Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnék humán-inzulint...

Hogyan tudnék humán-inzulint beszerezni macskának?

Figyelt kérdés

2018. jún. 15. 12:29
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Embernél. De állatorvosban nincs diabetológus, viszont van diabéteszes állat, és annak írnak fel inzulint. Mivel fel szoktak írni humán gyógyszereket is pl. antibiotikumot, feltételezhető, hogy inzulint is felírhat, de legjobb lesz ha megkérdem állatorvostól, illetve gyógyszerésztől.

Külföldről minden esetre beszerezhető Lantus kisállatnak is, kell hozzá állatorvosi recept, csak drágább mint itt, illetve macerás a kézbesítése, mivel hűtve kell szállítani. De van ilyen, mert látom a net-en.

2018. jún. 18. 11:36
 22/28 anonim ***** válasza:
2018. jún. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Ha jól értem a cikket, akkor állatorvos mégis kérhet humán gyógyszert. Nekem nem egyszer írtak már fel állatorvosok humán gyógyszert, de nem "pro familia" jelöléssel, hanem "macskának" és kiadták a gyógyszertárban.
2018. jún. 18. 12:04
 24/28 anonim ***** válasza:

"vényköteles embergyógyászati gyógyszereket a gyógyszertárak csak olyan vényre adhatnak ki, melyet megfelelő jogosultsággal rendelkező (humán) orvos vagy fogorvos állított ki. "


Ezt a cikkből idéztem.

2018. jún. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Ezt meg én idézem a cikkből:


FVM rendelet 10. és 11. §-ának rendelkezései lehetőséget adnak az állatorvosnak, hogy ha az állat betegségére nem áll rendelkezésre megfelelő állatgyógyszer, akkor kivételes esetben embergyógyászati készítményeket is alkalmazhat.


.....


A megoldást a 44/2004. (IV. 28.) ESzCsM rendelet egyik kivételes rendelkezése adja. A 16. § (3) bekezdés alapján állatorvosnak is ki lehet adni gyógyszertárból vényköteles embergyógyászati készítményt, legfeljebb harminc napra elegendő mennyiségben, ha a végzettségét hitelt érdemlően bizonyítani tudja.

2018. jún. 18. 12:12
 26/28 A kérdező kommentje:

Megadom magam a végső választ, hátha valakinek hasznos lesz:


Állatorvos felírta, gyógyszertár kiadja, természetesen teljes áron, támogatás nélkül.

2018. jún. 20. 09:13
 27/28 anonim ***** válasza:

9-es, ne haragudj, de ahogy a központozást kezeled, az még azt is kérdésessé teszi, hogy egyáltalán felsőoktatási intézményben végeztél, nemhogy orvosi egyetemet.


Kérdező: nagyon örülök, hogy megoldódott a probléma, hasznos volt nekem is, nem tudtam, hogy erre van lehetőség.

2018. jún. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

AZ állatorvos, mielőtt felírta, tájékozódott a net-en a Lantus mivoltáról. Mivel humán inzulin, nem használta még állatgyógyításra.

Patikában csak Lantus SoloStar eldobható tollban van, 3 ml-es patron van benne, általában 5 db-os kiszerelésben, szerencsére 1 db-ot is kiadnak, csak úgy kell felíratni (amp. 1).

1 db 3000 Ft körül van, kipróbálásra megfelelő, a 3 ml sokáig eltart, ha bevállt.

2018. jún. 21. 12:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!