Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan neveljem meg a macskát?...

Hogyan neveljem meg a macskát? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos cicánk, kandúr. Folyamatosan rosszalkodik. Pár hónapa hoztuk el egy olyan helyről, ahol kint voltak a testvéreivel, és mi benti cicát szeretnénk nevelni belőle, majd később kintit. Már 1 macskánkat ellopták mert kiengedtük... és hátha megszokja a helyét úgy gondoltuk. Azonban ma 3szor szokott ki, tegnap szintén egyszer az ablakon. Kiszakította a szúnyoghálót. Ezen kívül éjszaka az asztalon van mindig, hiába zavarjuk le róla napközben. Mikor rosszalkodik rá szoktunk ütni kicsit a fejére, mrg mondjuk neki hogy rossz vagy meg stb. Lehet ez lenne a probléma hogy nem jól büntetjük? Szüleim mát mondták hogy lassan ott tartunk hogy visszavisszük a macskát, de én nem szeretném....

Köszönöm előre is a válaszokat!



2018. aug. 5. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2%
ez nem állatkinzás? ha ki akar menni engedjétek ki.
2018. aug. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
Ha kertes házban éltek, persze, hogy vonzza a kintlét. Nekem is kb. ennyi idős a legifjabb mentett cicám, de semmi gond nincs vele, hogy kimegy. Nem megy el messze tőlem, és vissza is jön. Bent eszik, bent wc-zik. Ha megengednéd neki, hogy kimehessen, sokkal kezelhetőbb lenne bent. Eleinte csak is felügyelettel engedtem ki, végig a sarkában voltam. Nem kis meló, mert jó pár nap míg ő is megszokja, és te is rájössz, hogy nincs mitől félned. Szerintem ő is kinti volt, erdőben találtuk. Ragaszkodik hozzám, jól érzi magát bent, szóval esze ágában nincs messzire menni. Nálunk pár hét alatt kialakult, hogy most már nyugodtan kimehet az udvarra ha akar, és ha megunja vissza kéretőzik. Minél jobban félted, parázol, annál rosszabb lesz.
2018. aug. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

#2 voltam. A macskák akkor rosszalkodnak, ha unatkoznak, főleg a kölykök. Az enyém olyan jól elfárad nap közben, hogy bent már csak eszik, kakil és alszik egész éjjel.

Ne haragudj meg, de nekem már kezd az agyamra menni ez az emberi hozzáállás, hogy ha nem működik, vissza visszük. Gyereket is leadná az ember, ha nehezen boldogul vele? Az állatok olyanok mint a gyerekek, sokszor nagyon nehéz megtalálni a közös nevezőt, és elszomorító, hogy sokan feladják, ha kicsit nehezebb.

2018. aug. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Aztán rá költünk rengeteg pénzt, kaja, alom, állatorvos, kaparófa stb...és valamelyik paraszt ember elviszi...csak ezért nem akarjuk kiengedni
2018. aug. 5. 21:31
 5/12 anonim ***** válasza:
28%

ez nem így működik.

akkormenjen ki vele valaki.

de te sem bínád az egésznapos bezártságot.

2018. aug. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Simán ki lehet vinni hámmal. Én is hámmal sétáltatom a lakásmacskát. (Vidéken!)
2018. aug. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%
bezzeg a kerti kutya állatkinzás. ez nem?
2018. aug. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
Ebben a korban ez sajna normális,ilyen egy rendes kölyök macska.Ha panelban laknátok,a lépcsőházba szökne ki.Ajtónál lehetne esetleg lespriccelni vizipisztollyal,azt nagyon nem szereti sok macskusz,egy idő után összeköti az ajtót a rossz élménnyel.Fél évesen ivartalanítsátok,akkor se csavarogni,se össze-vissza jelölgetni nem fog, plusz nem csinálja a felesleges szaporulatot se,meg nyugisabb is lesz.Sétáltani lehet hámmal,de akkor ha tetszik neki,rendszeresen,mert utána attól fog virnyítani ha nem viszed ki.Kertbe lehet csinálni kennelt,vagy macskabiztos kerítést.Én sem engedem ki a macskámat.4 hónapos.A környéket sok a kocsi,a kerítés nem macska biztos.A szomszédba valamelyik verekedős macska tuti leukózisos,a másik macskám abban pusztult el,én azt senkinek se kívánom.A macskát meg ne hasonlítgassuk már a kutyával.Van kutyám is, bent van,de nyilvan kimehet,viszont nem ugrik át a kerítésen és nem járja be a környéket.De mindenki más,ez a városi környék nem lenne jó a macskának kinn, lehet nálatok más van.
2018. aug. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%
Azt kéne fejbeverni aki megüt egy kölyköt azért amiért kölyökként viselkedik. Lehetőleg egy szénlapáttal. Ha a macska alapból olyan személyiség,akkor hidd el jobb lesz neki kint. Nekem is volt egy kinti kandúrom. Öreg korában elkapta egy hurok a szomszéd erdős részen,eltört a válla. Be akartuk vinni,hogy a nyugdíjas éveiben azért már ne történjenek vele ilyenek,de őrjöngött és a falaknak csapkodta magát,ugrált és ordított,letépte a függönyt és majdnem kifejelte az ablakot is. Végülis hagytuk hagy legyen kint és még 3évet élt (15 volt),kicsit bicegett és ennyi. Van amelyik macska nem való bentre mert megtébolyul a bezártságtól.
2018. aug. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Olvass utána, hogyan kell egy macskát megnevelni. Semmit nem fogsz elérni azzal, hogy fejbevágod. Az ellopott macskátok lehet hogy megszökött, ha vele is így bántatok.
2018. aug. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!