Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért van nyitva a cicám...

Miért van nyitva a cicám szeme műtét után?

Figyelt kérdés
Most lett ki ivartalanitva (nőstény) altatással. Még egy darabig nem fog felebredni. Csak az a baj hogy nyitva van az egyik szeme . Nem tudom becsukni. Mit csinaljak vele? Szemcseppezem óránként vagy hagyjam?fontos lenne. Koszi :)
2018. jún. 29. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetes. Amikor az enyémeket műtik (kutya vagy macska, lényegtelen) akkor az állatorvos egy zöldes árnyalatú gélt nyom a szemébe amire rápislogtatja a szemhéjait és ez bevonatot képez a szemén, így nem szárad ki később se, nem kell szemcseppezni. A tiéd használta ezt? Mert ha igen nincs szükség semmire, ha nem, akkor az is hasznos lehet szemcsepp híjján ha pislogtatod tíz percenként. Ha van szemcsepp akkor óránként cseppenthetsz (nem tudom milyen szemcseppről van szó, nem alkalmas a betegségekre felírt csepp).
2018. jún. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Koszi a gyors választ :) nemtudom hogy használt e ilyet sajnos :/ olyan szemcsepp ami szem kiszáradás a van ( a kontaktlencsemhez) de akkor pislogtatom néha a szemét
2018. jún. 29. 18:59
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Rosszul lesz , vernyog és lehet itatni kell fecskendővel , 3 napig laza konzerv és pástétomot egyen . Sok friss víz több helyen legyen előtte ...
2018. jún. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Egy kérdést mindenképp intézz róla az állatorvoshoz, mindig fenntartással kezelem az emberi készítmények alkalmazását állatokon az állatorvos javaslata nélkül. Addig pedig pislogtathatod. Jobbulást neki!
2018. jún. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Teljesen nyitva a szeme? Ha rajta van az a belső hártya, akkor normális, nem fog kiszáradni sem. Az altatás hatása, hogy az lecsúszik, mivel nem tudja kontrollálni.

Nekünk a doki azt mondta, hogy ne aggódjunk, ijesztően néz ki, de normális.

2018. jún. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tenyleg olyan mintha lenne rajta egy hartya. Az orvos azt mondta hogy csak akkor kaphat inni és enni ha teljesen magánál lesz olyan mint volt.

Addig nem kaphat mert félre nyelhet. Ma már nem ehet csak holnap. Bele kell keverni az ételébe a fajdalomcsillapitot.

2018. jún. 29. 19:19
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom, az állatorvos ellátta, magadtól miért gondoltad, hogy emberi szemcseppet csepegtetsz a szemébe, főleg olyat, ami a kontaktlencsédhez való? Ha nem voltál biztos benne, miért van nyitva a szeme (egyébként műtét után így szokott lenni), miért nem hívtad fel az orvost, mi a teendőd?

Elhiszem, hogy jót akartál, de sokszor pont akkor tévedünk a legnagyobbat, amikor a legjobbat akarjuk.

Most már mindegy, de többször ne cseppents a szemébe a sajátodból. Magához tér az altatásból és olyan lesz, mint régen. Nekem tacskót altattak, de eszembe sem jutott volna ilyen. Nem hibáztatlak, de valahol mégis. Azért, mert meg kellett volna kérdezned az orvost telefonon, ha aggódtál.

2018. jún. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Teljesen nyitva van a szemük altatásban. Ha műkönnyel csöpögteted neki az jó, de ott is biztosan csepegtettek neki valamit a szemébe. Ha nem sima műkönny van a cseppben akkor én inkább nem használnám.
2018. jún. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es hol olvasod hogy cseppentett? Megkérdezte, és miután megírtuk neki nem cseppentett, hanem pislogatatja.

Azt meg mondjuk nem értem miért pontoztátok le hogy kérdezze meg az orvostól hogy ezzel a szemcseppel cseppenthet-e...

2018. jún. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

9.! Mivel megszólítottál, írok: ebből gondoltam: 'Szemcseppezem'. Helyesen írva: szemcseppezzem-e. Teljesen félreérthető volt egy z-vel írva. Ezt tényleg benéztem, de nem csak én, ahogy olvasom.

Másik kérdésedre válaszolva: én nem pontoztam senkit semerre sem. Én is pont azt írtam, hogy hívja fel az állatorvost, ha aggódik.

2018. jún. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!