Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hipoallergen cica? Allergiasok...

Hipoallergen cica? Allergiasok velemeny?

Figyelt kérdés
15 ev gyozkodes utan uvy tunik ravettem Anyukamat,hogy legyen egy cicank. O eleg sok allatszorre allergias bar a macskara meg nem vettuk eszre hogy elojonne. De a biztonsag kedveert megkerdeznem azokat akiknek ezzel kapcsolatba esetleg van tapasztalatuk,hogy ez hogy mukodik? Tenyleg van hipoallergen macska vagy ez csak hitegetes? Olvastam azokrol akiket annak irnak,a legtobb helyen a sziami,a brit es a skot logofulu szerepelt. Akiknek ilyen cicaja van tudna esetleg tapasztalatokat irni? Foleg a szemelyiseg erdekelne meg hogy mennyire hullik a szore. Elore is koszi!!:)

2018. júl. 30. 21:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom nem a szőr okozza az allergiát, hanem egy a nyálukban lévő fehérje. Mivel nyalakodnak ezért a szőrükre is rákerül. Emiatt a kopaszmacskák is okozhatnak allergiát. Egy cicáról tudok, amiről azt mondják, hogy nem allergizál (annyira), ez pedig a szibériai ha minden igaz. (vagy a norvég erdei? bocsi, hasonló fajták, és nem vagyok 100%ig biztos most, hogy melyikről olvastam)
2018. júl. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

első: a szibériaira szokták mondani.

kérdező: csináltassatok allergia tesztet macskára, az a biztos. hipoallergén macskafajta nincs, csak olyan, akik kevésbé allergizálnak. elég sok fajtára rá szokták már fogni. de valahol fejben is eldől ez a dolog. én tenyésztő vagyok, vitt tőlünk nagyon erős allergiával rendelkező ember cicát, és ő eldöntötte hogy nem érdekli ha gond lesz, és azóta a mi cicánkkal semmi baja nincs. és van tapasztalatom fordított esetre is, a feleség akarta a cicát, a férj nem, ezért furcsa módon a férj allergiás lett a cicára. visszahozták a cicát, másnap már mentek is nyaralni...

2018. júl. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg tényleg van ilyen macska, bár én tapasztalni sosem tudtam, mivel nem vagyok rájuk allergiás. Úgy tudom, hogy az Orosz kék macska is hipoallergén. A sziámiról ezt nem tudtam, mondjuk ez számomra nem is fontos. Nekem két Sziámim van, nagyon rövid a szőrük, de természetesen tavasszal és nyáron ők is vedlenek rendesen. Személyiségre nagyon különlegesek, akárkinek nem való! Tele vannak élettel, folyton pörögnek, nem azok a nyugogodt, egész nap alvó macskák, mint pl. a Brit rövidszőrű. Kicsit kutyás természetűek, nagyon okosak, könnyen tanulnak, utálnak egyedül lenni, mindenük a gazdi. Sokat kell velük foglalkozni. Eszméletlenül tudnak szeretni és hűségesek, kicsit féltékeny természetűek. Borzasztó hangosak, mindig "beszélnek" , egész nap mondják a magukét. :) Én imádom őket. Anyukámnak is van macskája, szereti a cicákat, de ő azt mondja, hogy magának mem tudna Sziámikat elképzelni. Neki nincs rájuk elég ideje. Hirtelen ennyi jutott róluk eszembe. Ha van még kérdés szívesen válaszolok. Jelenleg 2 nőstényem van, de volt már kan Sziámim is, ő kicsit másabb karakter volt.
2018. júl. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen az eddigi valaszokat!!:)

