Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám rávenni, hogy...

Hogyan tudnám rávenni, hogy ne ivartalanítsa?

Figyelt kérdés
4 éves nőstény cicám vemhes. Eddig minden éven ellett, és édesek a cicái. Anya most azt mondta, hogy elege van a kismacskákból és holnapután, csütörtökön már megbeszélte az időpontot az állatorvossal, hogy megműtse. A cicának már nagy a pocija és fél, max. 1 hónapja van az ellésig. Próbálom puhítani anyát, de mindig azzal érvel, hogy minden reggel ő eteti, pedig az csak suliidőben van. Most nincs suli, úgyhogy mindig én etetem őket. Egyszerűen nem tudom lebeszélni a dologról. Érzem, ahogy a kiscicák mozognak az anyamacska pocijában és ha arra gondolok, hogy őket mind elpusztítják, könny szökik a szemembe és magamhoz ölelem a cicát. 1 napom van meggyőzni anyát. Nem tudom már mivel rukkoljak elő, mindent megpróbáltam. Segítsetek!
2010. jún. 22. 22:06
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
21%
Anyád nem normális.
2010. jún. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
80%
Próbáld meg rábeszélni, hogy ez az utolsó alom, utána tényleg hagyd, hogy ivartalanítsa! Ha kegyetlenségnek tartod megölni a mostani kiscicáit, akkor keríts nekik már előre gazdát. Tudom, hogy nagyon aranyosak a kicsik, de sajnos az állatmenhelyek tele vannak kutyákkal, macskákkal stb, akik pont amiatt kerültek oda, mert az anyjukat/apjukat nem ivartalanította a gazdájuk.. Egyébként észre sem fogod venni, ha ivartalanítva lesz a cicád, nem lesz tőle "szomorú", sőt még neki is jobb lesz, hiszen nyugodtabb lesz a tüzelési időszakban! Ezen gondolkodj el!!
2010. jún. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Anyádnak igaza van...amúgy meg az első alom előtt kellett volna ivartalanítani a macskát...a sok édes cicája vajon most hol van? melyik autó alatt végezték?
2010. jún. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
93%

Hova tennétek a kismacskákat, miután megszületnek?

Sajnos kicsit későn kapott észbe anyukád, nem a vemhesség végén kell ivartalanítani, de ha nincs vagy 6 gazdajelöltetek a kismacskák számára, akkor még így is jobban jár mindenki, ha most túlesik az anyamacska a műtéten. Én is nagyon sajnálom a kicsiket, de annyi kóbor állat van már, tényleg jobb, ha nem születik több.

2010. jún. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld neki megindokolni, hogy mért kellenek neked a macskák.

De őszintén szólva még engem se győztél meg, nonszensz, hogy suliidőben nem tudsz 5 perccel korábban kelni macskáteteni, ennek alapján eddig nem bizonyítottad, hogy felelős állatartó lennél, aki kismacskát érdemel.

2010. jún. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
21%
Mond neki, ha a szülés elött ivartalaníttatja a macskát, és ,,megöleti'' a kismacskákat, mond neki, ha őket megöli, téged is megöl ,,Átmeneti értelemben'' vagy hogy ha megöli a kismacskákat, ezt meg azt teszed, ill nem teszed
2010. jún. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
előbb kellett volna. De még most is jobb mint amilyen élet a kicsikre várna.
2010. jún. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
93%

"De mindig azzal érvel, hogy minden reggel ő eteti, pedig az csak suliidőben van. Most nincs suli, úgyhogy mindig én etetem őket." A suli idő egy kicsit több mint a szünetek ideje. Valamint pénzügyileg még mindig ő eteti őket.

Én imádom az állatokat, de megértem anyukádat. Ha megszületnek a cicák, amit lehet egyből vinném én is ivartalanítani.

Szerintem azt próbáld meg vele megbeszélni, hogy ezek a cicák még hadd jöjjenek világra, és mindent megteszel azért hogy gondos gazdihoz kerüljenek minnél előbb! Ígérd meg hogy csinálsz szórólapokat, felteszed őket az internetre, stb. Így talán megenyhül.

2010. jún. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
90%
ha felelős állattartó lennél kedves kérdező, egy hülye kölyök helyett, akkor egy alom se lett volna....ez nem állatszeretet, hanem felelőtlenség
2010. jún. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Már mondtam neki, hogy tényleg ez az utolsó, de azt mondja, hogy akkor is ugyanezt fogom mondani, ha megszülettek. Amúgy van 2 cicának hely, de csak ha kandúrok. Az a baj, hogy az összes ismerősömnek van már macskája vagy kutyája, lakásban meg nem akarom küldeni, meg el sem fogadják őket.
2010. jún. 22. 22:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!