Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Madzagot adni a cicának?

Madzagot adni a cicának?

Figyelt kérdés

Először is: tudom, hogy nem adunk a macskának fonalat, rátapad a nyelvére stb.

Viszont, a macskám madzagmániás. Füllhallgató, töltőkábel, cipőfűző, ruha/szandál bőrzsinórja... mindenre rá van kattanva, ami madzag, minél hosszabb, annál jobb. Konkrétan még a "horgászbotos" játékokban is a zsinór érdekli, nem ami rá van kötve...

Szóval szeretnék neki valami zsinóros játékot csinálni házilag, de nem tudom, milyen alapanyagból kéne, ami nem káros az egészségére. Bőrszíjon gondolkodtam, mint természetes anyag, de valamennyire az is "szálasra" szakad, ha sokáig rágcsálja, nem tudom, mennyivel jobb a fonalnál. Meg a valódi bőrszíjak kezelve vannak, nem tudom, az nem káros-e az egészségére?


Szóval, röviden a kérdés: mit adjak madzagmániás macskának fonal helyett?



2018. aug. 4. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Az enyém szatén szalaggal játszott.Felkötötem egy szék támlájára,elvolt vele egy darabig.Meg cukorkát kötöttem madzagra és azzal kergetőztünk a lakásba.Cukor helyett azért jobb pl egy fa gyöngy,de akkor az volt kéznél.Szerintem bármilyen erősebb madzag jó vagy akár cipőfűző is,csak figyelj rá és vedd el tőle mielőtt teljesen szétcincálná.Az enyém legalábbis hajlamos rá.A horgászbotos játék madzagja is úgy volt összekötözve,mert fogselyemnek nézte.
2018. aug. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
32%

Látom, nem vagy tisztában azzal, hogy valójában mi a gond a fonal, madzag és hasonló dolgokkal :(

A macskának azért nem adunk ilyeneket, mert ha lenyeli, akkor bélcsavarodást is kaphat miatta és mire észreveszed a bajt vagy eljutsz vele dokihoz, addigra szörnyű fájdalmak között lép át az örök vadászmezőkre!!!


EZÉRT NEM AD A MACSKÁJÁNAK NORMÁLIS GAZDI OLYAN JÁTÉKOT, AMIT LENYELHETNE AZ ÁLLATKÁJA ÉS MINDENT MEGTESZ, HOGY A LAKÁSBAN NE IS TALÁLHASSON HASONLÓT, AMIT RÁGHAT, LENYELHET!!!!!!


Ettől függetlenül: a madzag helyett adj neki olyan szakszerűen előállított játékot, amit nem tud szétszedni! Pl Fressnapfban lehet kapni puha hengert, amibe tudsz neki macskamentát rakni vagy bele van varrva csörgő a belsejébe, vagy olyan plüsslabdát is kaphatsz, aminek van egy hosszú plüss farka. Nálunk a vadaknál ezek a favoritok, de nagyon szeretik a labdákat is, illetve lézerrel is szeretnek játszani (nyilván ehhez te is kellesz), meg az ikeában vettünk nekik plüssegeret, meg patkányt, ezeket is nagyon szeretik! Próbáld ki ezeket inkább, de semmiféleképpen ne adj neki madzagos, tollas, gyöngyös, szalagos, zsinóros játékot!

2018. aug. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hiába ordítasz, attól még nem lesz igazad, kedves kettes.

Örülök neki, hogy a te macskád ennyi játékot szeret, gratulálok hozzá. Az én macskám immunis a macskamentára, nem érdekli a lézerfény, zavarja a csörgő hangja és kicsit sem kötik le a labdák. Nagyon szívesen lefotózom neked, mennyi játék áll halomban érdektelenség miatt.

Ikeás patkánya neki is van viszont, és kitalálod, mit szeret rajta? Pontosan, a hosszú farkát cibálni!

Mellesleg egyrészről az ikeás plsüssök nem "szakszerűen előállított játékok", ha már itt tartunk, úgyhogy magadnak mondasz ellent a javaslatoddal. Másrészről meg a macskának gyártott kis plüssegereket simán kibelezi két nap alatt, és maradjunk annyiban, hogy a tömőanyag rágcsálása sem tesz jót az emésztésnek.


Egyébként meg, ha elolvastad a kérdésemet, nem madzagot akarok neki adni, hanem házilag készült játékot, hosszú zsinórral. Ahogy te nagyon frappánsan javasoltad a hosszú farkú labdát, úgy én is készíthetek olyan játékot, amit nem tud lenyelni, cserébe hosszabb "farka" van, amit élvez a macskám is.

2018. aug. 4. 22:16
 4/4 anonim ***** válasza:
73%
1-es vagyok.Közbe eszembe jutott,hogy kenderből volt a madzag.Elég erős meg természetes is.Szerintem nézz körül egy rövidáruboltba ott nagy eséllyel találhatsz valami megfelelőt.
2018. aug. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!