Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S Hogyan tudnam elvinni...

S. O. S Hogyan tudnam elvinni a cicam allatorvoshoz?

Figyelt kérdés
5 eves kandurom van, kinti cica, es ot ismerve egy trauma lenne neki ha belegyömöszölném a hordozóba, es orakig abba lenne (na jo, kb 2 orat osszesen, az uttal egyutt). Az orvost meg a vizsgalatot sem szivesen tűrné el, sosem volt eddig szukseg orvosra, nalam csupan egy eve van, de tudom h az elozo gazdija sosem vitte. Hazhoz nem tudom jo otlet lenne-e hivni a dokit, max ha beengedjuk elotte nehogy elkoboroljon, de azt nem szeretnem most mivel eppen fergesseg/ruhosseg miatt kene az orvos. Nem birnam nezni ahogyan szenved a hordozoba, orvosnal...o igazi szabad cica, nincs az ilyenekhez szokva. De muszaj elvinnem ugy erzem, esetleg valami tipp, h hogyan oldjam meg? Majd kiheveri? Vagy nyugtato/altato? Bocsi ha utobbi hulyeseg, de fogalmam sincs. Koszonom

2018. aug. 8. 14:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Férgesség ellen három napos ferdocat kúra. Vény nélkül állatpatikában beszerezhető , az ára sem halálos.
2018. aug. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
#1: Jezusom, orulok hogy sikerult leszűrni a lenyeget, ha ennyire ertesz hozza, talan a kerdesemre is valaszolhattal volna! Koszi
2018. aug. 8. 14:35
 3/16 A kérdező kommentje:
Mar vettem neki advocate-t, egyszeri kezelesre van, kb 2 hete kentem fel, de eleg draga es ki tudja hanyszor kell ismetelni, gondoltam jobb lenne ha latna orvos, es max azt mondja h nem veszem neki azt feleslegesen mindig.
2018. aug. 8. 14:37
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

embereknek szánt nyugtatót /altatót semmiképp se adj neki.

szerintem a legjobb megoldás még mindig a hordozó. esetleg rakj be neki valami takarót, vagy játékot, amin rajta van az ő és az otthon szaga, attól talán kicsit megnyugszik majd.

2018. aug. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Koszi a 9-esnek, megprobalom majd azt :)

A tobbi valaszolo meg konyorgom foglalja mar le magat valami masik oldalon, lehetoleg olyanon, amin nem banjak az emberek, ha osztjatok az eszt.

2018. aug. 8. 14:42
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Azt hiszem a zooplus oldalán láttam álltoknak való stresszoldó tablettát. Megnyugtatja az állatot.

Lehet egyszerűbb lenne, ha a doki menne ki, ha megoldható?

2018. aug. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Ha muszáj elvinni akkor nem is kérdés: berakod a hordozóba és elviszed. Nem okoz neki olyan nagy traumát, ès az ő érdekében törtènik. Inkább legyen egy kicsit kényelmetlen neki(bàr a cicák a hordózóban nem szoktak rosszul viselkedni max. nyávogni) minthogy komolyabb baja legyen.
2018. aug. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igaz, utananezek a tablettanam koszonom, ment a zold kez :)
2018. aug. 8. 14:51
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

Ha rühös a füle, jobb lenne, ha az állatorvos látná a felszerelt rendelőben.

Én is vittem már vadabb macskákat is orvoshoz, kiheverte. A rendelőben meg lenyomják a torkán simán a féreghajtót, te meg otthon szenvedsz vele.

De mindenképp szólj a dokinak, hogy előtte mivel kezelted és mikor, nehogy túl sok legyen neki.

2018. aug. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%
Senki nem osztja az észt, kivétel nélkül mindenki hasznosat írt. :)
2018. aug. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!