Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet leszoktatni erről...

Hogy lehet leszoktatni erről a macskát?

Figyelt kérdés

Mindent összeken. Ha húst rakok a táljába, nem bírja ám ott megenni, megfogja és elviszi, és az ágyamon (!) eszi meg. Barfozni akartam vele, de így tuti nem fogok, nincs kedvem a vért takarítani az ágyról minden nap. Próbáltam, hogy leszidom/elzavarom, de nem érti mi a bajom, akkor inkább nem eszik. A másik meg, hogy evés után csupa maszatos marad az álla, a feje, és ahova csak lefekszik, összekeni. A legrosszabb pedig, hogy eléggé csipásodik, folyékony barnát (de ez örökletes probléma nála), és nem igazán takarítja a szeme környékét, csak annyit csinál, hogy szimplán megrázza magát, a csipa pedig szétrepül mindenfelé ilyenkor. Evés után is szokott ilyet, főleg amikor alszok, hogy odajön mellém az ágyba, és kirázza magát, és csipa, ételmaradék, nyál- minden csapódik rám meg mindenfelé. Wc-zés után első dolga pedig, hogy ugrik az ágyra, asztalra, pultra. Az én hibám, hogy ezt eleve megengedtem neki, de hogy mindig pont sz*rás után kell arra bóklásznia... Még a lábán is érződik olyankor a szag. Mindig lezavarom ha meglátom, úgyhogy szerintem már rájött, hogy wc után tilos rögtön fölugrani. Persze emiatt meg csak azért is csinálja. Amióta nagyon ráálltam erre, hogy lezavarom, annál jobban! Direkt bosszant tán? De még mindig nem érti szerintem, hogy mi a bajom, mert wc után már nagyon félni szokott. Eleve már szinte csak akkor szokott wc-zni, amikor alszok, vagy nem vagyok itthon. De ha meg látom őt, akkor ha kijön a wc-ből, megdermed, és bámul rám elkerekedett szemekkel, és kissé lapulva megy végig a szobán. Ha hozzászólok, vagy elindulok felé, akkor meg menekülőre fogja. És mindezt a "műsort" azért csinálja, mert ha meglátom, hogy a pultra vagy az ágyamra ugrik alom után, akkor elzavarom rögtön. Tehát benne mégis csak annyi tudatosult, hogy wc-zni nem szabad mert haragudni fogok rá érte, ezért lehetőleg titokban kell csinálnia.

Javaslatok?

Azt mondják, a macska tiszta állat, de lakásban tartani, nem tudtam hogy ilyen problémás és undorító dolog lesz.



2018. febr. 20. 02:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Öreg macska? Velük előfordul, hogy igénytelenebbek lesznek. Szegény valószínűleg tényleg nem érti a bajodat. Az ágyat nem tudod elzárni előle? Alom elé tenni szőnyeget? Akkor legalább ha kilép rá, arra keni a cuccot.
2018. febr. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valóban nem érti, mi bajod, jól látod.

Ha bizonyos helyekről le akarod szoktatni, akkor úgy kell, hogy oda soha többé nem mehet. Se kajával, se anélkül, se wc után, se azonkívül.

De akkor se zavard, ne kiabálj rá vagy ilyesmi, hanem szép sunyiban lődd oldalba egy vízipisztollyal. Ne veled kösse össze a rossz élményt, hanem magával a hellyel, ahányszor csak odamegy.

A csipásodás amúgy nem normális dolog, doki mit mond rá?

2018. febr. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, idős már. 13 elmúlt.

Ilyen korban már belefér, ezt mondják rá.

A szőnyeg jó ötlet, a pultról viszont nem tilthatom le, mert ott van a tálja, a kutya miatt.

2018. febr. 20. 21:35
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni hogy kollégiumban lakunk, ezért csak 1 szoba van, nem tudom elkülöníteni.
2018. febr. 20. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!