Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megviseli-e a macsekokat, ha...

Megviseli-e a macsekokat, ha mindig a lakasban vannak?

Figyelt kérdés
Eletemben eloszor van olyan macskam, ami allandoan bent van a lakasban, mert emeletes hazban lakom.De neha kicst sajnalom, hogy nem mehet ki bogaraszni, nezelodni.Szerintetek hianyzik a benti macskaknak a csavargas?Azon gondolkodtam, hogy veszek neki egy kis porazt, es neha elviszem erre-arra.
2010. jún. 23. 19:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha kicsi korától lakásban nevelkedik, akkor nem hiányzik neki a kinti világ. Persze nagyon fontos hogy sokat foglalkozz vele és ha egyedül van, legyenek játékai. Ha keveset vagy otthon, akkor a legideálisabb még egy macsekot beszerezni.
2010. jún. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha soha nem volt még kint,akkor nem fog hiányozni neki a külső világ,mert számára ez a természetes!Viszont már olvastam itt olyat,hogy kóbórmacsekot fogadtak be lakásba,és nagyon nézelődött kifelé és vágyott a szabadba,mivel kinti macsek volt..,nah az ilyen macsekot megviseli!
2010. jún. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem javaslom, hogy kividd, mert nagyon a visszájára fordulhat a dolog. Folyton ki akar majd menni, a mi macskánknál legalábbis ez volt. Amíg nem vittük ki, egészen nyugodt természet volt, onnantól kezdve viszont megbolondult, mindig ki akart menni.
2010. jún. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kicsi kora ota bent van, de ki tudja, lehet, hogy benne van az osztoneiben..Es mit szoltok a porazos otlethez?
2010. jún. 23. 19:58
 5/12 anonim ***** válasza:
Tesóméknak is lakásban van cicájuk.ők is sajnálták.kivitték és csak hasalt annyira félt.utána inkább nem erőltették.
2010. jún. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem hiányzik neki a kinti lét.És semmi féle képpen ne vidd ki sétálni.Cicát nem szabad sétáltatni mert nagyon sok betegséget elkaphat.
2010. jún. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Már ne vidd ki sétálni, sőt az a legegyszerűbb ha ivartalaníttatod, mert akkor az ösztönei sem támadnak fel és teljesen nyugodt lesz.
2010. jún. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sztem se vidd ki..,jól elvan bennt,és gondolom nem látod rajta,hogy majd megeszi a fene,hogy kimenjen..
2010. jún. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én cicám is lakásban élt, de mindig az ablakban ült és nézelődött kifelé, érdekes hangokat adott ki, mikor látta a madarakat. Én vettem Neki pórázt, mivel vidéken laktunk így el tudtam vinni sétálni erdőbe, Dunára, rétre, mindenfelé és nagyon örült neki, sokszor el is engedtem, nagyon örült neki. Bárhová mentem mindenhova jött velem, de kézben jobban szeretett lenni, aranyosan kapaszkodott a vállamba és soha nem ugrott ki a kezemből. Sajnos meghalt azóta, ugyanis el kellett költözünk kertes házba és a k*** szomszéd öregasszony megmérgezte. :( Vigyázz a Cicádra nagyon!
2010. jún. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vidd le sétálni,egyrész,mert rettegni fog az ismeretlentől,az enyémek 5 perces séta alatt(szállítóban)az orvosig "halálra" rémültek,és az ilyen "steril"szobacicáknak gyengébb az immunrendszere és hamarabb összeszednek valami nyavaját odakinnt és az neki és neked sem hiányzik gondolom.A másik meg,hogy a cicát nem lehet csak úgy pórázra kötni,sok idő és türelem kell hozzá,ha egyáltalán elviseli.Szerintem a legjobb,ha ivartalaníttatod,sokkal jobb lesz neki,nem fog szenvedni a lakásban,amikor párzási időszak van,amúgy más miatt nem igen akar majd kimenni,bőven elvan azzal,hogy az ablakban nézegeti a madarakat.
2010. jún. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!