Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért mondják olyan sokan,...

Miért mondják olyan sokan, hogy mindenképp ivartalanítani kell a macskát?

Figyelt kérdés
Nem értem, miért szükséges ez. Szegény cicák így is élhetnek teljes életet?

2018. aug. 11. 22:12
1 2
 11/15 anonim válasza:
68%
Mert különben térdig járnánk a macskákban...
2018. aug. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"A kandúrokat nem is kéne altatni, csak bódítani"


Ez azért nagyon nagy hülyeség lenne, oké, hogy kis műtét de a bódítónak nincs fájdalomcsillapító hatása. Hiába adnának neki akár tablettával vagy injekcióval fájdalomcsillapítót, mert a bódító hamarabb kiürülne mint hogy az hasson.


Kérdező, tényleg keress egy másik orvost, vagy akár csak telefonálj oda egy rendelőbe, állatkórházba vagy írj nekik emailt. Biztos vagyok benne, hogy készségesen válaszolnak minden kérdésre.

2018. aug. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze, sőt sokkal jobb színvonalú életet élhetnek ivartalanítva. Az ivartalanítás megelőzi az ivarszervekben kialakuló daganatos megbetegedéseket, a méhgyulladást, az emlőherpeszt. Az ivaros állatok a párzási ösztöntől vezérelve összevekerekednek más macskákkal, súlyos sebeket szerezhetnek, ami elfertőződhet. Messzire elcsavarognak, ahol megfoghatja őket kutya, elütheti őket az autó.

Arról nem is beszélve, hogy a macskák párzás közben véreznek (a kandúrok hímvesszőjén tüskék találhatók, amik felkarcolják a nőstények hüvelyét) és nagon súlyos, halálos kimenetelű betegségeket is összeszedhetnek(felv, fiv, fip)

Párzás után a nőstények 2 hónap múlva lefialnak 3-6 kölyköt, és a kölykökkel mi lesz az után?? Ki fogja gondjukat viselni? Egy nőstény évente 2-3 almot is világra hozhat, ami évi 6-18 kismacska is lehet. Arról nem is beszélve, hogy fél évesen már a kölykök is ivarérettek! Mi lesz ennyi cicával? Ki fogja őket etetni, orvoshoz vinni ha betegek, féreghajtani és bolhairtani őket?A sok fialásba a nőstény korán belehal. A kinti, ivartalanítatlan cicák átlag életkora 5 év, a benti cicáké 16-20.


Rengeteg macskát vittem már ivartalanítani, mert a rokonaim macskáit is én vittem. Egy cicánál fordult elő komplikáció, kiszedegette a varratot és vissza kellett vinni a dokihoz, hogy újra összevarja. Ő kapott gallért és utána még sokáig élt boldogan. A többi cicánál nem volt komplikáció. Jól felszerelt állatorvosi rendelőben kell megcsináltatni a műtétet, hozzáértő állatorvosnál!


Az ivartalanítás hátránya, hogy a cica meghízhat, és veseporoblémák alakulhatnak ki idősebb korában. Ez megelőzhető megfelelő táppal, ami ivartalanított cicusoknak készült.


Az ivartalanítás jár némi kockázattal, de ez minimális. 6 hónaposan nyugodtan lehte már ivartalaníttatni a cicust.

2019. jan. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, itt egy cikk is az ivartalanítás fontosságáról, ha részletesebben érdekel a téma: [link]
2019. jan. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert túl sok gazdátlan állat van akiknek az élete csak sima szenvedés és nyomorgás.
2019. febr. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!