Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van olyan száraztáp, ami...

Van olyan száraztáp, ami puhább, könnyebben rágható?

Figyelt kérdés

Kórházban volt a cicám, és nagyon megviselte a dolog. Rettenetesen lefogyott, most próbáljuk hizlalni, az egész napunk abból áll, hogy járkálunk utána különféle kajákkal, és így bele tudunk imádkozni egy-egy falatot.

Viszont a száraz tápokat nem eszi azóta, pedig azelőtt folyamatosan ette, egész nap rájárt. Most csak néhány falatot eszik meg, ha utána viszem, de megfigyeltem, hogy nem rágja meg,csak lenyeli. Arra gyanakszom hogy valami sebet ejthettek a szájában vizsgálat közben, vagy nagyon megnyúzhatták, kifeszíthették az állkapcsát, stb.

Ezért nagyon örülnék, ha tudnátok ajánlani olyan tápokat, amik könnyebben rághatóak. Nézelődtem, de csak olyat találtam ami idős cicáknak való, de ő csak 3 éves.


2018. aug. 6. 21:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Esetleg forró vízben beáztatva a mostani? Megvárod, hogy puhára ázzon és kihűljön, cica pedig eheti.
2018. aug. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Miért volt kórházban, és mennyi időre? Biztos, hogy nem a kezelések miatt nem akar rágni, inkább akkor már valami szövődmény lehet. Puhább állagú száraztáp nincs, max pici szemű. Be lehet áztatni, de azt sok cica nem szereti. Ha tényleg nagyon legyengült és lefogyott, vannak erre való készítmények: a Hill's A/D konzervje, Calopet paszta, vagy pedig meg lehet próbálni a pici cicáknal való tejpótló tápszert - ebbe bele lehet áztatni a száraztápot is.
2018. aug. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
És ha nedves táp zaftjával összekevered neki? Nem enné meg jobban? Vagy lehet kapni állateledel boltban, DM-ben, Rossmannban is ilyen folyékony snacket, az enyémek imádják. Hátha ő is szeretné.
2018. aug. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak! Eszembe sem jutott áztatni, de akkor most ezekbe a praktikákba is belevetem magam. A folyékony snack-et például nagyon imádja.


Igazából fogalmam sincs hogy mi volt a baja, mert még ezt is képtelenek voltak kideríteni. Nagyon nem vagyok velük megelégedve. Csak egy éjszakát töltött bent. Azért vittem be, mert egész nap hányt és nem evett semmit. Gondoltam hogy majd mindenféle diagnosztikai gépet bevetnek, és utána járnak a probléma gyökerének, direkt ezért vittem rögtön kórházba, és nem csak egy sima állatorvoshoz. Ehelyett csupán a tüneteket kezelték. Adtak neki rengeteg szurit, fájdalomcsillapítót, gyulladáscsökkentőt, antibiotikumot. És infúzióra kötötték a hányás okozta kiszáradás miatt. Bent töltötte az éjszakát, és másnap hívtak hogy érte kéne menni, mert nem eszik, és talán csak az idegen környezet miatt, itthon majd biztos enni fog. Az nem érdekelte őket hogy éppen ez volt az egyik probléma amiért bevittem, azaz hogy már itthon sem evett. Na mindegy, hazahoztam anélkül hogy megtudtam volna hogy mi volt a baj. Csak vért vettek, se ultrahang vizsgálatot nem végeztek, se semmi mást. (Azt már csak viccesen megjegyzem, hogy 61 000 Ft-ba került mindez, bár nem számít a pénz, csak ő legyen jól.)

Azóta itthon lábadozik, igaz hogy már nem hány, de nem is nagyon eszik.

Bár a szájával semmi gond nem volt előtte, de azért gondolom hogy ők sérthették fel valahogy, mert a papírokra rá van írva hogy küzdöttek vele, kezelhetetlen volt, támadt, és hogy a száj vizsgálatát nem engedte. El tudom képzelni hogy mindent megtettek hogy bele tudjanak kukkantani a szájába, és a durvaságtól sem riadtak vissza. Mivel küzdött ellenük, annál keményebben próbálkozhattak, és közben történhetett valami.

2018. aug. 7. 13:42
 5/16 anonim ***** válasza:

Az én csontsovány macskámnak ez hozta meg az étvágyát:

[link]

Nem a tápjára szoktam tenni, mert azt nem mindig eszi meg, hanem közvetlenül belecseppentek a szájába.

2018. aug. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet, ilyet is vettem már :)

Egyelőre trükközök ezzel is, hogy elfogadja.

2018. aug. 7. 23:22
 7/16 anonim ***** válasza:
Istenem, micsoda balf4szok... :/ Meg lehet kérdezni, hogy ez hol volt? Lehet egyébként, hogy a nagy meleg is körejátszik abban, hogy nem eszik. Az enyémek sem esznek most annyit. Szőroldó pasztát használtok? Kakil rendesen?
2018. aug. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ez a dunaföldvári kórházban volt. A "legjobb" részét még le sem írtam. Mire érte mentünk, el volt altatva! Azt mondta a doktornő hogy ki akarta venni a kanült, meg még pár injekciót be akart adni, de annyira támadt, hogy muszáj volt elaltatni.

Azt mondtuk hogy ha már meglépett egy ilyen radikális lépést, akkor legalább most nézzen meg pát dolgot, ha alszik, akkor legaláb nem éri több stressz. Kérdeztük hogy mi lenne ha csinálna egy ultrahangot, hogy kiderüljön, hol alakult ki a gyulladás. Nem lehet, mert náluk ultrahang csak keddenként van...

Oké, akkor legalább egy röntgent? Ebbe beleegyezett,be is vitte a vizsgálóba, majd ki is hozta, hogy nem tudja megröntgenezni, mert morog álmában, és félelmetes :D Ha erre gondolok, azóta is röhögnöm kell, pedig amúgy nagyon mérges vagyok rájuk.

Én is abban reménykedem, hogy csak a meleg miatt nincs étvágya, de így hogy kórházban volt, eléggé parázok, hogy még mindig amiatt nem eszik. Valószínűleg túlreagálom a dolgot.

A pasztát sajnos soha nem fogadta el, pedig egyébként mindent imád ami folyékony. Így csak szőroldó száraztápot szoktam neki adni, meg jutalomfalatot. (De ezeket ugye most kevésbé eszi)

Kaki nem nagyo van, és ez is nagyon aggaszt. Amióta kijött a kórházból (most már töb mint egy hete) csak kétszer volt, és akkor is nagyon kemények.

De tegnap már kicsit több kaját belé tudtam imádkozni, ma pedig még annál is többbet, úgyhogy reménykedem hogy most majd az is beindul.

2018. aug. 8. 19:14
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem baj ha kemény a kaki, ha volt azóta, akkor legalább nincs bélelzáródása! Szőroldásra esetleg majd próbáljátok ki a Miamor szőroldóját - ez nem paszta, hanem inkább egy hígabb krém, kis tasakokban van. Döbbenetes, hogy micsoda állatorvosok vannak, a pofám leszakad! :o Te nem tudsz esetleg belenézni a szájába? Ezek után én sem lennék meglepve, ha ők rontottak volna a helyzeten. :/
2018. aug. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Miamor pont van is itthon! Nem is tudtam hogy ez is oldja a szőrt, azt hittem hogy csak egy sima nasi :)


Nekem sem engedi hogy kinyissam a száját sajnos. Engem nem támad, de olyan hirtelen kicselez, hogy mire észbe kapok, már a szoba túloldalán van.

2018. aug. 9. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!