Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit ehet a kismacska?

Mit ehet a kismacska?

Figyelt kérdés
2 hónapos kiscicák mit ehetnek? Házi dolgokra gondolok, a tápokon kívűl? Pl vizes zsemle, vagy ilyesmi?

2018. júl. 22. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem adnék neki semmit, csak max 2 hetente öntenék fűszer, só, zsír, olaj mentes húslevest pl.


Nincs szükségük rá, és ártalmas lehet rájuk az össze-vissza etetés

2018. júl. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Zsemlétől férgesedhet.

Rízs,tészta,fött husi,ételmaradék.

A két nagy macskam 90% szárazápot esznek.

A ~2 hónapos kicsi,sajnos 'alapból kuka ugró',a tálkájából nem finom a kaja.

A fedett kukából enne;/

2018. júl. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Tehát tisztázzunk valamit, a macska húsevő. A vizes zsemle hústartalmát meg tudnád mondani? Na ugye...ez nem való sem kis, sem nagy macskának. Semmi másra nincs szükségük mint jó minőségű kiscicáknak való, magas hústartalmú tápra. Ne házikosztozzál (főleg ne ilyet, még vizes zsemle eszem megáll, egyed te azt életed végégig és még finom voltam...), ha meg nem telik eltartani akkor ajándékozd el, mert nem kötelező megtartani.
2018. júl. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A macska húsevő, ami gabona alapú száraztápot kap sok helyen és azon is elél (azt hiszem. jobbára azon tuti elél. ha nem is ideális neki ez). Bámulatos jószág, igaz, az ember is az.


A vizes zsemle nekem is magas. Ha már házikosztot adok a macskának, az szinte kizárólag hús vagy tojás, szóval egy ragadozóhoz illő... Fűszeres ételt ugyebár nem kap, az nem neki való.

Nyilván ha éhezés és tojásos rizs a választék, akkor az utóbbi a befutó, de az ember nem hagyja, hogy elfogyjon a macskaeledel.


Az tapasztaltam, hogy 2 hónaposan már bármit megesznek, amit nagy korban. Csak mert még sokáig szopnak, ha hagyják őket, hamar elkezdenek szilárdat enni. Úgy 3-4 hetesen is megesznek egy pockot, csak lassan (ez mindig meglep, de rávetik magukat olyan piciként és a koponya sem gond számukra). Na, akkor még az anyjuk ételéhez nem nyúlnak a mieink, de 2 hónaposan már rég rágcsálnak mindent, amit a nagyok.

2018. júl. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Vizes zsemle honnan a búbánatból jutott eszedbe? Házi dolog, tehát te is azt zabálod? A macska húsevő.

Ha már "házi dolog", főzetsz neki csirkehusit mindenféle fűszerezés nélkül, és szép apróra összevágod. Vagy csirke belsőségeket. Imádják általában és anyagilag is megéri. Én pl. néha csirkeszívet szoktam nekik főzni, amiket apróra vágok. Valamint a kutyáimnak szoktam csirkefarhátat főzni, és arról fejtek le a cicáknak szín húst, azt nagyon szeretik. Mellette kapnak minőségi száraz tápot. Konzerv nedves eledelt is kapnak, de a valódi főtt húsért megvesznek. Szárazat már pl. adhatsz 2 hónaposnak. Ne legyen nehéz néha főzni rájuk, mert megcsinálsz egy adagot, beteszed hűtőbe, pár napig kitart. És a felsoroltak anyagilag sem megterhelőbbek, mint egy jobb minőségű táp.

2018. júl. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kismacska minőségi tápot ehet, néha minőségi konzervet, bár utóbbit csak ritkán, mivel a táp jobban hasznosul, a konzerv pedig sokszor silány minőségű, ami meg jobb, az nagyon drága. Inni vizet kapjon, semmiképp se tejet.


Házikosztra, egyebekre semmi szüksége, baja is lehet tőle. Nagyon ritkán kaphatnak, de nagyon figyelj arra, mit adsz neki. Összeborogatott maradékot, vizes zsemlét, lejárt, avas, penészes kaját nem. Fűszer, zsiradék, mesterséges anyag mentes húslevestől pl. kis adagban ritkán adva nem lesz baja.

2018. júl. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szárnyasnyesedék, belsőség (májból keveset). Néha egy kis rizs is mehet neki.

Vizes zsemle, kajamaradék nem.

2018. júl. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!