Elso:igy hogy irtad az orosz kekrol is mintha olvastam volna hogy az. Utolso: Anyukamnak is a sziami az elso cica(mint fajta) olyat szeretett volna csak utana olvastunk es mint ahogy te is irtad sokat "beszelnek" es mivel ugye elvileg az ember nem a szorre hanem a nyalban levo valamilyen feherjere allergias sajnos valoszinu,hogy nem ot fogjuk valasztani,pedig mindenkinek tetszett a csaladban...a sziberiait majd holnap megmutatom Anyukamnak:) En szemely szerint a skot logo/allo fulure szavazok mind megjelenesre mind szemelyisegre...de megegyszer koszonom a valaszokat!:)

2018. júl. 30. 22:37
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

A fajtatiszta cicák nem olcsók, a szibériai pedig ritka, tehát arra készüljetek, hogy egy ilyen macska bőven 100 ezer felett lesz. Sziámit, azaz inkább thai jellegűt sokan szaporítanak és osztogatnak 10-20 ezerért, de ha fajtatisztát szeretnétek, és nem jó a sima házi, akkor mindenképp a tenyésztőt javaslom.

Papíron én is allergiás vagyok amúgy a cicákra, kutyákra, lovakra is, kiskoromban kb nem volt mit ennem, mert a kajákra is durván az voltam. Mára már javult, de az állatokkal sosem volt bajom élőben. Lehet, hogy anyukádnak se okozna gondot a macskaszőr :)

2018. júl. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is a szibèriait javaslom. A skót és a brit nem hipoallergén. Nekem britem van èn nem vagyok allergiás, de nagyon sok pihe szőre van, mèg nèha èn is tüsszögök tőle.
2018. júl. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%
Ja, és a személyisége sem a skótnak, sem a britnek nem olyan mint ahogy írják. Családi és nyugodt cicák, de nem ölcicák. Csak akkor nyúlhatsz hozzá ha ő is akarja.
2018. júl. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Hat igen van egy oldal ahol minden macskafajtanak leirjak a tulajdonsagait,szemelyiseget es ott is lehet kommenteket irni es a brit cicat az egig fenyeztek(mar a cikk iroja) akinek meg tenyleg volt az mind azt irta hogy mennyire fenseges,meg hogy csak akkor lehet hozzanyulni ha o akarja stb...oke h szep cica de nekem nem olyan kell akit mondjuk napi 3x simogathatok meg ha ugy tartja kedve...a skot logofulurol pedig nem irt senki velemenyt ezert gondoltam h lehet ebbol a szempontbol jobb valasztas lenne,dehat akkor nem:/ Es bocsi azt hiszem az 5nek csak felig hasznosat adtam,nem volt szandekos,felrenyomtam(csak most keltem fel:D) Megegyszer koszi mindenkinek!!:)
2018. júl. 31. 09:40
 9/15 anonim ***** válasza:
82%
A brit rövidszőrűt rengetegen szaporítják. Aki szaporítótól vesz macskát, az ne is várjon olyan személyiséget, amilyen az "elvárt". Egy szaporítót nem érdekel a cica szocializálása, lehet hogy még jól tartja őket, de elhiheted, hogy erre nem fog gondot fordítani. Természetesen a tk sem biztosíték arra, hogy jól nevelt, bújós cicát fogsz kapni. De egy tenyésztőnek erre is oda kellene figyelnie. Ha tényleg olyan cicát szeretnél, mint amilyen a leírásokban van, nézd meg hogy honnan veszed 2x is, érdeklődj az előző gazdiknál. Ha meg az fontosabb, hogy ne 120 ezerbe kerüljön, csak 60ba, akkor tényleg ne csodálkozz ha nem lesz olyan a személyisége.... Egy tenyésztő nem csak sokat költ a kicsikre, de rengeteg idejét el is veszik. Épp ezért lesznek olyanok, mint amilyennek le vannak írva. :)
2018. júl. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nyugis cicát szeretnél akkor brit rövidszőrű! Nem is hullatja nagyon a szőrét bár fésülni kell. Igazi egyéniség. Nekem britem van és imádom. Napi 24 órából 18 at biztos alszik ha nem többet.
2018. júl. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!