Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon válogat a cicám, mit...

Nagyon válogat a cicám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

16 éves múlt, ivartalanított, bent tartott kandúr. Royal Canin Stage 2 tápot eszik, ezt ajánlotta a doki. De mostanában eléggé válogat, csak a vízes tápot enné.

A fogai elég rosszak, sajnos már pár hiányzik is neki, illetve picit piros is az ínye, arra kaptunk ecsetelőt, de az nem tudom, mennyire használ...

Próbáltam úgyis, hogy megáztatom a szárazat vízben, úgy valamivel többet eszik belőle, de úgysem az igazi...

Az orvos azt mondta, hogy a Royal Canin a legjobb neki, abban vannak meg a megfelelő vitaminok. Nyugtalanít az is, hogy egy kicsit vékony, mondtam az orvosnak is,- egy hónapja voltunk vele- ő is mondta, hogy soványnak találja. Vérvétele volt, mindent rendben találtak nála, a kedve is jó, még játékos is, csak ez a dolog, hogy folyton jutalomfalatot kunyerál, meg a vizes tápot enné... :/

Gondoltam arra is, hogy ebben a korban már el kellene kezdenem főzni neki, hogy színhúst egyen, meg zöldséget. Szerintetek? Igaz, hogyha csirkemellből vagy valamilyen más húsból adok neki, azért sem mindig van oda.


Előre is köszönöm!


2018. szept. 2. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

16 éves, gyulladt ínyű cicának inkább nedves tápot adj már, vagy keverd a szárazat nedvessel, puhítsd fel a szárazat is.

Szinte biztos, hogy fáj a foga/ínye, ezért nem akar rágni.

2018. szept. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Az én cicám is vékonyabb volt már öreg korában, ha nincs semmi az orvos szerint, akkor ne aggódj. Ahogy az evés miatt se. A cica tudja, mi a jó neki. A foghiány indokolhatja a száraz táp visszautasítását. Esetleg próbáld kicsit felpuhítani vízzel vagy tejjel, hátha úgy elfogadja. :)
2018. szept. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, igen, én is erre gondolok, hogy a rossz fogai miatt utasíthatja vissza... :/
2018. szept. 2. 21:42
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem azt add neki, amit szivesen megeszik, mert eleg idos mar, faj az inye is szegenynek, ne "kenyszeritsd ra" olyanra, amit nem szivesen eszik , kenyeztesd, hadd elvezze ki a hatralevo idejet, es ezt most nem rosszbol mondom. ki tudja meddig etetheted meg? erted. remelem megel meg par evet, de sose tudhatod.
2018. szept. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!