Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Száraz vs nedves táp. Most...

Száraz vs nedves táp. Most akkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Alapfeltevés, amit belenevelnek a macskatulajba itt és mindenhol: prémium száraztáp, egész napos otthagyás-eszegetés, esetleg kevés nedves kiegészítésnek. Mi is így etetünk.


Most futottam bele Jackson Galaxy egy kijelentésébe: inkább etessük macskánkat a létező legrosszabb nedves táppal, mint a legjobb szárazzal.

Kifejti, hogy pont azért jó, mert nagy része víz, és hogy mennyire nem teszünk jót azzal sem, hogy kint hagyjuk a tápot.

Abban kiegyezhetünk, hogy ő tényleg ért a cicákhoz.


De akkor most minden elterjedt és itt is szajkózott nézet kamu?



2018. júl. 14. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez a felfogás mindig változik. De inkább adok a macskámnak prémium tápot mint egy cukros tasakos eledelt. Amúgyis fosik minden nedves kajától... Szóval nála még a 70% húsos konzerv is gondot okoz, így nem kap ilyesmit. Tápot evett egész életében, most 14 éves, teljesen egészséges. Szerintem ez hülyeség. A nedves kajából 2x-3x annyi kellene, hogy megfelelő tápanyagokhoz jusson, mint a tápból. Emellett a fogát is teljesen tönkre tenné, mivel kb semmit sem rágna.


Egyébként miért kéne nonstop előtte lennie a kajának? Sose hagytam egész nap előtte, napi 2x kap enni, reggel-este. Ha hagy belőle későbbre, azt előtte hagyom, nem rakom el, de egyébként nincs mindig tele a tálja. Már gurulna a macska. A természetben sincs svéd asztal előttük :D szóval ebben egyetértek

2018. júl. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mi is így csináljuk, hogy csak a maradék marad előtte. :)

De pont ezt (is) bírálja, hogy ezzel kiöljük az ösztönöket a macskából, mert nem kell megküzdenie a kajáért.

2018. júl. 14. 15:12
 3/11 anonim ***** válasza:
Galaxy sem mindentudó, a legrosszabb nedvesekben 4% hús vagy származék( pata, toll stb.) ízfokozók, cukor, aromák vannak. Szerinted ez mennyivel jobb mint egy normális táp amiben mondjuk 70% hús és minden a macskának szükséges vitamin benne van? Mindenki úgy eteti a macskáját ahogy akarja, de azért mert valaki ismert ember mond valamit, még nem fogom bemondásra elhinni. Azon kívül nincs állatorvosi végzettsége, csak a macskák viselkedéséhez ért(ezt elismerem), de mindenki maradjon inkább a kaptafánál szerintem.
2018. júl. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azt add neki, amelyiket szereti. Az összetétel a lényeg, meg az, higy legyen a kaja mellett víz is.
2018. júl. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

J.G. abban a könyvben a egész nap kint hagyott száraz táp ellen van, mert fel sem merül benne, hogy valaki nem frissen adja a nedveset.

És igen, az volt a nézet, hogy hagyjuk kint, hogy egyen amikor és amennyit akar - most, (főleg a világ gazdagabb) részén, látszik, hogy simán megesznek 3-5x többet is mint kellene nekik, tehát pont a egyre jobb száraz tápok miatt (gyakorlatilag már van benne, ami hasznosul) nem szabad folyamatosan kint hagyni, inkább fix időkben kell etetni (tehát nem naponta 1x)

Ps: szerintem J.G.-nek elképzelése sincs arról hogy a balkánon mit is jelent a legrosszabb nedves táp. :P

2018. júl. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A egész nap kint hagyott alatt a folyamatosan tele tálat értem, btw.
2018. júl. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Speciel én a folyamatos tele tálat sehol nem hallottam. :D Egyszerűen, amíg a kutya elől el "kell" venni a tálat, ha nem eszi meg, addig a cica előtt ott szokás hagyni, merthogy ő - ezen elv szerint ugye - sokszor eszik keveset, és egyen, amikor akar. Ez sehol nem jelent korlátlan mennyiséget, csak hogy a napi adag (vagy fél napi, ha kétszer kap frisset) ott van hagyva, ha nem fogy el.


Egyébként nem csak hogy a kint hagyott száraz ellen van, szóval nem csak emiatt, kifejezetten azt mondja, hogy jobb a nedves, mert az hasonlít jobban a természetben megszokott kajához, pl. abban is, hogy nagy a víztartalma. Meg állag, meg stb. Oké, feltételezem, hogy nem a 2%-os tesco tápra gondolt, de azért gagyi kaják kint is vannak. :)


Egyébként nyilván nem fogom most emiatt elhajítani a prémium tápot :D, csak meglepődtem, ennyi az egész, hiszen homlokegyenest mást mond, mint amit (akár itt is) minden kezdő macskás szájába rágunk.

2018. júl. 14. 21:46
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
Nem tudom ki ez a pasi, de nekem azt mondta az állatorvos, hogy a nedves tápok nem jók semmire, és prémium szárazzal etessek, én hiszek neki. Nálunk egész nap kint van előtte a kaja, de nekem rossz evő a macskám, még így sem eszi meg a napi szükséges adagját, így nem fenyeget az elhízás. Reggel/este kap azért alutasakosat is, de nem sokat.
2018. júl. 15. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, pedig a ad libitum etetés elégé elterjedt nézet, 3-4 éve még az volt a szent grál.

[link]

És hasonló lapok például.


Utolsó: A jó minőségű száraz táp "rosszabb" mint a jó minőségű nedves táp. Csak ez utóbbi lényegesen drágább.

A száraz tápnak a legnagyobb baja egyedül az, hogy a macskák nem isznak eleget, jellemzően.

2018. júl. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6%

Nem tudom biosz órákon ki mennyire figyelt, de a Házi Macska húsevő állat=húst eszik-->hússal kell etetni. Még a mi kios falusi egy szál boltocskánkban is árulnak csirkenyakat, meg farhátat is. Szépen besétálhatsz a legközelebbi/legolcsóbb/kedvenc/legszebb színű/akármilyen boltba, vehetsz a tálca csirkenyakat, hazamehetsz, kibonthatod, odaadhatsz neki 1-5 (amennyit egyszerre eszik) darabot, aztán esetleg! beleteheted egy nylon zacsiba aztán a hűtőbe/fagyasztóba. Vagy farháttal, vagy bármilyen csirkealkatrésszel, amit elrágva le tud nyelni. Sokkalta olcsóbb, és fényévekkel közelebb van a macskákba kódolt táplálkozáshoz. És ha nem adsz neki többet, mint amennyit megeszik, akkor panaszkodni se lehet, hogy büdös.

Más kérdés?

2018. júl. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!