Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz nehezebben kezelhető...

Kuvasz nehezebben kezelhető mint a Komondor?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy a komondor családba jobban beilleszkedik, a kuvasz nehezebb eset, önfejűbb, makacsabb. Tényleg így van? Nehezebben is kezelhető? Családi házban tinédzserkorú gyerekek mellé házörzés és családi kutya célra melyik a jobb?

Pireneusi volt előtte, most magyar fajtát szeretnénk.



2017. ápr. 6. 23:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyedfuggo is:)
2017. ápr. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyedfüggő, de nagy általánosságként elmondható, hogy a komondor kevésbé temperamentumos és egygazdás.

De a pireneusihoz képest mind a kettő keményebb.

2017. ápr. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik kuvaszom van, régebben volt egy komondor szukám is. A komondor volt nálunk a kemény dió, szuka létére nagyon domináns volt, de azért tudtuk kezelni. Én a kuvaszokról csak jót, a lehető legjobbat mondhatok. Kanok, szukák a családtagokkal a végletekig türelmes, kedves társak. Persze kell hozzájuk kutyás tapasztalat, kell, hogy tudjon az ember falkavezér lenni, nekem nőként nem okozott ez sosem problémát. Én nagyon ajánlom a kuvaszt, h a szeretve van és kellő terület áll rendelkezésére százszorosan visszakapod tőle az adott szeretetet. Ja és az első "komoly" kutyám egy kuvasz kan volt, 16 éves voltam akkor, 12 évig volt hű társam, egy percig nem volt semmi probléma, pedig igen nagyra nőtt példány volt. :)
2017. ápr. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!