Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskámnak eltört a lába és...

Macskámnak eltört a lába és ma hoztam haza az orvostól, hogy tehetném komfortossá számára a lakást?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szerda éjjel kiesett a cicám a 2.-ról és eltörte a hátsó lábát 3 helyen, még akkor elvittük ügyeletre, ahol elláták, pénteken pedig megműtötték (a legerősebb fémet rakták be, elég komplikált volt, mert az egyik törés pont a combcsont és a lábszárcsont között van) és ma hoztam haza. Kapott gallért, illetve a lába még be van kötve, amit 2 nap múlva leszedhetek. Kapott antibotikumot és fájdalomcsillapítót, 10 nap múlva megyünk varratszedésre. Azt javasolta az orvos, hogy varratszedésig már picikét próbálgassa a lábát, de semmiképp ne engedjük felugrani sehova (a problémás törés miatt főleg), ha lehet alakítsunk ki neki egy biztonságos teret. Az a problémánk, hogy a cica nagyon szeret felugrani magasabb helyekre, illetve szeret felszaladgálni a galériára és ott aludni, de most ugye földhöz van kötve, hagytuk feküdni egy picit, de már indult volna felfele, úgy kellett lefognunk. Érzi ő is, hogy annyira nem erőltetheti meg magát, de elég makacs és csak azért is fel akar ugrálni mindenhova, mert ott érzi magát biztonságban. Most lehoztam neki a takaróját és azon fekszik egy órája, de izeg-mozog még így is. Hogy tudnánk kialakítani neki ezt a teret? Minden szobában van valami, amire tud/szeret felugrani, nem tudjuk teljesen megoldani, ketrecet pedig még nem tudunk beszerezni. Van valamilyen alternatíva? Akinek van ezzel tapasztalata hogy oldotta meg, hogy biztonságban legyen a cica?

2018. aug. 11. 16:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi anno hiába próbáltuk biztos helyet kialakítani neki... Konyhában elkülönítettük, körbekerítettük, próbáltuk óvni... de azt hiszem nem kell bemutatni milyen a macska... Annyira nem érdekelte a csúnya törése és, hogy pihennie kellene... folyamatosan le is szedte magától a rögzítést.. hiába a gallér hiába minden... Aztán ennek következtében kicsit kacska is lett a lába, nem forrt szépen neki ( pedig a doki olyan gyönyörűek helyre rakta a csontokat). Későbbiekben sosem zavarta a lába, soha ilyen gyors macskám nem volt.

Szóval ha nem tudod kennelbe rakni szerintem nem nagyon tudsz gátat szabni neki :/

2018. aug. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 gungasam ***** válasza:
Bezárod az üvegezett szekrénybe (vitrin) ha van. Azért oda, hogy lásson reátok a gazdáira és ne pánikoljon. Esetleg előtte ki lehet pakolni a porcelánt...
2018. szept. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!