Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam le a cicát...

Hogyan szoktassam le a cicát arról, hogy az almot ne úgy kaparja mint egy őrült?

Figyelt kérdés
Zárt almot vettünk a cicának, de amikor a dolgát végzi, hangosan, és feleslegesen sokáig kapar, és legtöbbször nem is az almot, hanem kis bénácskán a zárt alom oldalát. Terhes vagyok, így nem nyúlhatok be és foghatom meg egy idő után a mancsát a toxoplazma miatt. De nem szeretném, hogy ez a rossz szokása megmaradjon, mivel rettenetesen hangosan tudja csinálni, és tényleg akár percekig. Az elöző cicámnál nem volt ilyen probléma.

2018. okt. 10. 18:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám is ugyanezt csinálta! :D

Nálam is csak egy szoba van és mindig felébredtem rá, nagyon idegesített. Úgy emlékszem csak kakáláskor csinálta, mintha kétségbe lett volna esve vagy nem tudom. :)

2018. okt. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Azon kívül, hogy megszokod, elfogadod:

-mennyi alom van a tálban? Vastagabb rétegben kellene esetleg tölteni bele.

-Nem jó az alom minősége, nem szereti

-nem szereti a fedelest,

-Van olyan nyitott alomtálca, amelyiknek elég magas az oldalfala, nem is egyformán esetleg, nem szimmetrikusan.

-Ne akard lenevelni arról hogy kaparja az almot, mert még rosszul sül el.

- Ha esetleg csak a kakinál csinálja, rohanhatsz és kiveheted rögtön (ha terhes vagy, nem te tisztítod az almot, ugye)

- mennyire van sűrűn takarítva az alom? Ha több a tiszta alom mennyisége, akkor jobban el tudja kaparni. Tiszta alommal akarja betakarni, nem pisissel, mert az a lényege, hogy a saját szagát elfedje. Csak tisztával tudja megcsinálni.

Valószínűleg ő nem érzi azt, hogy megfelelően lenne elásva a termék.

- ha szilikátos almot használsz, ne tedd a fürdőbe, mert magába szívja a fürdőszoba páráját. Mosógép mellé sem kellene tenni, mi is nyugodt körülmények közt szeretünk kakilni.

2018. okt. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

#12 ez mind nagyon jól hangzik elméletben, de semmi nem fog megoldódni a gyakorlatban.

AZ én cicám dettó ugyanez volt, és semmi nem használt.

Nem tudsz mindig jelen lenni hogy amikor kakál rögtön kivedd. Én mondjuk megpróbáltam, de nem lett jó vége, a macska teljesen bepánikolt mikor benyúltam hozzá és be se fejezte a dolgát rendesen emiatt. EZek után meg mindig félve és titokban járt csak az alomra, mikor aludtam vagy ha nem voltam otthon.

A macska a nyitott tálcában is ugyanilyen őrült módjára kapart, ezért is kapta a fedettet, hogy ne kelljen legalább annyit takarítanom utána. És jól megszokta, szerette. Nálam mindig tiszta alom volt mert rögtön kitakarítottam, és nagyon vastagan is töltöttem, az ajánlott 7 cm helyett minimum 10 volt mindig. Téves feltételezés, hogy a macska azért a tálcát kaparja mert nincs elég alom/tiszta alom. Az enyémnek például az volt a szokása, hogy leásott az aljára, olyan mély gödörbe szerette volna tenni a terméket, és ezért hallatszott mindig ahogy a műanyagot kaparja. Meg szerintem azért is csinálta olyan őrült módon, mert nem volt könnyű dolga, hiszen jó mélyre akart ásni, de az alom mindig visszacsúszott, nem tudta rendesen félrekaparni ahogy szerette volna. Mi hagyományos csomósodó bentonit almot használtunk.

2018. okt. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Több almot is kirpóbáltunk, és változatlanul ugyanazt csinálja. Az almot a férjem takarítja naponta, és nem terhesen a közelébe se megyek. Most költözünk, és a lakás két emeletes, így lent már nem lesz zavaró. Nem szeretném, hogy össze zavarjam, vagy egyáltalán bele tiporjak a konfort zónájába. Köszönöm a válaszokat. :)
2018. okt. 14. 18:01
 15/16 anonim ***** válasza:

#13 nem tudom, mi ebben az "elmélet". Nálunk ezek figyelembe vannak véve.

amúgy minek nyúlkálsz be a macska alá, mikor a wc-n van?? utána vedd ki, nem kell alátartani a kezed :D

2018. okt. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért, mert belelépett illetve belenyúlt ahogy el akarta kaparni.
2018. okt. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!