Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan törölgessem a macskám...

Hogyan törölgessem a macskám szemét, ha nem engedi?

Figyelt kérdés
Be van gyulladva a szeme, és próbálnám kamillával törölgetni, de sehogyan sem engedi. Már mindenféle cselhez folyamodtam, próbálom előbb simogatni mikor fekszik, aztán óvatosan a pici kamillás vattára átváltani, hátha úgy nem veszi észre. De sajnos igen, bújik, már menekül, tudja mit akarok. Van valami javaslat, mit tehetnék még?
2018. júl. 5. 13:15
 1/6 anonim válasza:
Esetleg megkerhetned a lakótarsad vagy valamelyik ismerősöd hogy segítsen. Mondjuk ő lefogja vagy legalábbis simogatja, és próbálja ott tartani a cicát, és te meg közben meg próbálod megtorolni a szemét. Írj ha sikerült 💓
2018. júl. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szeretem a macskakat, de HA hasonlo esetben nem fogom le ugy, hogy moccanni se birjon, akkor az eletben nem tudom lekezelni a szemet. Szoval legyel eroszakosabb. A macska nem olyan torekeny. A kamillazas ugy 10 masodperces dolog... Nehogy mar ne tudd lefogni addig... Amugy ha a tarkojanal megfogod a bort, akkor automatice lefekszik. (Nem megszoritod, csak megfogod, mint anno a nosteny [anyja].)
2018. júl. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Le kell fogni. Youtube-on vannak fent videók, amik pontosan megmutatják, hogyan.

Viszont én inkább azt javaslom, hogy vidd el egy dokihoz. Egyrészt a kamillatea nwm biztos, hogy használ. Egy jó szemcseppel pár nap alatt rendbejön a szeme- nem is drága. Másrészt a soki meg tudja mutatni a cica helyes rögzítését. Így biztosan nem okozol neki fájdalmat és ő se karmol meg téged.

2018. júl. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jav. A doki meg tudja mutatni a helyes rögzítést.*

Előző voltam

2018. júl. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A tarkóján, nyakán kell a bőrt megfogni, úgy mint amikor az anyja viszi a kicsiket. Nekem is ezt a módszert az állatorvos mutatta, mert nálunk meg a féreghajtó beadással vannak gondok, de így sikerülni szokott. :)
2018. júl. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szorosan tekerd bele egy törölközőbe, úgy, hogy csak a feje legyen ki.
2018. júl. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!