Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ilyen az egyik macskánk?

Miért ilyen az egyik macskánk?

Figyelt kérdés

3 cicánk van, akik kb. másfél évesek és mindhárman ivartalanítva vannak. Van köztük egy kandúr, akit ha elkezdünk simogatni, rögtön morogni kezd, esetenként meg is támad minket...Ma pl. véresre karmolta a kezem, mert felvettem az ölembe és megsimogattam.

Miért támad meg minket? Sose bántotta senki...A másik 2 cicával is elég bunkó amúgy, az egyiküket, aki kislány, mindig el akarja itthonról zavarni, pedig együtt nőttek fel, szóval nem kéne, hogy idegenként tekintsen rá..

Meg van egy másik kandúrunk, akit mindig megtámad. Gondoltam, csak játszik vele, de a másik kandúrka mindig elszalad előle, meg ilyen jajjveszékelve nyávog olyankor, valamelyik nap pont láttam is, ahogy a nagyobb kandúr nekitámadt, szegényke meg már a hátán feküdt és a kis mellső lábait is így széttárta, mintha megadná magát, a nagyobbik kandúr meg még akkor is morgott, fújt rá és látszott a testtartásán is, hogy megint meg akarja a kisebbet támadni..

Ja és azért ő a "nagyobb" kandúr, mert elég kövér, amikor enni kapnak, pillanatok alatt felzabálja a saját adagját és a másik két macskát is elűzi, hogy az ő adagjukat is megehesse..Vagyis mostanában rászoktam arra, hogy kint maradok és figyelek rá, nehogy elzavarja a másik kettőt a tálkától és max. akkor engedem neki, hogy megegye a maradékukat, ha nekik már nem kell. De amúgy ha nem ülnék ott mellettük, simán felzabálná az ő ételüket is.

Mitől lehet ilyen idegbeteg ez a macska?


2018. okt. 6. 00:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Biztos a te macskad nem cserelte ki valaki?😂

Viccet felre teve, szerintem vidd el orvoshoz mert valami baja van es mutatja ki, vagy mar nagyon oreg.

De itt szerintem nem fogunk tudni segiteni, egy allatorvos biztos tudni fogja mi baja van.

2018. okt. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Macskáknál a hátára van fordulva és a lábait széttárja az pont hogy nem megadás, hanem a "Gyere ide, és 18 karommal és 24 foggal bontalak szét" jelzése....

Az meg, hogy felvételkor is morog meg támad, az valami rossz élmény miatt van - ha soha nem lett bántva, akkor esélyes, hogy valami rejtett fájdalma van, attol olyan morcos. Állatorvosnak kellene látni, az nem ártana.

2018. okt. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!