Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám egy ideje szortyog,...

A cicám egy ideje szortyog, picit nehezebben veszi a levegőt, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Először is el fogom vinni orvoshoz, csak már minden szarral oda mászkálok és előbb szeretnék informálódni kicsit. Most nyáron kezdődött a dolog, a kandúrom bizonyos helyzetekben szortyog, olyan, mintha nehezített légzése lenne. Van amikor egyáltalán nem hallani, csak bizonyos pozíciókban. Kiscica korától kezdve furcsán, hangosan szuszog, de eddig ennyire nem volt jellemző. Most 4 éves.Semmi egyéb tünete nincs, farkasétvágya van, játszik, lánycicákat kerget (ivartalanítva van), szóval ezt leszámítva semmi baja. Valakinek van valami ötlete, hogy mi lehet ez? Mindenképp elviszem dokihoz, de addig szarrá aggódom magam, gondoltam hátha valaki tapasztalt már hasonlót.
2018. szept. 3. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy horkol? Az én lánycicám nagyon csúnyán tud horkolni...
2018. szept. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Annyira nem értek hozzá, de szerintem ez most annyira nem kis szarság, mert van pl macskanátha nevű betegség is, ami elég súlyos tud lenni.
2018. szept. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A macskanáthának más tünetei is vannak. A kérdésből nekem az jött le, hogy gondosan tartott, orvosi ellenőrzés alatt álló cicáról van szó.
2018. szept. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Szerintem allergiás. Legjobb esetben válts tápot vagy jutalomfalatot vagy lehet hogy pollen mert az is előjön a macskáknál
2018. szept. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem a cicám tavaly csúnyán megfázott, olyan volt mint Dart Vader, de sokáig csak szörcsögött.. főleg amikor futott, amikor durvulni kezdett az Állatorvos antibiotikum kúrát írt neki, tablettát, nem segített, a tüdejére húzódott, injekciós antibiotikumot kapott egy hétig. Jött az aggódás kijön e belőle, szerencsére az injekció segígett, azóta is jól van
2018. szept. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen "szortyogós" cicám, Szuszi lett emiatt a neve is. :) Semmit nem talált a doki, 16 évig így szortyogott nekem.
2018. szept. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az enyém ugyanezt csinálja pár hónapos kora óta. Néha elég taknyos, akkor kap antibiotikumot, és elmúlik, aztán pár hónap múlva újra kijön. Másik doki sajnos nincs a környéken, pedig megnézetném mással is, de szerencsére jól elvan így.
2018. szept. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az enyém is szortyog. A doki szerint semmi baja. Szerinte ahogy felveszi ezeket a kitekert pózokat, úgy a levegő útja szűkül, záródik valamelyest és emiatt a hülye hang.

Normál pozícióban semmi baja, csak ha fetreng, meg tekergődzik kitekeredett a kanapén mellettem. :D

Horkolni is csak ilyen kitekert pózban horkol, amúgy nem.

2018. szept. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, és főleg azt, hogy senki nem esett nekem semmivel. :) Valóban igyekszem jól tartani, minőségi tápot és húst kap, rengeteg szeretetet, és tényleg minden aprósággal dokihoz megyünk, már nem egyszer volt, hogy megmosolyogtak a rendelőben, olyan idióta okok miatt elvittem... :D Egyébként ő egyáltalán nem taknyos, se nem köhög, se nem tüsszög, egyedül ez a hangos, néha sípoló légzés zavar. Én is gondoltam allergiára, hát nem tudom. Elviszem, aztán majd meglátjuk.
2018. szept. 4. 18:23
 10/10 anonim ***** válasza:

A mienk is horkol, először nagyon ráparáztam (mentett cica, elvileg mindent megnéztek nála, mielőtt elhoztuk, de sose tudni...), de tényleg kutya baja. Most már csak nevetek, mikor hallom, hogy sípol-szörcsög, mikor mit. :)


Ha fetrengés közben csinálja, akkor annyi, hogy rossz szögben fekszik, nyomja a saját tüdejét, légcsövét, akár testsúlytól is lehet, nem írtad, mennyire dagi. Ha semmilyen más tünete nincs, ami náthára, megfázásra vagy egyébre utalhat, akkor én külön emiatt nem vinném el dokihoz - persze, azért rákérdeznék, ha amúgy is arra járok.

2018. szept. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!