Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerülne körülbelül?

Mennyibe kerülne körülbelül?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd cicát, és arra lennék kíváncsi, hogy körülbelül mennyibe kerülne összességében minden felszerelés, amit be kéne szereznem, mielőtt a cicát elhozom? Tehát alomtálca, tálak, kaparófa, fekhely, alom, eledel, hordozó, vmi játék, oltások stb. Tudna valaki mondani egy körülbelüli összeget, ha nem a létező legdrágább és legextrább változatot szeretném beszerezni ezekből? Köszi!

2018. aug. 16. 14:17
1 2
 1/14 anonim válasza:
10%
Háromezer forint.
2018. aug. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%

Kezdetben állatorvosnál hagysz majd egy nagyobb összeget, oltásokra durván számolj 20-at, ha semmit nem kapott előtte, ivartalanítás megint 10-20 között.

Ha állatvédőtől hozol akár felnőtt cicát ez a költség jóval kevesebb.

Felszerelést meglehet úszni egész olcsón:

alomtálca 2-3 ezer forint,

tálak pár száz forint,

kaparófa egy nagyobb kiadás, de neten vagy akcióban egész jó áron kilehet fogni,

fekhelynek bármilyen párna vagy doboz megteszi (a macskák sokkal jobban szeretik a karton dobozt mint a párnákat)

hordozó is pár ezer forint akciósan, de akár használtat is vehetsz

alomból mindenki másra esküszik, nekem az aldis szilikonos vált be, ez 2000 ft, egy macskánál viszonylag sokáig elég, de ez úgyis rendszeres kiadás lesz

kaján nem érdemes spórolni, érdemes a jó minőséget megvenni, ennek 1500-2000 ft körül van kilója, de ez se egyszeri kiadás

játékra nem kell nagy hangsúlyt fektetni, egy cica szívesen eljátszik bármivel (egy galacsinnal vagy kupakkal is), max veszel egy pár száz forintos játékot


Normál esetben nem egy csillagászati összeg egy macska tartása, de készülni kell az esetleges betegségekre is. Érdemes lehet kisállat biztosításnak is már az elején utána nézni.

2018. aug. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

alomtálca: fressnapfban vettem ca. 2.000.- Ft (legolcsobb volt) + alomlapát 600.- Ft


tálak: 500-600.- Ft/db


kaparófa: ca. 3.500.- Ft


fekhely: én varrtam, de 3-4.000.- Ft


alom: határ a csillagos ég, ca. 2-3.000.- Ft


eledel: attól függ mivel eteted


hordozó: 4.500.- Ft


játék: ca. 4-5.000.- Ft volt több játék (egérek, labdák, pálca, alagút)


oltások: erről nem tudok nyilatkozni, még csak most megyünk oltásért.



Remélem valamennyit segítettem :)

2018. aug. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettetek! :)
2018. aug. 16. 15:04
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvosi költségekre tegyél félre. Nálunk, ha hétvégén ügyeleti időben történik valami csak egy 20as, hogy egyáltalán ránéznek, a dolog súlyosságától függően meg csak úgy repkednek a 10 ezresek.
2018. aug. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A bolha elleni csepp (2.500.- Ft) és a féregtelenítő tabi kimaradt (400 Ft)
2018. aug. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Kaparófát a fressnapfban múltkor 8000 ftért sikerült szereznem. Az alom amin nem érdemes spórolni. Mi 4000ft-ért vesszük de nem érezni hogy van macska a lakásban. Fedett alomtálcát mi is utólag vettük mert a simából mindenfelé csak macska almot szórt a cicu, ő élvezte mi kevésbé. Fekhely szerintem felesleges. Nálunk van 3 állandó cípősdoboz, régen volt fekhely de eladományoztuk mert soha nem használta csak a dobozokat. A kaját meg úgy is ő válassza meg. Nagyon finnyás a macskánk, száraz tápból csak is a royal cannin jöhet szóba. Nem is bánom nem hiába minőségi egy táp, gyönyörű bundája van tőle. Persze az eléggé drága opció.
2018. aug. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2018. aug. 16. 17:26
 9/14 anonim ***** válasza:

Alapfelszerelés az első havi kajával együtt nekünk 30ezer körül volt.

Mondjuk, a menő kettő az egyben fekhelye azóta se érdekli, az ideiglenesnek csinált, kivágott "ablakos" kartondoboz lett a nyerő... :) úgyhogy nem érdemes elsőre minden csilibe beruházni.

2018. aug. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én körülbelül egy százast költöttem rá, orvossal (oltás, spot onok, ivartalanítás) , fedett szaratóval, hordozó box, cica toronnyal, meg játékokkal. De a befőttes gumi a kedvenc játéka, úgyhogy azt nem veszek neki már, úgyse érdekli. Alom és kaja egy hónapban kb 8000 Ft max.
2018. aug. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!