Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tapasztalt cicasok segitseg!...

Tapasztalt cicasok segitseg! Miert nem kotodik egyaltalam hozzam a cicam? 4 honapos nosteny

Figyelt kérdés

8 hetesen kaptuk meg, eleinte kajalas utan neha odajott egy kicsit de csak addig amig lefekudt a labam koze az agyba de ennyi. Azota mar ezz sem csinalja. Egyaltalan nem foglalkozik velem, ha simogatom elfut, olven nem marad meg. Ha hozza nyulok minden baja van.

Akiktol kaptuk allitolag neha kezbe vettek de szerintem egxaltalan nem latott embereket picinek mert iszonyu vad, onfeju es nem marad meg az ember kozeleben.

Most, hogy kintre szoktatta magat, az egesz napot kinn tolti a kertben, mas cicakkal jatszik, be enni jon csak. Amugy ram se nez.

Ugy erzem bakot lottem vele,nem fogom fel hogy lehet ilyen ridegen es elutasitoan viselkedni.

Ez mitol lehet? Lesz ez jobb?

Ne mondjatok, hogy hat minden cica mas egyeniseg es ez nornalis. Sztem nem az. Ugy ertem azert egy icipicit elvarhato lenne hogy megiscsak meg lehessen simogatni.

Olyan mintha nem is az en cicam lenne .. mas kobor macskat is etetek az utcabol, na ok se neznek ram, ugyanugy mint az en allitolagos sajat macskam.

Anno volt egy lakasbantartott herelr kandurkam. Na o volt eletem cicaja nagyon sajnalom ot, o annyira imadott, szeretgetett vel aludt, imadtuk egymast egesz nap az olemben ult, beszelgettunk.

De a mostani mintha egy egeszen mas bolygorol jott volna.


2018. aug. 2. 08:08
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Konkretan a macskam akart kiszokni..

Szetszaggatta az osszes szunyhalot..

2018. aug. 3. 12:08
 12/14 anonim ***** válasza:
56%

Azért vagy te a gazda, hogy te hozd a szabályokat.

Mentett macskám van, ő is próbált szökni újonnan. Nyilván, hiszen előtte az utcán élt, neki az a normális.

Neki az is normális, hogy folyton éhezik, menekülni kell, és hullanak a macskák körülötte, ő is bármikor.

Azért vagyok én a gazdája, mert én jobban tudom, hogy ez nem való neki. Azóta már nem szökik, nyitott ajtónál se, rájött, hogy a szobacica lét menőbb.


Te alapjaiban rontottad el a nevelést, a macska a főnök, nem te. Az van, amit ő akar. Persze, hogy így nem kötődik.

2018. aug. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Te valoszinuleg kinti macska ellenes vagy. En nem.
2018. aug. 3. 21:53
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok kinti macska ellenes, csak nem gondolkodó gazdi ellenes. :)

Két hónaposan került hozzátok, most négy hónapos, de már "kintre szoktatta magát". Nem volt ideje, alkalma megszokni téged/titeket. Úgy él, mint egy kóbor macska, hát úgy is viselkedik.

Miért kéne szeretnie téged, ha egyszer semmit nem tettél érte? Az, hogy kap enni, neki nem olyan nagy extra, ennyitől nem lesz ölbemacska.

Nagy általánosságban fél éves kor után szokás kintre nevelni a cicákat kinti-benti tartás esetén. Nem csak én, de előttem más is leírta korábban, hogy ennyi idősen max felügyelettel mehetne ki, általad megszabott időben, hogy szokja azt, hogy veletek van, napirend van.


Ne érts félre, tudom, hogy úgy tűnik, gonosz vagyok és beszólogatok, de nem így van. Te okokra voltál kíváncsi, és ezek az okok, a kezdeti rossz hozzáállásotok.

Nincs minden veszve, felnőtt kóborkákból is lesznek néha szobacicák, a tiétek meg fiatal. De vedd észre a hibáidat, és ne csak tiltakozz, gondold végig, hol kellett volna másképp csinálni, és eszerint javíts.

2018. aug. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!