Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik fájdalmasabb? A szülés...

Melyik fájdalmasabb? A szülés vagy a méh- és petefészekeltávolító műtét?

Figyelt kérdés
2018. szept. 14. 22:23
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
A szülés. Ugyanis a fenti műtétet altatásban végzik, a beteg nem érez semmit, nem fáj. A műtét utáni napok azért nem lesznek életed legjobb napjai.
2018. szept. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Utána meddig fáj? Nem engem műtenének, a héthónapos cicám ivartalanításán gondolkozom. Csak a szívem szakad meg, hogy milyen fájdalomnak tenném ki ezzel. Olyan ártatlan és boldog, egész nap játszik, rohangál. Azért lenne jó tudni, melyik okoz több szenvedést, melyiktől kíméljem meg.
2018. szept. 14. 22:45
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
És ezt a "Nők egészsége" témához kell írni?
2018. szept. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a cicának nem a szülés okoz fájdalmat, hanem az amikor ivaréretté válik és állandóan várná a kandúr macskákat, gondolom nem kell elmagyarázni hogy. Az én macskám hasra vágta magát és fura hangot adott ki. Mivel nem akartunk kismacskát, így az, hogy összejöjjön egy kanmacskával szóba sem jöhetett. Így viszont, hogy nem jut kanmacskához szenvedett volna.

Másrészt a rák kialakulásának nagyobb az esélye olyan macskáknál, akik nincsenek ivartalanítva.


Ha felelős állattartó vagy és tényleg szereted a macskád, ivartalanítod.

2018. szept. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen, mert csak az tudja megmondani, milyen érzés, aki átélte. A cicák meg nem beszélnek.
2018. szept. 14. 22:52
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Senki sem tudja milyen érzés egy macskának amikor ivartalanítják. :D Ne hasonlítsuk már össze az embereken végzett műtéttel.


Gondolom ilyen értelemben az emberi szülést is össze akarod hasonlítani egy macska szülésével ugye?

Arról egyébként tudsz, hogy az embereknél a nő szülésnél kap fájdalomcsillapítót? A macska viszont nem? Ja és arról tudsz, hogy egy macska átlagban több utódot szül egyszerre mint egy ember?


Komolyan már... A kettőt ne hasonlítsd össze.


Egy házimacskának a legjobb az ivartalanítás. Ha nekünk peteérésünk van vígan elvagyunk, egy macska meg szenved ha nem jut kanmacskához.

2018. szept. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%

És ne haragudj, de jelentettem a kérdést, hogy rossz kategóriában van.

Nem érdekel, hogy a macskád nem tud beszélni.

Itt ebben a kategóriában a nők egészségéről szoktak beszélni, nem macskákról.

2018. szept. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A kérdésem abszolút idetartozik. Hogy miért tettem fel, az meg magánügy.
2018. szept. 14. 23:29
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanítást altatásban végzik. Utána pedig napra kimérve kap fájdalomcsillapítót. Az orvosok a műtét után még a hörcsögöknek is kötelesek fájdalomcsillapítót adni x napig. Evidens, hogy macskáknak is adnak.
2018. szept. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Felkeltette a kérdés az érdeklődésemet. Jelzem, ffi vagyok, 26 éve nős. Első gondolatom: feleségem szerint túl van dramatizálva a szülés. Sokkal nagyobb kínok is vannak az életben, mint szülni. Többek között, ő minden hónapban jobban és tovább szenved, mint mikor szült. De gondolom, ha valaki fején átmegy egy autó, az is rosszabb lehet. Másik:nem igazán értetek az állatokhoz, ugyanis nem kimondottan az a szenvedës a macskának mikor nem jut kandúrhoz, hanem mikor hozzá jut. A macsafélék péniszén apró karmok vannak, amik felsértik a hüvely falát. Ettől van ez az útálatos nyávogás párzáskor. Nem mellesleg, mint az embernél, náluk is altatásban végzik a műtétet. Mivel dolgoztam állatkórházban, biztosra mondom, hogy egy állat sem játsza úgy meg magát műtét után, mint egy ember. Semmi gondjuk nincs, miután kimegy az altató hatása. Ha mégis, akkor ott tényleg bajok vannak, de egy sima ivartalanítás után ez nem jellemző.
2018. szept. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!