Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Költözés óta hiperaktív,...

Költözés óta hiperaktív, vadabb lett a macskám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

1 hónapja költöztem az 1 éves cicámmal. Ivartalanított, benti lány cica.

Mióta itt vagyunk, le sem lehet lőni. Játszik a játékaival is, a kedvenceit hoztam vele együtt :) De sajnos ez nem elég neki. Akárhányszor megmozdulok, ugrik a lábamra, kezemre, sprintel utánam, hogy elkapjon, nem csak lesben áll. Ha aludni szeretnék, a lábamat kezdi vadászni, ha kizárom, szétszedi az ajtót, a cipőimet. Én éjszakás műszakban dolgozom, szóval az éjszaka az övé, de napközben is hiperaktív. Annyira szeretném, ha nem "vadászna" rám. Fáj is, meg anyagilag sem jó, hogy az összes nadrágom kikezdi :) Természetesen bújik is, dorombolós macsek, napi 1 óra simogatást igényel legalább, bújik hozzám, ha leülök jön az ölembe. De ha "megkattan", leugrik és elkezd vadulni.

Mit tegyek? Költözés előtt sokkal lustább, nyugodtabb cica volt, nem támadott rám játékból.


2018. szept. 4. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerezz be még egy cicát, de ellenkező neműt. Ez fontos, még ha ivartalanítva is vannak. Aztán elboldogítják egymást!:)
2018. szept. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
spriccelj rá vizet. A macskák is taníthatók bizonyos szintig, majd megtanulja, hogy ne ugorjon neked. Vegyél lézert, azzal kis erő feszítéssel sokáig lefoglalható és lefárasztható.
2018. szept. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
A cicák nagyon rosszul viselik a változást, nem szeretnek utazni, új lakóhelyre menni. Annak idején földszinti lakásból költöztünk IV. emeletre. A földszinti lakásból kijárhatott az udvarra, sajnos soha nem szokta meg a másikat. Ez persze nem törvényszerű, előbb-utóbb remélhetően megszokja.
2018. szept. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Oh, köszönöm, de elég volt egyedül átrepülni Európán egy cicussal, kettőt az albérlet miatt sem tudnék bevállalni. :) Őt sem terveztem, de egyedüli kiscica volt az utcán, én etettem cumisüvegből. Nagyon hozzám van nőve, amikor nyaralni mentem, nagyon rosszul viselte.

Tanítható macsek, tudja, mit nem szabad, de csak ha látom. Amikor megkattan, akkor minden játék neki. Most is itt sprintel fel-alá a lakásban a játéklabdáival, de ha meglát, egyből rámvadászik. Amíg mondom neki, hogy nem-nem-nem, nem ugrik, de amint hátat fordítok, egyből. Sajnos a vizet szereti, egyik kedvenc játéka a mosogatóban játszani a folyó vízzel... :)

Nagyon szeretem, de annyira tehetetlen vagyok és egyre türelmetlenebb, fáradtabb, mert alig hagy aludni :(

2018. szept. 4. 22:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs eléggé lefárasztva. A bújás, dorombolás - bár tök jó, élvezik a foglalkozást - nekik olyan, mint neked a délutáni szieszta, csak felpörögnek utána.

Sokkal-sokkal többet kell vele játszanod, mikor otthon vagy, hogy levezesse az energiáit, az egyéni játék jó de nem elég. Írták a lézert, az sem az igazi, neked kényelmes az ágyból villogtatni, de nem tudja levadászni, nem sikerélmény. Jó, de csak arra, hogy felpörgesd vele, utána kell valami olyan (pl. horgászbot, tollas pálca, egyéb), amit levadászhat a végén.


Amúgy a miénk pl. azért lett ilyen szintén költözés után, mert sokkal magabiztosabb, jobban érzi magát az új helyen. Egyéb viselkedésén is látszik, sokkal bátrabban mozog a lakásban, de nálunk is jellemző lett ez a fajta tombolás.

Egyébként egy bizonyos szintig normális, a macskák ilyenek. :D Nézd, itt pl. aranyosan ki is figurázták:

https://www.youtube.com/watch?v=l5ODwR6FPRQ

De azért kellő fárasztással tudsz rajta segíteni. :)

2018. szept. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Akkor játszunk még többet, hátha segít, van lézer, pecabotos labda, minden :D

Igen, jól érzi itt magát, mintha tudná, hogy "új hely, itt én leszek a főnök" :)

2018. szept. 5. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!