Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem eszi meg a macskám...

Miért nem eszi meg a macskám a száraz macskaeledelt és mit tegyek hogy megegye? Többi lent.

Figyelt kérdés
Van 2 befogadott kobormacskam mar tobb mint 5 eve. Napjában 2x kaptak markas dragabb alutasakos macskakajat eddig. Ez kb havi 15 ezer ft volt (illetve ha nem hipermarketben hanem helyi kisboltban vasaroltam volt az 20 ezer is). Mostanaban egyszeruen nincs ra ennyi penzem. Elkezdtem az olcsobb konzerveket es szaraz eledelt venni nekik. Nem eszik meg egyiket sem! A hazi kosztbol a maradekbol ki szoktam valogatni nekik a hust, de ha nem csirkemell szinhús, hanem pl daralt hus, akkor otthagyjak! Gondoltam majd megszokjak, de egyszeruen semmi mast nem esznek meg csak azt a baromi draga alutasakosat! Ha kell napokig nem esznek. Elkezdtek lefogyni is. Mar tobb markat is kiprobaltam de csak 1-2 dragabb van amit megesznek. Most megis mit kene csinalnom? Miert nem eszik meg a szaraz ill konzerv kajat?
2018. júl. 4. 13:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Próbáld meg nedvesíteni olyan folyadékkal, amit szeretnek és nem káros nekik, mondjuk leves levével.
2018. júl. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%

Elkapattad őket . Ezekben az alutasakokban ízfokozók és hozzászoktató anyagok vannak.


Igazából a macskáid erősebb jellemek mint te, én pl addig éheztetném őket amíg nem eszik meg.Ha kell, 1 hétig csak víz.Ragadozó állat kibírja, a vadonban sincs zsákmány minden nap.Annyit lehet tenni még,hogy eleinte benedvesíted a tápot valami szafttal. Egyik sem hal éhen a tele tálja mellett csak pontosan tudják hogy úgyis kapnak mást.És ezt minduntalan megerősíted bennük,hogy érdemes várni .

2018. júl. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Elég egyszerű rá a válsz. Az olcsó konzervek és száraz tápok nem olyan ízletesek és illatosak mint a márkásak. Ha pedig a cica ahhoz van szokva, hogy márkás ételt kap, utána már természetesen nem fogja megenni a rossz ízű és esetleg illatú eledelt. Én is csak azt tudnám javasolni, hogy valami illatosabb és ízletesebb lébe áztasd be vagy csepegtess rá valamennyit. (Persze valami olyasmibe, ami nem káros a cicák egészségére.)
2018. júl. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mar honapok ota csinalom. Mar azt is probaltam h fel adag alutasakossal osszekeverek szarazat...jol osszekeverem, osszeazik...erre a vegen ottvan lenyalogatva kivalogatva a tanyer aljan az osszes szaraz szem! Ezek utan nem tudom a leves mennyit segitene...
2018. júl. 4. 14:16
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
A levest felszívja a táp az alutasak zsírját nem,azt külön tudják válogatni. Az a lényeg hogy egybefüggő legyen a kaja.Ha van hozzá gusztusod ,turmixba is lehet dobni az egészet alutasak +száraztáp .És kőkemény kitartás kell,ha nem eszik nem eszik, ő dolga.A kinti kóbor éhes macskák megeszik a vasszöget is,csak te elkényeztetted őket :D
2018. júl. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
2-es a macska ha 3 napig èhezik kialakul a zsírmáj,és elpusztul. Olvass utána, a macska képes éhen halni az étel mellett. Kérdező, én a helyedben magas hústartalmú tápot vennék ès nyesedèkhúst,(vagy ha színhúst veszel akkor is olcsóbbra jön ki mint az alutasakos) pl. én csirkemellet veszek a macskámnak 1 kiló 1200 forint ezt felkockázom és kis adagokban lefagyasztom. 1kg száraz és 1kg hús fogy el havonta, ez kb.3000 forint.
2018. júl. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
3nap és vége ,japersze,csak kismillió tapasztalati cáfolat van ellene,eleve a ragdóz macskaféle úgy eszik, egyszer belakmároz és napokig nem eszik. De meséld a macskánknak amelyik kb 2 hétig volt bezárva egy garázsba véletlenül és még vize sem volt,talán harmatot nyalhatot valahonnan. Nem volt túl boldog ,de túlélte saját lábán jött ki. Nem hal éhen teli tál mellett az állat, nem olyan hülye. Csak kijátssza a gazdáját.
2018. júl. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
7-es egy macska akár 6-szor is eszik naponta kis adagokat, nem kutya és nem nagymacska, hogy befaljon mindent egyszerre. Egy benti macskánál pláne nem játszanék ezzel, többet költene a kérdező állatorvosra, és írta, hogy most szűkösebben él.
2018. júl. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kinti macskak. A csirkemelles-szarazkajas jo otlet lenne, de mint mondtam egy szem szarazkajat nem esznek, nem hogy havi egy kilot. A szarazbol previtalt vettem, baromi jo sulthus illata van, de hozza se szagolnak.
2018. júl. 4. 15:27
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
A Previtalban 4% hús van persze,hogy nem eszik meg. Legalább egy brit premium-ot kéne venni, ez a legolcsóbb de mèg elfogadható száraztáp. A jobbak: brit care, visan optimanova, acana, orijen, applaws, ezeket netről tudod megrendelni. A szupermarketben kapható tápok nem túl jó minősègűek.
2018. júl. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!