Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám megette a 4 hetes...

A macskám megette a 4 hetes kölykeit?

Figyelt kérdés

A macskám második alma született meg 1 hónapja. 5 kiscica született, abból 2 eltünt (lehet akkor őket is megette, vagy elvitte valahova), aztán ma reggelre megette a 3 kicsit. Teljesen életerős, dagi kismacskák voltak.

Zárt, meleg helyen tartottuk őket, ahova nem tudott semmi más bemenni, szóval kizárt, hogy pl idegen macska tette volna.

Az egyetlen furcsaság az volt, hogy tegnap egész nap sírtak a kicsik, mert nem foglalkozott velük, este is csak úgy szoptatta meg őket, hogy én lefektettem, a kicsiket odatettem, őt simogattam és így pihent. Ekkor nyalogatta is a kicsiket, és így hagytam ott őket, nyugodt környezetben.

Erre ma bemegyek. Vér, és kismacska sehol. Mi történhetett a macskával?

Jól tartjuk, a kicsiket velünk fialta, (a kicsik is a kezünkhöz voltak már szokva, szóval biztosan nem az volt a gond, hogy érezte rajtuk a szagomat) egyszerűen nem értjük. Valaki tapasztalt már ilyet?



2018. okt. 2. 15:25
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

huh, közben látom a sok választ.

Próbálok mindre válaszolni.

Szóval kinti macska, de kölyök korától úgy alszik, hogy a kazánban van az ágya, ahova minden este, amikor kifutkározta magát, kéri, hogy engedjem be, reggel pedig engedem ki.

Az első alomnál és most is "szólt", hogy szülni készült, meg kellett neki ágyazni és addig ott kellett vele lenni, amíg meg nem születtek a kicsik, szinte kérte a szemével a segítséget.

A kicsik már kezdtek enni, mert tegnap, hogy nem foglalkozott velük, adtam nekik kiskanállal, és ügyesen elfogadták.

Pocok menyét, ilyesmi nem tartom valószínűnek, hogy bement volna, azt csak észrevettem volna (gondolom legalábbis), de még ha nem is, ő annyira jó vadász, hogy az udvarunkon szinte nagyobb rovar sincs, mert még azokat is összeszedi, nem hinném, hogy megtürte volna maga mellett a rágcsálót...

Hát nem tudom. :(

Amire még gondolni tudok. de ez lehet téves gondolatmenet, hogy az első kölykét egy hete elütötte az autó, és attól megkattant volna? Vagy ilyen nincs a macskáknál?

Amúgy 3 éves lesz februárban.

2018. okt. 2. 16:01
 12/23 anonim ***** válasza:
89%
Lehet, ez volt a jelzés, hogy ideje lenne ivartalanítani. Vagy a környezettel nem stimmelt valami, vagy a cicus nem volt jó mamacica. Az ő egészségének is jót tenne a műtét, és így is annyi "fölös" gazdikereső cicuska van már.
2018. okt. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Igen, az első után gondoltuk ivartalanítani, de olyan jó anyának tünt, meg is tartottuk azt a kicsit, de ezek után tuti fogjuk. Rendesen megrázott, nem is hallottam még ilyenről :(

Amúgy menyétre azért sem gondolok, mert nem akarta szoptatni sem őket tegnap, szerintem biztosan ő volt :(

2018. okt. 2. 16:09
 14/23 anonim ***** válasza:
76%
Azt írtad, hogy kismacskák sehol. Úgy érted teljesen eltüntek? Mert az fix, hogy egy macska ha meg is öli a kölykeit akkor sem eszik meg szőrőstől-bőröstől 3db 4 hetes kiscicát egy éjszaka alatt. Koponyáját, gerincét stb. Olyat már láttam kiskoromban, hogy anyacica megölte a kölykeit, de az elharapta a nyakukat és nem evett belőlük egy falatot sem. Az okot sajnos nem tudom.
2018. okt. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Csak véres volt a fekhelyükön a párna. Azt hiszem, a feltételezhető okot már nem tudom meg. Azért köszönöm a válaszokat.
2018. okt. 2. 17:49
 16/23 anonim ***** válasza:
52%

Szinte biztos, hogy nem az anyamacska ette meg őket.

Ettől függetlenül mindenképpen ivartalanítást javaslok.

2018. okt. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Mindenképpen visszük.
2018. okt. 2. 21:31
 18/23 anonim ***** válasza:
Ha egy anyamacska megöli a kölykeit, védelemből teszi; ha a kölyök nem tudna felnőni normálisan (telhiány, nyomorgás, stb) vagy a Gazda már ölt meg előző ellésnél kicsiket (vki írta előző válaszban, h nem érti miért harapta el az
2018. okt. 3. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
anyacica a kicsinyei torkát. Első válaszoló voltam.
2018. okt. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Nem hinnem,hogy az anya ette meg a kicsiket.Ahhoz szerintem mar tul nagyok voltak.Meg az alapjan sem tudom elkepzelni amiket az anya cicarol irtal,hogy mennyire ragszkodik hozzatok.Azota egyebkent keresi a kicsiket?Nalunk a galambokat intezte el valami allat,patkany vagy menyet.Kibontotta a tetot es ott maszott be egy pici lyukon.
2018. okt. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!