Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska AIDS! Tapasztalatok?

Macska AIDS! Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A cicám pár napja esténként levert, és lázas, nappal meg jól van. Az orvos azt mondta, hogy elképzelhető, hogy megfázott(szobacica, és a napokban le kellett vinni az utcára fél órára, a szélben ácsorogtunk). De lehet, hogy AIDS-es. Van valakinek ezzel tapasztalta, mik voltak az induló tünetek?
2010. jún. 21. 19:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

az orvos szerintem ne tippelje, hanem csinálja meg a FIV szűrést. Az étvágytalanságon és levertségen kívülanyirokcsomók duzzanata az első tünet. (ha a doki látta a macskát ezt érezhette)

Gyógyítani sajnos nem lehet, egy darabig javítani lehet az állapotát, de mindenképp halálos.

2010. jún. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom nincsen, de ha felmerül a gyanú, akkor kérj vértesztet, az kimutatja! Az én cicámnak is csináltak, de szerencsére negatív lett. És ami a legfontosabb, a macska AIDS nem ugyanaz, mint az ember AIDS, nem fertőző emberre!
2010. jún. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Viszont nagyon fertőző minden más macskára, még ruhával is átvihető, tehát ha pozitív a teszt, akkor karantén.
2010. jún. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

1. kérjél szűrést FIV-re, FIP-re .Vérből mutatják ki

2. Ha potitív akkor csak arra figyelj más cicákkal ne találkozzon mert rájuk veszélyes lehet.

3. Emberre nem veszélyes. Ez valójában egy megtévesztő elnevezés. Semmi köze az emberi AIDS-hez.

4. Egy VETRI DMG nevü cseppel tudod erősíteni az immunrendszerét

De ameddig nem csináltatsz tesztet ezernyi oka lehet a levertségnek étvágytalanságnak.

2010. jún. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

azt javasolta a doki, hogy várjunk pár napot, hogy elmúlik-e. ha nem, akkor teszt, de ha jól tudom az eléggé drága, valami húszezer forint. mindenhol ennyi?

ha pozitív, akkor kezdhetek gondolkodni az elaltatáson? nem akarom, hogy szenvedjen szegényke, így is szörnyű látni, amikor lázas.

2010. jún. 21. 19:53
 6/18 anonim válasza:
1%
az állatok nem kapják el az AIDSet vagy a HIV fertőzést!
2010. jún. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
olyanok hozzászólását kérem, akik tudják, hogy miről van szó.
2010. jún. 21. 19:56
 8/18 anonim ***** válasza:
69%
Nem olyan drága, orvostól függően a 3-4 ezer forint a FIP és a FIV is.
2010. jún. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

igen kb olyan 14 ezer forint. Két fajta teszt van. Úgy emlegetik őket, hogy német és magyar teszt. Megoszlanak a vélemények. Az én dokim azt mondta, hogy a magyar is tökéletes. Azért ilyen drága, mert külső laborba kell küldeni a tesztet. Nekem menhelyi macskám van és ő le lett szüretve és negatív.

Viszont azon a menhelyen volt FIV pozítiv macska és ennek tudatában is örökbe fogadták.

(vagy ennek ellenére) Szóval remélem minden rendben lesz a cicáddal. Valójában ennek már korábban is kellett volna jelentkeznie. Nem tudom mennyi idős.

De bármi is van, szeretni kell őt.

2010. jún. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A FIV elsősorban harapással, illetve nemi úton terjedő halálos kimenetelű betegség. Nagyon gyakran száj és ínygyulladás kíséri. Évekig is lappanghat. Ne találgass, csináljatok tesztet FIVre és FeLV-re is, mert ez akár az is lehet.
2010. jún. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!