Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet leszoktatni a...

Hogyan lehet leszoktatni a cicámat, hogy belenyúlkáljon a tányéromba?

Figyelt kérdés

El kell mesélnem róla, hogy ő egy rendkívül okos, jól szocializált macska. Menhelyről hoztam kicsi korában, most 9 hónapos, tehát még nem késő új nevelési stratégiákat bevetni.

A nap java részében együtt vagyunk. Hallgat a nevére, behívható, mint egy kutya amikor este lefekvés van. Együtt alszunk, békén hagy míg alszok, majd mikor ébredezek, jön és cirógatja az arcom. Ha elmegyek itthonról, a kapuban vár, mint a kutyák. A lábát nem teszi ki a kapun kívülre. Ha valamit szeretne, jelzi és megértem. Ha mutatni akar valamit, ha játszani akar, ha nem tetszik amit elé raktam és mást akar. Két dolog volt a fél év alatt amiről arrogánsan kellett leszoktatnom, hogy ne tépkedje a szobanövényt, és nem mászkálhat az étkezőasztalon. Bár szerintem a növénytépkedést azért is hagyta el, mert már komolyodik. Annyi elég volt, hogy többször ráüvöltöttem ,hogy "nem", és meglegyintettem. Ezt azért fejtettem ki ennyire, hogy értsétek milyen jellemű és intelligenciájú macskáról van szó.

A nagy barátságunk következménye lehet, hogy szerinte ami az enyém, az az övé is. Tehát ha eszek a konyhaasztalnál, leül mellém a székre, néz egy darabig, majd oda nyúlkál és meg akarja fogni amit eszek. Néha már inkább bujkálok evés közben, csak hagyjon már. A minap tálcán kihoztam a kajámat a műhelybe, és az ölembe téve a számítógép előtt, a monitort bámulva majszoltam, erre ide jött és sunyiban kikapta a kenyerem a tálcáról és ledobta a földre.

Ez az egy idegesítő szokása van, amúgy imádni való.


2018. jún. 28. 08:29
 1/9 anonim válasza:
100%

de aranyos:D

Az enyém is nagyon okos meg ugyan így vagyunk mi is de ő ia nyulkál.

Amikor eszek oda ül mellém nézi és bele nyúl. Na én mikor nézi más akkor közlöm vele, hogy nem szabad és adok neki egy picit. Akkor ez beválik. De kaját az asztalon hagyni nem lehet mert ellopja pillanatok alatt.

múltkor meggyet lopott miután felmostam. Minden tiszta meggy lett :D

2018. jún. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is ezt csinálja. Leül mellém és bámul, aztán odanyúlkál a tányéromba. Én ilyenkor ráfújok a fejére, vagy ha nagyon szemtelen, rácsapok az asztalra. Pár próbálkozás után megunja és vagy lefekszik mellém, vagy elmegy.
2018. jún. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ha olyant eszek, amit ő is ehet, akkor én is adok neki. Vágok falatokat, és a földre dobálom, azzal elfoglalja magát. Tegnap pl. rántott gombát ettem fokhagymás mártogatóssal, az nem neki való. A rántott cucc illatára ráizgult, de úgy vettem észre, hogy a fokhagymás tejföl mintha kissé távol tartotta volna egy ideig. Vonakodva, de így is jött nyúlkálni. Lehet valami távoltartó szaggal lehetne őket elűzni az asztaltól :-D Minden evésnél feldarabolt fokhagymát oda tenni :-)))) Nekem speciel étvágygerjesztő az illata, nekik nem. Vagy vöröshagyma :-) Nem sokáig kéne csinálni, egy idő után lehet megszoknák, hogy amikor a gazdi eszik ,az ilyen "büdös" szagokkal jár.
2018. jún. 28. 08:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt tenném, amit a 2-es írt. Hiába alszotok együtt, hiába tiszta állat, de azért ne nyúlkáljon már a tányéromba. Én biztos kiakadnék, akármennyire szeretem a macskám.
2018. jún. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok.

Eszembe jutott, hogy nem kell ám ahhoz macseknak lenni. :)

A bátyám is ilyen szemtelen néha. Felemeli a fedőt a lábasról, és ha tésztaféle a kaja, vagy valamilyen hasonló, fogja és belecsíp egy falatnyit, és bekapja. Ki tudna kergetni vele a világból. Mondtam már neki, hogy ne tegye, de mégse fújhatok a képébe. :)) Ennyit az okosságról. :)

2018. jún. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na látod! Akkor most így nevelj meg egy macskát :-D
2018. jún. 28. 13:49
 7/9 A kérdező kommentje:

Képzeljétek, ma kipróbáltam amit a 2-es írt. Már tette fel a tappancsait az asztalra a székről ágaskodva, mikor ettem, ráfújtam a homlokára, és már ment is lefelé. :-D

Utána már csak a padlóról várta hogy leessen valami, vagy legfeljebb a székre merészkedett fel.

2018. jún. 28. 22:18
 8/9 anonim ***** válasza:

:D

Ez tök jó! Akkor már csak a tesómat kéne leszoktatni. :)

Komolyra fordítva: örülök, hogy jól haladtok.

2018. jún. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na, szuper! :D


2-es vagyok. :)

2018. jún. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!