Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak ha az 5 hetes...

Mit csináljak ha az 5 hetes cicám nem kakil?

Figyelt kérdés
Már 2 napja nem kakil, de eszik. Nagyon jó kedvű cicus, játékos. Már ügyesen alomba végzi a kis dolgát de amikor nagy dolgot akar végezni csak nyávog de nagyon keservesen :(.

2018. aug. 26. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hol az anyja? Ilyen idősen még az anyja nyalogatja a hasát, így tud kakálni.

Honnan vetted? Hogy került hozzád?

2018. aug. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Volt egy mentett cicám,ugyanez volt.Ment az alomba,virnyított,nem jött semmi,nagy nehezen néha kőkemény nyúlbogyó.A doki kérdezte,kap-e tejet.Mondtam nem,úgy tudom nem lehet.Na azt mondja ilyenkor lehet,pont mert kicsit megfosatná.Illetve amellett adnom kellett neki laevolac szirupot.Én kaptam tőle egy fecskendővel,1-2 milit kellett adni neki.Gyógyszertárban meg tudod venni, plusz vegyél mellé egy 2 milis fecskendőt,és adjad neki.Nedves tápot kapott az enyém,arra tettem egy kis étolajat is, meg olajos halat is adtam neki.Az enyémnek a kis popója is ki volt sebesedve,arra sudocremet kellett kennem.A doki meg is vizsgálta,megtapogatta,hogy nincs-e a beleinél valami,vagy elakadt beszáradt széklet,mert akkor gondolom kapott volna beöntést,de teljesen jól betapintható volt.Majd meglátod,ha ezek nem használnak,dokihoz vidd el.
2018. aug. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1 válaszolónak: meg volt beszélve a nővel hogy elhozzuk a cicát olyan 8 hetes korában de sajnos az anyjukat elütötték és ő nem tudott volna gondoskodni 5 tüneményről ezért idő előtt elhoztuk.

2 válaszolónak: köszönöm a tanácsot, először megpróbálkozok a tejjel, mert nálunk még a gyógyszertár sincs nyitva ilyenkor. Laktózmenteset kell neki adni vagy simát?

2018. aug. 26. 11:36
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor se ajánlom neki a tejet. Nem tudhatod hogy szorulása van-e vagy szimplán csak az, hogy hiányzik még neki az anyja gondoskodása. Ha most tejet adsz és megfosatja szerencsétlent rendesen, mi van ha nem fog inni, kiszárad? Az ilyen kis csöppségek nagyon hamar kiszáradnak, fogsz vasárnap este rohanni vele az ügyeletre?


Próbáld meg a nedves vattával való hasmasszírozást.

2018. aug. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%
Kettes vagyok! Ilyenkor simát kell neki adni.Plusz akkor az olaj a kajájába.Elvileg neki már tudni kéne magától kakilni,anélkül, hogy meleg vizes vattával ingerled,de egy próbát megér az is.
2018. aug. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nekünk azt mondta a nő, hogy önálló már. A vattásat és a pocakmasszírozást próbáltam, de nem is nagyon engedi és nem is segít ha valahogy sikerül. Itt helyben nincs állatorvos csak olyan fél órás úttal elérhető és nem is nagyon van ínyére ha valaki elviszi orvoshoz a kisállatát, főleg este. Mi nemrég jártunk a kutyusunkkal orvosnál hát segített de húzta a száját rendesen.

Most felkelt a cicus, adok neki egy pici tejet, hátha.

2018. aug. 26. 11:51
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen annak aki a tejet ajánlotta, csak a tejjel meg lett a hatás, szerencsére az alomba. Megkönnyebbültem😅.
2018. aug. 26. 12:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Szívesen :)
2018. aug. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudom,hogy már jol van a cicus,ilyen esetekben ha nincs otthon tej a tejföl is jó. :) Nekünk bevált.
2018. aug. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!