Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicák pár órás eltűnés...

Kiscicák pár órás eltűnés után előszoktak kerülni? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Nem tudok lefeküdni, itt várom nyitott ajtónál és egyre szomorúbb vagyok, pedig még csak 2 órája ment ki. 4 hónapos, nagyon vagány és eleven. Nap közben is kijár már, de nem szokott túl messzire menni tőlem. Mindig tudja mikor van nagyjából takarodó, be is szokott jönni ha hívom. Tudom, hogy nem tudjátok megmondani, hogy előkerül-e, csak míg várok, kíváncsi vagyok tapasztalatokra, ti hány órát vártatok, mikor került elő, előkerült -e, mikor hirdettétek meg az eltűnését stb.
2018. aug. 24. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%

Van, hogy két napig nem látjuk mamám kandúrjait. A két tesó, Mici és Kicsi (tudom, rendkívül férfias nevek) kintiek, csak kajálni meg napközben aludni jönnek be, de van, hogy nem találjuk őket sehol. Van, hogy ott vannak, csak elnyúltak az ól padlásán vagy a tuják alatt, vagy ilyesmi. Ők kiskoruk óta együtt bandáznak, nagyon önállóak, nem féltjük őket annyira. Ha van nálad búvóhely, nézd meg, lehet elszundizott és nem hallja a hívásod.


Az előző lány cicánk már nagyon öreg volt, a házból alig lehetett kirúgni estére... s mikor ő tűnt el már vagy egy napja, akkor körbejártuk a szomszédokat, látták e. Hála az égnek vki szólt, hogy az egyik üres telken látta feküdni, bemasztam érte, szegény a végét járta, doki szerint vmi baleset, trauma érte, fél oldala szinte teljesen béna volt. Altatást javasolt. Mama ápolta, masszírozta a kis dögöt (szép volt, de nagyon barátságtalan), és felépült amennyire egy 13 éves cica csak tudott. Még egy évig élt, bizonytalanul, de járt.


Szóval nálunk vidéken nagyon gyakori az ilyesmi sajnos. Valaki mérget tesz ki, vagy a kutya elkapja stb.

2018. aug. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Nem értem a logikádat. Ha félted, minek engeded csavarogni?
2018. aug. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2. Kertes házban élünk, nem lehet ilyen jó időben benntartani egy macskát, nekik az kínzás. Van még rajta kívül kettő, ők már ivartalanítottak, teljes biztonsággal kilehet őket engedni, de most is korai volt az aggodalom.

El sem veszett ugyanis, mindvégig itt aludt a spájzban a polcon. Nem, nem lett bezárva, a spájzunk ugyanis egy átjáró is egyben a műhelyből a házba, így többször is elmentem mellette és ő is kitudott volna jönni, ha akar. kb. éjfélkor ugrott elő mikor feladtam a keresést, és indultam lefeküdni.

2018. aug. 25. 08:17
 4/11 anonim ***** válasza:
Azt tudod, hogy állatvédelmi törvény szerint köteles vagy telken belül tartani az állataidat?
2018. aug. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

82%-os, te most kötekedsz velem, de elmagyarázok pár dolgot!

Mint már írtam, a macskáim sosem mennek az utca felé. A telkünk további oldalait négy szomszéd kertje határolja körbe, esetleg ott szoktak néha fetrengeni az árnyékos talajon, de a szomszédok ismerik őket, és nem zavarja egyiket sem, ha addig elmennek. Ennél tovább soha nem mennek.

Nálam a macskák egészségben és boldogságban élnek, szükségük van a normális macskaéletre, fára mászásra, de akkor jönnek be amikor csak akarnak, és éjjel velem alszanak. Macskabútoruk is van!!!

