Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Túl hiperaktív "rossz" macskár...

Túl hiperaktív "rossz" macskára megoldás?

Figyelt kérdés
Amit tudni kell róla: első szobacicám, fél éves nőstény, hónap végén visszük ivartalanítani. Eddig mindig kijárós cicáim voltak, de a környékünkön gyakran mérgezi valaki őket, így ő csak benti cica, és ez meg is látszik rajta, folyamat nyávog, ugrál a szúnyoghálóra, az ablakba, szekrényre, bárhova amit el tudtok képzelni :D van neki egy halom játéka, én is játszok vele minden nap, de ő elég agresszívvá válik és már ha csak meg akarom simogatni ő ugrik nekem és harap, karmol, rúg. Amíg jó idő van és süt is a nap szoktam hámmal is sétáltatni kicsit, valószínű hogy ezért is kéretszkedik ki annyira. Gondolom a tüzelés is közrejátszhat a viselkedésében. Tudtok valami tanácsot adni, hogyan lehetne "megnevelni" leszoktatni, jó cicává varázsolni? :D Vagy ne is reménykedjek, hogy esetleg ivartalanítás után megváltozik?

2017. okt. 4. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A jàtèk nagyon jò ès fontos is. Ki lehetne egèszìteni esetleg olyan jàtèkkal, amit meg tudsz tömni az eledelèvel.( üzletben sok fèlèt kapni)

Fontos, hogy a cicànak legyen egy sajàt nyugodt kuckòja, ahol biztonsàgban èrzi magàt ès ha ott pihen ne zavarja senki. A macskaalmot is olyan helyre èrdemes tenni, ahol nyugalomban el tudja vègezni a dolgàt.

Mi is megszenvedtünk a macskànkal, faluròl került hozzànk ès nagyon agresszìv volt.

Amit megtanultunk, hogy sosem szabad kèretlenül odamenni hozza, meg kell vàrni, hogy ő jöjjön. Sok cicànak kevesebb szeretgetès is elèg. A harapàsra jò mòdszer a vizes spriccelès. Ès igen ez azt jelenti, hogy àllandòan a kezed ügyèben kell lennie a palacknak, amìg ezt meg nem tanulja.

Ami mèg bevàlt: fressnapftban kaphatò egy vitamin paszta (mondjuk jò dràga), ami nyugtatòlag hat a cicàra. Ez nàlunk òriàsi javulàst eredmènyezett.

[link]

2017. okt. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Még kölyök, ráadásul ha tüzel is, attól extra hülyék :D

Az ivartalanítás és a felnőttkor elérése valamelyest lenyugtatja majd.

2017. okt. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen volt, fél évesen még kölyök és tüzel is. Kb semmit nem tudsz tenni. Most másfél éves az enyém, ivartalanított, és kicsit lehiggadt, de néha rátör az öt perc és szaladgál fel-alá. Egy kölyök cica mindig hiperaktív. Felesleges büntetni, majd kinövi.
2017. okt. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Büntetni nem, csak valamivel mégjobban lefoglalni, büntetéssel nagyon nem érnék úgy se semmit :D
2017. okt. 4. 17:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy idősödik, valamennyire meg fog komolyodni. Ez a támadás inkább játéknak tűnik, mint agressziónak, a lespriccelés tényleg jó módszer arra, hogy jelezd neki, mikor durvult el túlságosan. Próbáld gyilkolható játékokkal (rongy, plüssállat) lefárasztani, hogy ne a kezeden élje ki magát. A tüzelés meg nyilván rátesz még egy nagy lapáttal, ezen mindenképp segíteni fog az ivartalanítás.
2017. okt. 5. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, én neveltem és tanítgattam a macskámat. Mint egy gyereket, rászóltam, ha kellett, elmagyaráztam, hogy mit miért nem csinálunk, eleve rászóltam, hogy "nem, nem szabad", emellett folyton szeretgettem, aztán nagyon szépen elvagyunk. Kutyáknak el tudják mondani, hogy "nem szabad", hát én elmondtam a macskámnak is.
2017. okt. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!