Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik, hogy megveszett a...

Létezik, hogy megveszett a szomszédom macskája?

Figyelt kérdés

Hatalmas macska sikolyra lettem figyelmes az este, azt hittem az én cicám verekszik egy másik macskával, kirohantam, de aztán hallottam, hogy a szomszédom szólongatja a macskáját és megnyugodtam, hogy az enyém bent van a kertben, nem ő verekszik. Erre később megyek ki és a szomszédom macskája nagyon fura hangon nyávog, szinte visít a kapunk előtt, kicsit úgy, mint amikor a macskák bagzanak, nem tudom, ő van-e ivartalanítva, de az én lány cicám ivartalanított. Bezártam a cicámat a biztonság kedvéért, ahol télen és rosszabb időben szokott aludni, de most nyáron nem szeret annyira oda bemenni, ezért kint szokott maradni, de ezt a "fura viselkedésű macskát" aztán újra rajta kaptam, hogy a kapunk előtt szobrozik, elzavartam, de nem merem kiengedni az enyémet, mert be van oltva veszettség ellen, de akkor sem szeretném, ha bántaná őt... :/

Nem vagyok jóban ezzel a szomszédommal, meg már késő is van, de holnap meg kellene őt kérdeznem, mi volt ez...


Előre is köszi!


2018. jún. 20. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább te lehetsz veszett, mindenféle hangokat hallucinálsz, ki-be rohangálsz, amikor kimész, akkor a szomszédod jobbnak látja behívni a macskáját, ha meglátsz egy macskát a házad előtt, azt elzavarod, ráadásul a szomszéddal is összevesztél már. Szóval így összefoglalva elég zavartan viselkedsz, nagyon valószínű, hogy már az idegrendszeredet támadja a vírus...
2018. jún. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha-ha-ha...:D Ezen jót nevettem, kösz!
2018. jún. 21. 00:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem veszett, te meg ne rohangálj ki-be mint egy veszett fejsze.
2018. jún. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy veszett. Én egyébként épp most kaptam ellene oltást, mert megharapott egy kóbor cica, de ettől függetlenül szinte 0 az esély. Azért nem mindegy hol laktok, milyen környéken, de tényleg minimális az esély, és ennyiből nem lehet azért megállapítani.
2018. jún. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azt majd én eldöntöm, hogy hányszor szaladgálok ki-be a lakásomból... Még jó, hogy kirohanok, ha macskabunyót hallok, mivel szeretem a macskámat és féltem, ha ez másnál nem így van az nagyobb baj, szerintem...


Köszönöm a harmadik, normális választ!

2018. jún. 21. 16:33
 6/7 anonim ***** válasza:
A macskát bennt is lehet tartani és akkor nem kéne rohangálni. Nekem is van 2, bennt vannak velem a házba.
2018. jún. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nézd, nem ismered a körülményeket. Ő egy befogadott, világ életében kint tartott macska, azt a másfél hetet is alig bírta, amit az ivartalanítása után kellett bent töltenie...

Van egy másik, 16 éves szoba macskám, aki mellé nem lehetett volna őt ide venni, mert eléggé nehezen tűr meg más macskákat maga körül a kinti, és nem az idős macskát fogom már zargatni, de mondom, a befogadott macska nem is bírná ki bent.

Egyébként, én is akkor vagyok, vagy lennék a legnyugodtabb az ő esetében, ha bent lenne velem, illetve a benti macska tartás híve vagyok, bár sokszor elgondolkodom, hogy a macskának mi a legjobb, és ők azért szabad állatok, de persze fontos, hogy melyik hogyan szocializálódik. Na mindegy, ez már egy másik téma.

2018. jún. 21. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!