Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicák gyomra mennyire erős?...

A cicák gyomra mennyire erős? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Az utcán élő cicák pl mindent össze tudnak enni a földről az utcán is, stb. Lakásban tartott cica, ha esetleg kifolyik valami üdítő, belenyal, vagy belelép és magáról lenyalja, akkor lehet tőle baja mondjuk? Szeretnék cicát, ilyenekre nyilván figyelnék, de előfordulhat bármi. Előre is köszönöm.
2018. aug. 26. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis üdítőtől tuti nem lesz semmi baja. Mi egyszer slambucot csináltunk kint bográcsban és nagyon csípősre főzte apám és kiszedtünk egy adagot hűlni, majd pár perc múlva odanéztünk és láttuk, hogy az egyik macska ott eszi kétpofára. Vagy volt olyan is, hogy épp melegszendvicset csináltam magamnak és kiraktam hűlni, erre mikor mentem érte, ugyanez a macska ott nyalogatta..

Nem volt se a melegszenyától, se a csípős slambuctól semmi baja. Persze nem ezzel kell etetni őket, csak nem árt meg nekik, hogyha véletlenül esznek mondjuk egy falatot ilyen emberi kajákból, vagy belenyalnak valami üdítőbe. Amitől nagyon óvni kell őket, az a csoki, illetve a hagyma. Ezeket leszámítva szerintem nincs olyan élelmiszer, ami kis mennyiségben ártalmas lenne rájuk.

(Lehet lepontozni)

2018. aug. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, hasznos volt! Én ettől féltem hogyha esetleg ameddig elfordulok valamiért, vagy valamibe belelép megnyalja, magáról lenyalja, akkor baja lesz tőle... :)
2018. aug. 26. 15:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Igazából neked kellene látni, hogy mit, mennyit evett meg. Általánosságban nem lehet olyat mondani, hogy bármi, amit megeszik, veszélyes lehet.
2018. aug. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csokit tényleg nem szabad, véletlenül sem! A csokiban található teobromin (koffeinhez hasonló vegyület) számunkra kellemes, de az állatainknak veszélyes méreg. És persze cukorral sem szabad őket etetni. Kutyáknak xilitet (nyírfacukor) sem lehet adni, mert a hasnyálmirigyük azt hiszi, hogy cukor, ezért egy csomó inzulint termel, majd a kutya normál vércukorszintjét teljesen lehúzza. Ez állítólag cicákra nem annyira veszélyes, de szerintem azért nem érdemes kockáztatni. Tilos még: hagyma, fokhagyma, zsír, koffein, nyers hús, hal, tojás, alkohol. A mérgező növényekre is vigyázzunk.

Nekem is van egyébként személyes történetem. Tejet öntöttem magamnak, de volt valami dolgom, ezért elmentem egy időre. Mire visszaértem a macskám megitta az egészet (egy egész bögre volt!). Szerencsére nem lett komoly baja, de összefosta az egész lakást xD (akkor nem volt ilyen vicces). Szóval vigyázni kell, mert egyből lecsapnak minden kajára.

2018. aug. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!