehet a cicámnak, vagy csak a macskaalom nem a megfelelő?

Figyelt kérdés

Van egy ivartalanított kandúr szobacicám, a napokban ahogy szedtem ki a pisit és a kakit, egy orrfacsaró bűzt éreztem. Mintha erős ammónia szag lenne. Azóta is mindennap érzem, de csak ha leszedem a macskawc fedelét. Mindig a cica wc sarkába pisil sehova máshova, olyan mintha a jelölné. Viszont a lakásba nem pisil össze semmit. Jó kedvű, van étvágya. Ha lenne már valami más tünet is, nem gondolkoznék azon, hogy vigyem e állatorvoshoz vagy nem. Csomósodó macskaalmot használunk, Lidl-be kapható Coshida macskaalmot. Eddig próbáltuk már a Fressnapfba kapható szilikonost is, de az nem vált be. Previtál alutasakost kap, meg Previtál tápot, eddig nem volt gond vele.

Csak az olyanok írjanak, ha megkérhetem, akinek volt már ehhez hasonló tapasztalata.



Szóval akkor a macskaalommal lehet szerintetek gond, vagy ez az erős ammónia szag valami betegségre utalhat?



2018. ápr. 12. 10:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Vesebetegségre utalhat mindenképp vidd orvoshoz hogy megvizsgálja.
2018. ápr. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bár lehet gond a macskával is, egy kivizsgálást mindenképp megérne, de szerintem az alom is (legalább részben) ludas.

Mi is ugyanilyen almot használunk (akitől hoztuk a cicát, ezt használta, így nem akarunk váltani), és pont ugyanez a szitu itt is, pedig lány cicánk van. Míg szokta az alomtálcát, nem volt rajta a teteje, és pár nap után baromi pisiszag volt az egész lakásban. Mióta befedtük a tálcát, ez a gond megszűnt, van benne szénszűrő is direkt emiatt, de takarításnál tetőt levéve ugyanúgy nálunk is ott a pisiszag.

Én is nézelődök emiatt, hogy milyenre érdemes váltani, szilikonost legalább annyian szidják, mint ajánlják.

2018. ápr. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Alomból a penny-s jobb, az ammónia illat természetes, a félrepisilés helyére tegyél narancshajat és többé nem pisil oda.
2018. ápr. 15. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!