Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most Februárban 2 hete eltűnt...

Most Februárban 2 hete eltűnt a cicám! Mit csináljak, ha nem akar visszajönni?

Figyelt kérdés

Új cica, 6 éves anyja részéről Orosz kék, apja egy utcai kandúr volt. A Biosz tanáromtól kaptuk.

1 hónapig tartottuk a házban, de azt a tanárnőm is tudta, hogy kinti cica lesz, mint előző helyén is volt.


Az alatt az 1 hónap alatt engem nagyon megszeretett, és a hangomra nyávogva előjött a rejtekhelyéről, amíg anyáék előtt nem volt annyira nyitott, max ha éhes volt.

Az utolsó 1 hétben minden éjszakát az előtérben töltött a másik 3 macskánk társaságában, majd a 2 kutyát is odazártuk be, hogy hadd ismerkedjenek. Természetesen ott volt neki a villanyóraszekrény, ami nagyon magasan volt, és ott semmi nem bánthatta.

Aztán egyszer apa kinyitotta az udvarra nyíló ajtót, hogy ha akar kimehet, bár szinte biztosra vette, hogy a kint lévő 2 kutya miatt nem megy ki. Hát kiment!


Nagyon hideg van, esik a hó, és sehol nem találjuk, az én hangomra se jön elő.(már ha egyáltalán itt van)

Az is lehet, hogy a kutyáink elkapták, vagy meg próbál visszatalálni az eredeti gazdájához, aki 6 km-re lakik.

Mert bár kocsival, és dobozban hoztuk el, tehát elvileg nem tudhatja honnan jött, hallottam már ilyen esetről, hogy megjelent a régi gazdinál.



2018. márc. 2. 21:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap egyre kevesebb esély van arra, hogy visszajön.

Rakd fel Facebook-ra, plakátolj, állatorvosnál, állatkereskedésben említsd meg, hátha valaki látta.

Ha mázlija volt, valaki befogadta, mert kóbornak nézte, erre azonban nagyon kevés az esély.

Ezért vagyok teljesen a kinti tartás ellen. A macskának ez életveszélyes, hadd ne soroljam fel, milyen szörnyűségek történhettek vele...

2018. márc. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, kölyök cica. Mennyi idős?


Hát a kiszoktatást nem így kellett volna intézni, hanem majd amikor már jó idő van, és akkor is fokozatosan, felügyelettel.

Nem tartom valószínűnek, hogy ha kis kölyökcicáról van szó, akkor előkerül. Vagy elvitte valaki, vagy kutya megfogta, vagy autó elütötte...

2018. márc. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
az első 2 sorban leírtam, hogy 6 éves. :)
2018. márc. 9. 20:09
 4/11 A kérdező kommentje:
hát, szerintem a macska nem bentre való, nekünk a másik 3 teljesen ide szokott, nem volt semmi gond, ami 2-nél érthető, mert itt nevelkedtek, de a 3. az egy elütött macska volt, akit találtunk, és mivel a nővérem állatorvos, ezért kedvezményesen helyrerakták az eltört állkapcsát.
2018. márc. 9. 20:11
 5/11 A kérdező kommentje:
és az elütött cica is nagyon ide szokott, soha el nem mennek az udvarból
2018. márc. 9. 20:11
 6/11 A kérdező kommentje:
ki fogunk nyomtatni egy szöveges, képes plakátot, ill. felraktam facere, nyilvánosra, meg Nyírszőlősiek csoportba. kép+ leírás
2018. márc. 10. 19:57
 7/11 A kérdező kommentje:
kiplakátoltam, de még semmi hír
2018. márc. 27. 17:08
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
a "boldog kinti macskák" sorsa...valószínűleg már nem is él. de ja,nem bentre való.legalább boldogan halt meg.
2018. márc. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
43%
Mivel 6 eves, ezert nehezebben szokik uj kornyezethez. Mi is 2 eve elkoltoztunk, hoztuk a kint macskankat, az uj helyen is kintinek haszntuk. A macska nem emberhez, hanem helyhez kotodik. A varos szelere koltoztunk ki, a macska pedig a regi szomszedainkhoz visszament lakni. Ep es egeszseges, megvan nelkulunk.
2018. márc. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%

A nővéred állatorvos, és ilyeneket írsz, meg így álltok hozzá? fxa.

Komcsi, a macskát kizártátok az előszobába, ami gondolom max két m2, és egyik nap gondoltatok egyet, és odazártátok még mellé a két kutyátokat is? Ti tényleg ennyire h.lyék vagytok? Vagy ezt a szüleidnek sikerült önállóan kitalálni, akiknek állatorvos ??? a másik gyereke, amit nem hiszek el.

Ismertetni fokozatosan kell, úgy hogy egy lakásban, de két külön szobában csukott ajtó mögött van a két fajta állat, egyikben a kutya, másikban a macska, és ezt NAPOKIG!!!!! Nem odazárni egy két m2-es előszobába öt! állatot, aminek egyébként törvényileg egyenként kell legalább vagy három négyzetméter.

Aztán apád a legnagyobb hidegbe kiengedi a macskát, hogy nem akar-e levegőzni. A legnagyobb mínuszban, húszcentis hóban.

Most akkor hol voltak a kutyák?

Ha szerencséje van annak a macskának, hozzátok a büdös jó életbe nem talál vissza, és valaki befogadja.

2018. márc. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!