Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Új kiscica a családban? Mik...

Új kiscica a családban? Mik az első teendők?

Figyelt kérdés

Hozunk magunkhoz egy kiscicát, menhelyről. Mivel későn ér ide így ma már állatorvoshoz nem tudjuk vinni, csak holnap délután. Nem késő? Melyik oltásokat ajánlanátok csak benti cicának? Illetve milyen betegségek alakulhatnak ki leggyakrabban?

Kis fekhelyet, almot, alomtálcát, tálat vettünk neki, csak az "egészségügyi" dolgokkal vagyok bajban. Előre is köszönöm a segítséget!


2018. júl. 9. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Gratulálok a jövevényhez, jó döntés volt, hogy nem szaporítótól hoztátok, hanem menhelyről!

Az állatorvosnál jó lenne letesztelni leukózisra meg a jellemző betegségekre, hogy biztosak lehessetek benne, hogy egészséges. Féreghajtás is fontos.


Két féle oltás jöhet szóba, a kombinált meg a veszettség elleni. Utóbbi benti cicának tök felesleges. A veszett macska ritkaság, akkor már a kominált fontosabb, mert az olyan betegségek ellen véd, amelyeket bármelyik másik macskától elkaphat. Bár igazából ez sem életbevágó, hiszen ha csak bent él és nem találkozik kóbormacskákkal, akkor nincs veszélyben. Azért kicsi korban nem árt beadatni. Lesz majd egy ismétlő oltása is, azzal teljes a védelem. Utána elvben évente ismételni kellene, de benti cicánál nem indokolt.

Kaparófát szerezzetek még be! Lehetőleg jó masszívat, hogy akkor se boruljon fel, ha felnőtt korában rácsimpaszkodik. Ha instabil, akkor inkább a bútorokon fogja élesíteni a karmát. :)

2018. júl. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mindenképp szeretnénk vinni orvoshoz, csak ma már nem fogjuk tudni. A holnap késő lenne?
2018. júl. 9. 16:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy,nem késő holnap sem elvinni.Nem baj ha holnap viszitek.


Vannak kifejezetten macskáknak való oltási programokat kérdezd meg a dokit és javasolni fog valamilyen programot :)

2018. júl. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Egyáltalán nem késő az sem ha jövőhéten viszitek,kombinált oltást adassatok be neki,3 csúnya betegség ellen véd.Féreghajtó negyedévente,és ivartalaníttatni kell.Sok szerencsét hozzá!
2018. júl. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az 1. vagyok. Azt nem írtam, hogy nem muszáj azonnal rohanni a dokihoz, de többen leírták helyettem.


Viszont arra kíváncsi lennék, miért lettem lepontozva én is, meg a 4. is? Az a sunnyogó, aki lehúzza a válaszokat, az mondjuk előállhatna és leírhatná, hogy mivel nem ért egyet!

2018. júl. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Nem tudom ki pontozta le, és miért, számomra hasznosak voltak!

2018. júl. 10. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!