Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen száraztáppal etessem a...

Milyen száraztáppal etessem a cicát?

Figyelt kérdés
Most vettem tenyésztőtől egy kiscicát (brit rövidszőrű) és nem tudom, milyen száraztápot vegyek neki a jövőben. Most még royal canint kap, ami elvileg ugye prémium, de nekem nem túl szimpatikusak az összetevők. A tenyésztő azt mondta csak ezt kaphatja majd,mert ez a legjobb márka, de tudom hogy ez nem igaz. Át szeretném szoktatni jobb minőségre.Milyen tápot tanácsoltok? Havonta kb 15ezernél nem szeretnék sokkal többet költeni a kajájára:) hány %-os fehérjetartalom az optimális? Gondolom nem szabad túl magas arányban lennie. Kandúrka, és ivartalanítva lesz 6 hónaposan.Lakásban élő, szóval keveset is mozog. Köszönöm szépen előre is!

2018. márc. 1. 21:12
 1/8 A kérdező kommentje:
"most vettem", nem szószerint, már 1 hete nálam van és jól érzi magát,csak siettem a megfogalmazással :D
2018. márc. 1. 21:17
 2/8 anonim ***** válasza:
Brit Care , Premier ezek jók .
2018. márc. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Majd a cica eldönti. A brit cicámnál is végigmentünk az orijenen át az összes gabonamentes tápon, aztán maradt a royal. Hiába nem a legjobb táp, ha ezt emészti a legjobban, és ettől a legszebb is. Én évente csináltatok egy vérvizsgálatot,minden eredménye tökéletes. Amíg ez így marad, addig nem váltunk. Lehet a te cicádnál pont nem válik be a royal. Amit mostanában ajánlanak: orijen, acana, real nature, applaws, taste of the wild
2018. márc. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is próbáltam a Royal Caninról váltani de nekünk egyik se vált be, ment a hasa vagy túl sokat kakilt és büdöset (persze nem hirtelen váltottam) végül ismét RC-t kapott. Azóta úgy vagyok ha egy táp beválik és a cica is szereti, akkor maradok annál :D azért az RC se egy szörnyű táp :)
2018. márc. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :) Tudom, nem szörnyű táp, nem is erre gondoltam, de az árához képest nem sok húst tartalmaz sajnos, nekem ez a bajom:) Persze ha a tenyésztő azt ad, nyilván baja nem lesz tőle. de szeretnék legalább 40-50% hústartalmat :) a RC összetevői alapján nem tudom mennyyi hús van benne, sőt konkrétan nem is írja hogy hús...persze lehet én vagyok a vak :D
2018. márc. 2. 13:12
 6/8 Maxitabi ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz: próbáld ki a jobb tápokat-már ha hajlandó lesz megenni- kb 3 hét után már látszik, hogy emészti,milyen lesz a szőrzet,vagy vékony-esetleg hízik tőle.

A macska ragadozó,ezért neki a magas ÁLLATI fehérje a jó (nem mint a kutyáknál...).

Javaslom a gabonamentes tápokat, már írták a jókat előttem, esetleg még a N&D is ok. Nálam az orijen 6 hal ment kb 5-6 évig, aztán megunta őfőméltósága,most leonardo kacsás rizses van második éve, de a mac's halas tápja is van mellé,az is ízlik nekik.

Tehát: próba szerencse!

2018. márc. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

A Royal egy tökéletes összetételű táp mind vitaminban és egyéb anyagokban, fehérje és zsír arányokban. Jobb minőséget nehéz találni, talán a magas fehérjetartalmú Virbac, de ezt csak állatorvosnál lehet megvásárolni.

Az én macskám Royal Canint eszik, 1.5 kg 6 ezer forint, és 1.5 hónapig elég neki. Nem értem ez a 15 ezer/hó nálad hogy jöhetne ki.

2018. márc. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem baj, ha kevesebből is kijövök :D Azt csak arra írtam, hogy maximum annyit szeretnék egy hónapban költeni. És nem a RC-n akartam vitázni igazából, tudom hogy van akinek szimpatikus, de nekem nem. Vagy akkor másolja már be valaki hogy mennyi hús van benne, mert konkrétan nem találom ezt sehol megadva :)
2018. márc. 4. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!