Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lakásban van a cicám. Kaparófa...

Lakásban van a cicám. Kaparófa ellenére, minden bútoron élesít. Most van 1 új kanapém. Mit tegyek, hogy azt ne kelljen letakarnom?

Figyelt kérdés

2018. jún. 15. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Na basszus, most akarok kaparót venni a cicáimnak, ezek szerint nem is szoknak át rá olyan könnyen?

Amúgy nálunk régen a cica mindig a fa bejárati ajtón élesítette a karmait, aztán találtunk valami sprayt amivel le kellett fújni az ajtót, és utána nem kaparta többet

Bár lehet, hogy kanapét nem lehet befújni vele

2018. jún. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2018. jún. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Ugyanez a gond van nálunk is.

Állatkereskedésben az eladó srác azt mondta, hogy vannak finnyás macskák, akik nem szeretik a kemény dolgokat kaparni - a szizál szál, ami a kaparófákon van, az ebben az esetben már keménynek számít.

Úgyhogy két megoldás van, felkínálni valami puhábbat, vagy végigfújni távoltartóval az összes bútort, amire rá van kattanva.

Mi vettünk ilyen karton kaparólapot, az eladó ajánlására. Nem túl tartós (cserébe olcsó is, mi kb 1600ért vettük), egyelőre rá van kattanva, úgyhogy nagyon-nagyon remélem, hogy hosszabb távon is beválik :D

Nem pont ilyen, a miénk szélesebb, de ilyesmi:

[link]

Egy baja van, hogy nem túl nehéz, úgyhogy akkor tudja használni, ha ráül, de erre viszonylag gyorsan rájött :D

2018. jún. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
2%
Addig örűlj még nem rajtad élesít. A macskák ilyenek. Cseréld le kutyusra
2018. jún. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk is ígyvolt. Aztán vettünk neki nagyobbat és érdekes módon, ahogy behoztuk bevásárlásból rögtön felavatta, bese kellett fújni macskamentával. Lehet eleve már volt rajta valami szag, ami vonzotta volna, vagy a színek? Azt nemtudni, de csak azt használja, a fotelt már nem :) 80 centist vettünk. Az azelőttire úgy akartam rászoktatnk, hogy ugye be is fújtam, és odavittem a cicát és megfogtam mancsait és elkezdtem vele kapartatni, 5 percig se kaparta, max a labdával játszott néha, de nagyon nem szerette. A fotel volt a kaparófája, amíg nem lett új😑 Próbálj neki venni újjat, hátha nálatok is csak az a gond, hogy nem szinpi neki a mostani kaparófa. :)
2018. jún. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt, kénytelenek voltunk vágni a karmait.
2018. jún. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Nehéz ügy. Az előző cicámnak hiába vettem szizál szálas cicaházat, nem használta. Ellenben az előszobában a tapétát lemészárolta.. Amikor később költöztünk, nem is rakattam tapétát sehová, így meg a vadi új fa ajtókereteket kaparta ezerrel. Nem tudtam leszoktatni róla.

A mostani cicám "rendesebb", ő csak a kanapét szokta kaparni.. A megoldás az lett, hogy megfigyeltem, pontosan hol kapar és arra a részre felszögeltem egy egyszerű kaparó-lapot. Szerencsére ő használta is.

Nem mondom, hogy jól mutatott, de a kanapé színe olyan volt, mint a kaparólap, úgyhogy nem volt túl feltűnő.

2018. jún. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet venni szilikon körömvédőt a cicáknak, kutyáknak is.


+ olyan illattal kell bekenni a "bántott" részeket, amitől undorodik a cicád.


A kaparófára pedig macskafüvet rakj vagy lógass fel neki.

Meg fog bolondulni érte. 😂

2019. febr. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!