Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tricolor kandúrok tényleg...

Tricolor kandúrok tényleg sterilek? Szobacicaként jelölik a területüket, mint a nem steril kandúr társaik?

Figyelt kérdés

2018. jún. 10. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Ha jól tudom a tricolor kandúrok száma max egy tucat lehet világszinten, azt nem tudom, hogy ők sterilek-e.
2018. jún. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
61%

Steril akkornlesz, ha kiherélteted.

Amúgy igaz, tricolor kandúr alig pár tucat lehet a világon.

2018. jún. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


A vörös színt csak az x kromoszóma hordozza. Ugye ez a szín a vörösből és két másik nem-vörös színből áll.

Ahhoz, hogy egy macska trikolor legyen, feltétlenül szüksége van 2 darab x kromoszómára, ami nőnemű állatot eredményez egészséges esetben.

Alapesetben mindannyian egy-egy kromoszómát kapunk a két szülőnktől.

Azonban ha a fent említett két x mellé egy y is kerül, az állat hímnemű lesz, de a két x kromoszóma miatt steril.

Ez a kleinfelter szindróma, embereknél is jelentkezik.

Elég ritka, szerintem nem fogsz találni kalikó kandúrt.

Nem tudom, hogy jelölik-e, még nem volt szerencsém ilyen maccsal találkozni. De egy ivartalanítás nem oszt-nem szoroz az ő esetükben.

2018. jún. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ismerősünknél született trikolor kandúrka :) rajta gondolkozunk elhozzuk-e, csak félünk, hogy mindent megjelölne, akár még ivartalanítás után is, mert volt már ilyen kandúr a környezetünkben :/ de reménykedünk benne, hogy ha végül úgydöntünk,hogy elhozzuk, akkor a sterilitása miatt nem pisil össze majd mindent :)
2018. jún. 10. 12:21
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha korán ivartalanítjátok (ajánlott 6 hósan), akkor még nem tanulja meg ezt a viselkedést. Fogalma sem lesz róla, mi az a jelölés. Viszont ha idősebb korában ivartalanítanád, amikor már esetleg elkezdett jelölgetni, egy istenért sem tudod majd leszoktatni róla.

Én a helyedben azért ivartalanítanám. Nem egy nagy összeg és nem is kockázatos a cicára nézve.

Igazán különleges cicátok lesz!

#előző voltam

2018. jún. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A 3. számú válaszoló nagyon jól leírta, miért (hacsak nem valami új, vörös színt eredményező mutáció bukkant fel egy másik kromoszómán...)
2018. jún. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
16 hetes korától lehet ivartalanítani. Mi is akkor vittük és jól viselte, akkor még sokkal játékosabb volt és az új hely sem viselte meg annyira, nem is félt. Ha megvárod, hogy elkezdjen jelölgetni, akkor már késő, mert akkor már nem biztos, hogy ivartalanítás után leszokik róla.
2018. jún. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kandúrok esetében a túl korai ivartalanítás ellen szól, hogy eleve szűk és görbült a húgycsövük, s húgykövességre hajlamosak.

Ezért érdemes megvárni az ivartalanításukkal a minél fejlettebb állapotot, mert a nehezebben ürülő homok idősebb korban komoly egészségügyi gondokat okozhat.

2018. jún. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!