Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig tart az "egy kis...

Meddig tart az "egy kis orrsövényferdülés"?

Figyelt kérdés

4 éves cicám kiskora óta folyton fikás, csipás, hangosan horkol, ezt már akkor megfigyeltük, amikor hazahoztuk, így szóltunk is azonnal az állatorvosnak. Lényegében még akkor megnyugtatott, hogy ez csak kis orrsövényferdülés, nem kell foglalkozni vele.

Persze, életben van, normálisan viselkedik, a légutai is tiszták állítólag, de nekem ez csak nem tetszik. Minél idősebb, annál hangosabb. Dorombolás közben szörnyű orrdugulásos szipogós hangot ad ki, legutóbb meg úgy horkolt éjszaka, hogy álmomból felriadva azt hittem, a szomszéd fúr.

Két állatorvos szerint is amúgy egészséges, de ők nem hallják mit összeszenved szegény néha. Ti rájuk hagynátok, vagy a végére járnátok rendesen?


2018. okt. 8. 11:53
 1/3 Botond1999 ***** válasza:
Vidd el másik állatorvoshoz.
2018. okt. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az orrsövény egy csont (vagy porc?). Az orrsövény ferdülés ennek a rendellenes állapota. Műtéttel korrigálható (ember esetén biztosan).

A leírtak alapján én megműttetném

2018. okt. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon jó és alapos dokink van, a véleménye megegyezik az előzővel: nem kell semmit csinálni a macskával, mert kap levegőt (alapesetben ugye, mert csak úgy tudja meghallgatni). Szóval nem hiszem, hogy harmadvéleményre is szükség lenne, csak az a kérdés, hogy mennyire verjem nála az asztalt, mert gondolom, ha eleget hisztizek akkor csak csinál vele valamit.


Igen, tudom, hogy lehet műttetni de az macskánál elég horribilis beavatkozásnak tűnik, épp ez az, hogy vajon kellhet-e, már nagyon bosszant, hogy nem tudom eldönteni. Persze, hiszek az orvosnak, de ő nincs itt, amikor a macska játék után kipirult orral kapkodja a levegőt és nem hallja ezt a szörcsögő szörnyűséget. Borzasztó hogy nem tudom eldönteni, szenved-e szerencsétlen állat. Általában nyugodtnak tűnik és imád játszani, szóval nem úgy néz ki mint aki meg akar fulladni, de közben én meg nem úgy hallom. Bár lehet ez még tényleg beleférős, végül is a nyomott orrú kutyák talán még rosszabbak is szegények, mégis eléldegélnek... nem tudom :(

2018. okt. 8. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!