Persze itt a gyk-n a kérdező soha semmit nem csinál jól, mert aki meg csak bent hajlandó tartani a macskáját, akkor meg azért van szapulva, mert az is állatkínzás, ha nem mehet ki. És ez igaz is, egy kertes házban lehetetlen bekényszeríteni egész életére a macskát. egy macskát csak úgy tudsz telken belül tartani, ha kőfalakat építesz. Gondolom mindenki azt épít, aki macskát tart.

A macskát meglehet tanítani, hogy meddig mehet el és ha jól van tartva, ivartalanított, nem is fog elmenni túl messzire.

A fent említett viszont még kicsi, neki még tanulni kell, és igen, benne van a pakliban, hogy a tanulási időszakban elveszhet mert viszi a kíváncsi feje. Egy gyereket is érhet baleset a legnagyobb odafigyeléssel is.

Továbbá az állatvédelemről: Önkéntes vagyok, valamint jómagam is részt vettem az állatvédelmi törvény szigorításáért való küzdelemben. Sokkal súlyosabb vétségek vannak, és azért van három kutyám, három macskám, mert valaki megunta őket és egyszerűen kirakta. Ezért utálom, ha valaki bennem akar bűntudatot kelteni egy ilyen kérdés miatt, mert azt nem én érdemlem ki.

2018. aug. 25. 11:13
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Ha kijárós macska, benne van a pakliban, hogy eltűnik, elütik, megmérgezik, bántják, széttépi egy kutya, elkapja az egyik halálos macskabetegséget, stb... A cicát sajnálom ezen esetekben, de a gazda ne sírjon, ha bármelyik bekövetkezik, mert nem tett ellene semmit.
2018. aug. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha biztonságban tartod a macskádat, azért senki nem fog megszólni. De ha tudatosan nem teszel a szökések ellen semmit, akkor ne csodálkozz...

Kétlem, hogy bármi közöt is lenne állatvédelemhez, akkor nem így állnál hozzá.

2018. aug. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#6. Nálam nem kell a cicákat sajnálnod, mert az egyik 9 éves, ivartalanított nőstény, aki kezdetek óta sosem ment el. A másik 10 hónapos ivartalanított kandúr, akit már szintén teljes biztonsággal lehet kiengedni. Egész nap körülöttünk vannak, ráadásul pluszban mindegyik az öregtől tanul. Mint már írtam, de sebaj, leírom még egyszer, nem mennek ki az utcára!! A kicsit kell még figyelni, de ő is meglepően jól tanul, tegnap ugyan bepánikoltam, de most is itt szundizik mellettem, és köszöni jól van. Egy ivartalanított, jól tartott macska nem fog elmenni!!!! Egyik szomszédnak sincs kutyája, rendes, tiszta, jól szituált környezetben élünk. Nem értem miért erőltetitek a bezárást. Egy kertes házban élő macskát kínzás bent tartani örökké.

#7. Nekem nincs szükségem arra, hogy elhidd amit írtam, számomra elég ha én tudom, és a környezetem, hogy sokat teszek az állatmentésért. De ha már így ismeretlenben ítélkezünk, gondolom te meg az a tipikus panellakó vagy, akinek baromi kényelmes lakásban tespedni, és azt hiszed az a macskádnak is jó. Még sosem láttál valószínűleg fűben boldogan játszadozó cicát, mikor felfedezi a világot, mikor egy száraz falevél is érdekes, vagy egy repkedő bogár. És mekkora öröm számára megmászni a fát. Én meg az olyan macskákat sajnálom, akik a büdös életben nem tudják kihasználni a természetes képességeiket és nem szívhatnak friss levegőt. Gondolom te pénzért vettél macskát, mert számodra az ér csak valamit, amiért fizettél. Ezért gondolom nem is a cicádat félted, hanem a pénzedet amit bele fektettél. :-)

2018. aug. 25. 14:18
 9/11 anonim ***** válasza:
Utcáról mentett macskám van, aki azóta se látta az utcát és felügyelet mellett megy ki az udvarra.
2018. aug. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Előkerültek a cicák?
2018. aug. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!