Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érdemes feljelentést tenni,...

Érdemes feljelentést tenni, ha mindkét macskámat megmérgezték?

Figyelt kérdés
Gyönyörű, ivartalanított, kinti-benti macskák voltak, 1 évesek. Tegnap mindkettő gubbasztott, nem evett, csak inni akart. Az állatorvos azt mondta, hogy fagyálló mérgezés, nem tud mit tenni. Reggelre mindkettő meghalt... Most biztos sokan azzal jönnek, hogy miért engedtem őket ki, de hatalmas kertünk van, biztonságos környéken lakunk, nincs nagy forgalom. Szerettek kint lenni, fára mászni, bogarászni.. Mélységesen le vagyok sújtva.

2018. júl. 9. 09:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
71%

Fogadd részvétem!

A kerítés tetejére lehet szerelni befelé görbülő elemeket, amik közé drótot húznak. Így nem tudnak kimenni a kertből.

Feljelentést sajnos nem tehetsz, sőt, ellened tehetnek. Az állatvédelmi törvényben benne van, hogy mindenki köteles a saját portáján tartani bármilyen állatát. :(

2018. júl. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
85%

NAgyon sajnálom ami történt, de még az sem biztos, hogy direkt mérgezte meg. Nem lehet, hogy kint maradt a fagyálló és a cicák beleittak?


Az állatorvost nem értem. Nálunk a kutya véletlenül ivott bele, én azonnal hívtam a dokit.


Azt mondta, hogy a lehető legerősebb alkoholt vegyem meg neki, és nyomjam le a torkán akkor van esélye, hogy túlélje.


Gondold el bepakoltam a gyereket, a babakocsiba, és rohantam a boltba és kértem a legerősebb alkoholt. Mit gondolhattak...

Na mindegy az a lényeg hogy a kutya túlélte, az orvos a mai napig emlegeti.

2018. júl. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
A macskának már egy teáskanálnyi is elég és meghal, ha nem kap nagyon rövid időn belül segítséget. Sajnos az enyéimnek már késő volt, amikor előkerültek...
2018. júl. 9. 12:33
 14/15 anonim ***** válasza:
De miért mondta a állatorvos,hogy nincs mit tenni? Ha még csak a gubbasztásnál tart, akkor a klasszikus alkohol itatás megmentheti. -_- Valószínűleg nem ússza meg a vesekárosodás nélkül, de az kezelhető, meg együtt lehet élni vele. -_-
2018. júl. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
39%

Kérlek mutassátok meg nekem hogyan lehet egy macskát telken belül tartani, mikor mindenen átmásznak és parancsolni sem lehet nekik. Na ugye! Azt meg ne mondjátok, hogy zárja be a lakásba 20 évig, mert az kivitelezhetetlen és egyben állatkínzás is.


Kérdező: Nyugodtan tegyél feljelentést a szomszéd ellen. Attól még, hogy átmentek hozzá a macskáid még nem jogosult arra, hogy megmérgezze őket. Az egyedüli kérdés itt az, hogy tudod-e bizonyítani?

2019. máj. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!