Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megharapott az egyik macskánk,...

Megharapott az egyik macskánk, pontosan a hüvelykujjamat. Jó az ecetes ruha, vagy menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés
Konkrétabban az történt,hogy az egyik macskánk hátsó lába csúnyán elfertőződött,kisebesedett.Az orvos jó nagy adag injekciót adott neki(alaposan megkínozta szegényt),valamint szájon át beadandó tablettát is írt felneki,napi 1 szemet.Először otthon nyugodt volt,a feleségem összefogta a két lábát,én meg kinyitottam a száját,és beledobtam a szájába a gyógyszert,amit le is nyelt,mert az orvos,megmutatta hogyan kell csinálni,de megijedt valamitől,és az alsó-felső szemfogaival jól az újjamba harapott,de úgy,hogy még az ütőér is megállt bennem.Nem hittem volna,hogy egy közönséges házimacska ekkorát tudjon harapni.Kicsit már kezd az újjam dagadni,ja és a gyógyszer neve,amit be kell neki adni Enroxil Flavour 15 mg.Kösz a válaszokat.

2014. ápr. 14. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen megmutatnám orvosnak, csúnyán elfertőződhet. Ha mély a seb és húst is ért, akkor tetanusz is kellene, ha nem kaptál 5 éven belül.
2014. ápr. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi,tetanuszt azt kaptam a múlt hónapban,mivel egy szennyvíztelepen dolgoztunk.
2014. ápr. 14. 18:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem árt megnézetni nehogy kórház legyen a vége vérmérgezéssel....sajnos nálunk előfordult majdnem karlevágás lett belöle
2014. ápr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 ecsemecse ***** válasza:

Mindenképpen menj dokihoz, maximum azt mondja, hogy nem kell vele semmit csinálni.


A későbbiekre meg: Nem tudom, a doki nektek hogy mutatta pontosan, de ahogy az enyém tanította nekem, az teljesen biztonságos ilyen szempontból. Fogsz egy törölközőt, bebugyolálod a cicát a nyakáig, akkor biztos nem fog karmolni és biztosabban le tudjátok fogni, mintha csak a lábát fognátok. Utána megfogod a nyakát, ahol a mamája emeli fel őket, jó szorosan (persze nem tépve, kínozva, de fixen) megfogod, akkor a hátrahúzott bőr miatt nekiáll "vigyorogni", te meg be tudsz nyúlni a hátsó fogakhoz. Az én cicám rühelli a gyógyszereket, volt nálunk is harapás, karmolás, mindig küzdöttünk vele. Mióta így csináljuk, villámgyorsan, baleset nélkül végzünk.

2014. ápr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha kaptál nemrég tetanuszt akkor vérmérgezésed már nem lesz, még egy tetanuszt nem adnak, de azért orvosnak mutasd meg! Akár háziorvosnak!
2014. ápr. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!