Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kiscicák miatt nem eszik a...

A kiscicák miatt nem eszik a nagy macska? Elvinnétek ezért állatorvoshoz? Mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves, ivartalanított sziámink. Teljesen szobacica, annyi, hogy néha eljön velünk a szüleinkhez. Eddig sem volt túl nagy evő (napi 2 db 100gr-os alutálkás kaját evett, néha mellé kapott főtt csirkemellet, májat és a száraz táp folyton kint van neki, de ahhoz általában hozzá sem szagol). Viszont már az 4. napja alig eszik, ma konkrétan egy fél alutálkás macskakaját evett és pár falat csirkemellett. Inni iszik rendesen. De nem is játszik velünk, nem bújik oda hozzánk, csak alszik, vagy kint ül a teraszon. Annyi történt, hogy 1 hete találtunk két kiscicát, ők nagyon picik még, akkor nyílt ki a szemük is. Először nem mutattuk meg neki őket, mert elég akaratos, és féltékeny cicus, de tegnapelőtt már látta őket, oda is ment hozzájuk, aztán fújt párat és elszaladt... A barátom szerint tuti miattuk van most ez a "sztrájk". Beszéltem az állatorvosunkkal, ő annyit mondott, hogyha nincs kiszáradva, nem gyenge, akkor feleslegesen aggódunk, és lehet az idő miatt is eszik kevesebbet, mint szokott. Anyukám szerint viszont vigyük el máshová, az Állatorvosi Egyetem kórházába, mert ott normálisan kivizsgálnák, és nem csak találgatnának. Viszont nekünk az alsó hangon is másfél óra autóval (plusz ugyanennyi haza). Én nem tudok Budapesten tájékozódni kocsival, viszont a cicánk képes az ember fején ugrálni a kocsiban, általában úgy van nyugiban, ha valaki ölbe veszi és simogatja, vagy kicsit lehúzzuk neki az ablakot és ott kikukucskál. Plusz 20-30 perc után általában megunja az autózást és istentelen ordításba kezd, mint akit nyúznak...

A kiscicákat is etetni kell még többször egy nap, őket nem is tudnánk utaztatni. Próbáltunk más márkájú/ízesítésű kaját, megszagolta és ott hagyta. Nagyon szeretjük, nem bírnám ki, ha bármi baja lenne.


2018. aug. 18. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy thai sziámim. Gondoltam, ne unatkozzon egész nap, míg dolgozunk, hoztunk egy kicsit. Hasonlóan viselkedett, mint a tiéd. alig evett, nem tisztálkodott, csapzott lett a szőre és csak gubbasztott. A kicsi próbált közeledni hozzá, de morgás és fújás volt a válasz. Ha lehet állatra mondani, 2 hét alatt depressziós lett. Szerencsére a lányom befogadta, így megoldódott.
2018. aug. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mi a kicsiket állandóra szeretnénk. :( Hihetetlen, de már egy hét alatt is rettenetesen a szívünkhöz nőttek (találtuk őket, amúgy nem akartunk volna másik cicát).


Igazából anyukámék kutyájára is féltékeny volt az elején, hetekig csak morgott és fújt rá, ma meg már játszik fele, odabújik hozzá, nyalogatja is. Szóval remélem, hogy majd itthon is megenyhül...

