Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnék humán-inzulint...

Hogyan tudnék humán-inzulint beszerezni macskának?

Figyelt kérdés

2018. jún. 15. 12:29
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
49%
Minek az macskának?
2018. jún. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
mert cukorbeteg
2018. jún. 15. 12:52
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező->

Saját diagnózis

Javaslat->ÁLLATORVOS

Cica sokat iszik és alszik ,nem cukorbeteg

2018. jún. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Állatorvos által diagnosztizált cukorbeteg macska. Caninsulin állatgyógyászati inzulinra nem jól reagál, állatorvosi javaslat, hogy próbálkozzak humán inzulinnal.


Többek között a Lantus márkanevű ún. "glargine" típusú inzulint szokták használni, ami ún. analóg inzulin, de a Lantus Magyarországon tudomásom szerint nem kapható.

2018. jún. 15. 13:01
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igaz. Kapható itthon, legalább is inzulinos penbe való patron biztos van belőle. Rengeteg magyar cukorbeteg hasznàlja. De ezt csak diabetológus álltal kiállított javaslat alapján írják fel receptre. Csak úgy nem tudsz szerezni. De az állatorvos nem tud segíteni?
2018. jún. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Az állatorvos csak a Caninsulint ismeri, de azt mondta, felír mást is, csak mondjam, hogy mit?

Gondolom, a Lantus-t is kiadják így a patikában, mert más humán gyógyszert is íratam már fel állatorvossal, pl. Provera, Augmentin.

2018. jún. 15. 13:25
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos. Attól, hogy valaki orvos, nem írhat fel automatikusan minden gyógyszert. Egyes gyógyszerekhez szakorvosnak kell lenni. De amúgy én már otthagytam volna az olyan állatorvost, aki a laikus gazditól kérdi meg, mit írjon fel.
2018. jún. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Nem biztos, hogy rossz állatorvos, csak nekik általában van egy (sokszor dogmatikus) kezelési protokolljuk, amit alkalmaznak adott betegségre, adott gyógyszerrel (jelen esetben Caninsulin).

De a net-en, külföldről rengeteg olyan információt be tud gyűjteni az ember, ami más megoldásokat is tartalmaz, az állatorvos nem biztos, hogy követi ezeket, mert naponta sok mindennel foglalkozik, a diabetesz csak egy ezek közzül.

Még inkább pont az a jó, hogy nyitott a gazda feltevéseire (persze, azt azért mondta, előbb utánanéz ő is), mert találkoztam már olyannal is, aki következetesen csak az általa használt gyógymódokat, illetve -szereket "fújta".

2018. jún. 15. 13:51
 9/28 anonim ***** válasza:
52%

Igen,sok mindent olvas az ember,többek közt sok fals dolgot is.Én embergyógyászatot tanultam,nem állatgyógyászatot.Eszembe nem jutna,hogy én nézzek utána a neten,és az alapján kezeltessem az állatomat,mert kettőnk közül ő tanulta ezt,nem én.Továbbra is azt mondom,nem a gazda dolga kitalálni mi jó a kedvencének,hanem az állatorvos feladata rájönni.Nálam ez kb úgy hangzik,mintha kísérlet céljára ajánlanám fel.Vagy beválik nála,vagy hypo/hiperglikémiás sokkot kap.

Kötöm az ebet a karóhoz...Jó dolog ha az állatorvos nyitott az új terápiákra,de ő képezze magát és ő járjon utána.Ne a gazda netes ismeretei alapján gyógyítson.

Én az első ilyen esetnél,ha nekem egy állatorvos ezt mondaná,hogy döntsem el én mit ír fel,visszakérdeznék,kettőnk közül ki a szakember.Ha azt mondja,természetesen ő,de fogalma nincs mit lehetne még tenni,mert neki eddig terjed a tudása,hát keresek másikat,aki tágabb ismeretekkel rendelkezik e téren.Ez az emberi világban is így van.Ha az egyik orvos nem tud segíteni,választunk másikat,de nem magunkat kezeljük internet alapján.

2018. jún. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Persze, az állatorvos dolga lenne. De pl. a [link] -on nem biztos, hogy fals dolgok vannak, hanem sok eset segítő szándékkal való ismertetése, amit nem biztos, hogy követ egy állatorvos, mert pl. nincs ideje rá, nem tud úgy angolul, stb. Én ott hallottam a Lantus-ról és a ProZinck-ről, mint ígéretes szerekről macskadiabeteszre is, sőt az utóbbi direkt macskának készül. Említem ezeket az állatorvosnak, azt mondja, utánanéz és felírja. Tehát, nem tőlem kérdezi, mit írjon fel? Még lehet, hogy ő is tanul belőle, ha nem is mondja.

OK, lehet, hogy jó lenne, ha ő maga ajánlaná ezeket, de mint mondtam, általában van egy kialakult (vagy megtanult) protokolljuk, azt alkalmazzák.


Régebben ugyanez volt a macskám alsó hugyúti megbetegedésével: antibiotikum (nem is biztos, hogy bakteriális), és Royal Canin gyógytáp kizárólagos etetése. A net-en akkor már emlegették a D-Mannóz, vörösáfonya, illetve a glucozamin jó hatásait is, itt még nem ismerték, ma meg már forgalmazzák is azokat.


Lakhelyemen kb. 5-6 említésre méltó állatorvos praktizál, mindnél jártam már az évek folyamán más-más problémákkal, egyik mellett sem merném végleg letenni a voksot, jelen cukorbetegséggel is már a másodiknál próbálkozom, mert az első vagy nem tudott, vagy nem akart felvállalni egy ilyen esetet.

2018. jún. 15. 14:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!