Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan nyerjük el egy kóbor...

Hogyan nyerjük el egy kóbor cica bizalmát?

Figyelt kérdés

Egy vemhes cica beköltözött a padlásunkra nemrég, de ezt csak a héten vettük észre. Most van 4 kb. 3 hetes kiscicája. Szeretnénk befogadni őket, de nagyon félnek, az anyuka szintén.

Naponta viszünk fel nekik tejet és konzervet, de olyankor mindig elbújnak, és csak akkor jönnek elő, ha lejöttünk.

Van valami ötlet/tipp, amivel elérhetjük, hogy megbízzanak bennünk?



2018. jún. 12. 15:03
 1/5 anonim válasza:
100%
Szerintem idő kell nekik nagymamámnál vagy 1-2 hét kell mire odajönnek hozzám meg nem futnak el ha meglátnak hiába etetem itatom őket
2018. jún. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az etetés az jó. Csak kicsit hosszasabban kell. Főleg, hogy most szülhetett ugye, félti a kicsiket is. Etessétek őket. Megfognak puhulni. :) Amúgy nagyon jó emberek vagytok, le a kalappal.
2018. jún. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Etetésen kívül (egyébként tejet ne adjatok nekik, mert csak menni fog a hasuk) lehet azt is, hogy valaki felmegy hozzájuk, és ott tesz-vesz, vagy csak leül olvasni, lényeg, hogy a jelenlétet szokják, de ne foglalkozzatok velük.
2018. jún. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az etetés jó, elég sokáig kell csinálni s bizonyára hozzátok szoknak. Hamarosan a kicsik úgyis szétmászkálnak, nem kell felvinni az ételt, hanem közelebb rakjátok a bejárati ajtóhoz s szépen megszokják, hogy ott mászkáltok, közelebb jönnek, miegymás. A kiscicák amúgyis rém kíváncsiak és nem tudom, ez milyen ösztön náluk, de ellenállhatatlannak tartják a papucsokat (és a cipőfűzőket)...


Sok macskát megszelídítettem már, bár inkább felnőtteket. A hasukon át és nem megijesztve őket könnyen szelidíthetők, szeretik a figyelmet és a vakargatást, lejön nekik, hogy ez egy jó üzlet :)

2018. jún. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Tejet ne, az csak egy legenda, hogy jó a cicáknak. A többség hasmenést kap tőle.

Nálam is mentett cica van, mondjuk ő nem volt soha ennyire bizalmatlan. De én is ennivalóval csináltam és sok-sok türelemmel. Ne tedd le elé az ételt, hanem ha látod, hogy hol van, ülj le és dobd neki óvatosan. Aztán egyre közelebb magadhoz, és jönni fognak feléd, de ez nem 2 perc.

Egyébként van olyan lejárat, ahol a kicsik biztonságosan közlekedhetnek?

Illetve javaslom, hogy vizet tegyél nekik, és cseréld gyakran, ebben a nagy melegben szükségük van rá.

2018. jún. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!