2018. aug. 18. 23:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi is befogadtunk egy kiscicát. A meglevő felnőtt morgott rá, a helyéről fújt csak, amikor a pici követte volna oda is. Nem jön hozzánk most simiért és hátracsapott fülekkel néz. Ha szépen közelít a picihez akkor jutalomfalatot adunk neki (olyat kell, amit imád). Ő nem éhezik, hanem mindig szaladna megenni a kiscica táljából a kölyök tápot... :)
2018. aug. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akinek ilyen "csodás" ötletei vannak, mint az utolsó, az minek válaszol egyáltalán...?
2018. aug. 18. 23:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nagyon macerás lenne az egyetemi kórházba és vissza az út, viszont ha a cica valóban fontos, akkor én bevállalnám a helyetekben. Inkább ez, minthogy később történjen valami és saját magatokat okoljátok, hogy miért nem cselekedtetek, amikor volt rá lehetőség. Szóval szerintem vegyetek egy mély levegőt, figyeljétek a cicát, és ha továbbra sem változik semmi vagy rosszabb lesz, menjetek el vele az Állatorvosira.
2018. aug. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen elvinném a kórházba. A Pesten való vezetés sem az ördögtől való, ott is ugyanúgy kell vezetni, mint más nagyvárosban. A google mapsen, pedig megtudjátok nézni az utat, alaposan megtudjátok nézni az utcákat a street view-val. Én is ezt csináltam, amikor első pár alkalommal mentem fel Pestre, még kis vázlatotokat is készítettem, kiírtam az utca neveket, megszámoltam, hányadik utcán balra/jobbra stb. Fontosabb tájékozódási pontokat kerestem. Ezeket memorizáltam, és menekülő útvonalakat is néztem, ha közben már forgalmi változás történt volna. A cicát pedig mindenképpen szállító boxban, akármennyire nem tetszik neki. Én most két, már kézhez szoktatott, de vad cicát vittem ivartalanítani, szintén kocsival. Majdnem egész úton beszéltem hozzájuk, (ráadásul az egyik hergelte a másikat) de elnyugodtak. Műtét után másnap hazafelé, már teljesen csendben voltak. Azért ne a macska vigye a vadászpuskát :) Veszélyes csak úgy az ölben szállítani.
2018. aug. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az Egyetemre nem vinném, mert irreálisan drága, de egy másik, hozzáértő állatorvoshoz igen.

A környéketeken nincs ilyesmi? Állatkórház, ügyelet?

Ha nincs, akkor Pest megyében tudok kettőt is ajánlani, én itt lakom, itt vagyok ismerős. (Ha érdekel, privátban megírom).

2018. aug. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az enyém is ugyanezt csinálta. Eléggé aggódtam érte. Esküszöm, napokig nem evett, nem pisilt, csak aludt a kisszobában az ágy alatt. Ő az első néhány napban még rám is fújt, ha oda akartam menni hozzá.

A kiscica, akit akkor vittem haza, szintén talált, nagyon fiatal kiscsaj volt. Az elején cumiztatni kellett.


Adtam a nagynak időt. Évekig egyedül volt, sosem találkozott azelőtt kiscicával, valószínű, kicsit sokkolta a dolog. Óriási fordulat állt be az ő kis megszokott életében. A kicsit nem engedtem be a nagyhoz, miután láthatóan nagyon zavarta. Becsuktam az ajtót rá, tettem neki vizet, kaját, almot és gyakran bejártam és kedvesen beszéltem hozzá (mint írtam, rám is fújt, ha simizni akartam). Pár nap után néha előjött körbejárni a házat, majd a kiscicát is meg-megszaglászta, s gyorsan visszaszaladt a búvóhelyére. Nagyon lassan, fokozatosan belerázódott az új helyzetbe. Mostmár imádják egymást, folyton játszanak, összebújva alszanak, mosdatják egymást. Majdnem fél év kellett, mire azt lehetett mondani, hogy mostmár barátok lettek.


Szóval én azt mondanám, hogy adj időt a nagy cicának. Legyen egy nyugis helye, ahol nem zargatják a kicsik, adj neki nagyon finom kajákat, kedveskedj neki, de adj neki teret, ha arra van szüksége.

Próbálj vele játszani, azzal is elég könnyen oldódnak a cicák.

Itt az oldalon többször is olvastam, hogy a feliway párologtató is jó ideges, depis macskáknak, bár nekünk végül nem volt szükségünk rá.

Ha van napirendje, akkor azt is szorosan tartsátok be, ha tovább folyik a megszokott rutin, szintén rövidebb ideig tart ez a nagy stressz.

Én is írtam ki annak idején egy kérdést erről, teljes pánikban voltam már, hogy depressziós a macska. Aztán még aznap előjött és megette a normál kaja adagját. Onnantól kezdve napról napra jobb lett.

2018. aug. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy van azóta a cica?
2018. aug. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!